bugün

rock müziği ile arabesk arasında bir tarz geliştiren ve fevkalade şarkılara sahip olan sanatçı.. (bkz: fesuphanallah) (bkz: sevince)
arap saçı şarkısını bizlere armağan etmiş büyük üstad.
(bkz: hare krishna) demiş içimden bir şeyleri almış ve yerine başka bişeyler koymuş rock ordinaryüsü..
davulcu Nihat Örerel'in ya ben konserde aceb nasıl çalıyorum diyerek kaydettiği 1974 nazilli konseri mutlaka dinlenmelidir.Baba'nın geçişleri grubu kafası her bi şeyi süperdir orda
türkiyeye rock müziğini getiren dinledikçe allah uzun ömürler versin dediğim büyük sanatçı
şaşkın isimli şarkısı da dinlenesidir.
Aşk şarabı içmesi hoştur şaşkın
Şarap peşinden koşmak boştur şaşkın

Bir o yana bir bu yana yatma şaşkın
Tenhalarda menhalarda bitmiş aşkın

Sana başka sözüm yok bu alem içinde
Bir alemsin şaşkın sen alem içinde

Şaşkın sana ne dedim sen ne yaptın
Dün gece gördüm seni ters yola saptın
türkiyeye elektro gitarı ilk getiren isimdir amrikalı bir deniz subayından satın almıştır.
türk rockunun babası.kızını okula göndermeyen eğitim sistemi düşmanı...
türk müzik tarihinin en ağır taşlarından yeri dolrurulamaz kişilerinden biri. arkasında çök güzel beste ve güfteler bırakmıştır.
(bkz: üstad)
türk rock müziğinin duayeni.yaptığı yazdığı söylediği çaldığı her şarkı ayrı bir efsane olmuştur.
itinayla muhafaza edilmesi olmadı klonlanması gerektiğini düşünüdüğüm türk müziğinin en önemli kişilerindendir . tarzının arabeskle rock karışımı olması çokta önemli değildir babaların babası bir kutsallıktır vesselam ...
duman altın kelebek ödülü'nükendisine ithaf etmiştir. Türkiye'de bu işi * en iyi yapan insandır. Kendisine dil uzatanların alnı karışlanmalıdır. Babaların babasıdır.
Bu gece sevince ve arapsaçı eşliğinde doğumgününü kutladığımız baba.
çok iyi bir mezedir rakının yanında çok iyi gider bunun üzerine müzeyyen senar dinleyerek dabıl efekt dediğimiz etkiyi yakalamış oluruz
biyografisi için
http://www.kimkimdir.gen.tr/kimkimdir.php?id=2349
(bkz: fesupanallah)
(bkz: öyle bir geçer zaman ki)
elektro bağlamanın mucidi.
"beni dinlemek kolay iş değil; dolayısıyla milyonlarca çocuktan, beni dinleyen çocukları ayıralım. ben yaratılıştan rockçıyım. Türkiye'nin ilk rockçısı da benim son rockçısı da benim" diyen yüce insan. ülkemizde rockın sevilmesinde büyük etken olmuş ve akrebin gözleri adlı şarkısıyla beni büyüleyen rock babası.
nevi şahsına münhasır müzik insanı.çıktığı ilk günden bu yana sesinde bir değişiklik olmadığı tespit edilmiştir.kızını neden okutmadığı sorulduğunda,bu kadar az parayla çalışan öğretmenlerimizin benim kızıma iyi bir eğitim vereceğini düşünmüyorum diye cevaplamıştır lakin bu görüşünde na kadar haklı da olsa kızının asosyal olmasına sebep olmuştur.erkin baba lakabını sonuna kadar hakeder.çıktığı tv programları daha bi zevkli,izlenesi olur.severiz kendisini.
babanın bütün şarkıları ayrı ayrı güzeldir ama inan ki bir başka güzeldir. dinledikçe dinleyesi, söyleyesi gelir insanın. allah gecinden versin ama olur da bir gün aramızdan ayrılırsa kıymeti o zaman anlaşılacaktır.
(bkz: inan ki)
şu an bile elimi torbanın içine sokup on tane sarkı secerim ve bunların onuda hit oluır diyen kıskanılası adam
yağmur şarkısı ciddi bir rock dergisi tarafından yapılan sıralamaya göre, gelmiş geçmiş en iyi yerli parça seçilen, en baba rock çılardan biri, belkide en babası.*
12 eylül askeri darbesinin haberini yurt dışındayken almasından bir yıl sonra, 1982 sonbaharında, yurda dönmeye karar veren türk rock müziğinin duayenlerinden biri. yurt dışından döndükten sonra uzun bir süre tamamen solo çalışmalar yapmistir.
(bkz: mezarlık gülleri)