bugün

birşeylere aşırı önem vermenin sonucu.
http://www.bunalti.com/
(bkz: en yakın arkadasınızın birdenbire değismesi)*
"bunalmak" eylemini yaşanması hali, sıkılmak, daralmak, hafakanlar basması.
insanı yaşamdan soğutan geldimi yaşama isteğini kıran hede..*
bunalti.com adresinden hizmetin allahını veren mükemmel süper site. Konser olsun,dvd olsun, envai çeşit albüm olsun...Burdan uludag sozluk vesilesiyle bir kez daha uğraşanları kutluyorum. Ayrıca upload işleriyle uğraşacak yeni insanlar arayan siteydi bir aralar, hala arıyorlar mı tam bilemiyorum.
(bkz: bunaltı blog)
mayhem'in izmir konseri uploadıyla bana oha dedirtmiş site.
günlük en az 10 yeni grubun full diskografisini sömürmek için hizmetimize sunan site.
psikoloji terminolojisinde adı anksiyete'dir. halk dilinde bunaltı yada bunalım dır.

belirtileri:

vücudun bazı yerlerinde uyuşma karıncalanma (özellikle el, ayak ve baş)
hemen hemen hergün yaşanan kaygı, korku
çok kötü şeyler olacak korkusu
aşırı terleme
gerginlik, huzursuzluk
ölüm korkusu
kalp çarpıntısı
gevşeyememe
öfke, sinirlilik
ellerde veya vücutta titreme
nefes almada güçlük çekme
boğuluyormuş gibi olma
midede hazımsızlık yada rahatsızlık hissi
yüzde aşırı kızarma
baygınlık

tanı için bunların 4 tanesinin 2 hafta boyunca sürmesi yeterlidir.
ücretli hale gelen site. vay anasını ...

--spoiler--
Neden paralı oldu?

Malesef siteye asiri yuklenme var. Bu yuklenmeyi azaltmak icin bu yonteme basvurduk. Dedicated server alacak parayı toparlarsak belki yeniden ucretsiz olabilir. 2 ayri hostingde bu yuklenmeden dolayi bizi barindirmadilar bir nevi mecbur kaldik bu duruma.
--spoiler--

http://www.bunalti.com
ücretli olması ağlama sebebi olan sitedir, onlar da haklılar gerçi.
"şizoya mektuplar" adlı kitabı ve ayrıca bir sürü albüm downloadı yaptığım siteydi ücretsiz olduğu zamanlarda.
tekrar açılmış sitedir. (bkz: bunalti blog)
albumlerdeki şarkıların ses kaliteleri yerlerdedir...
daralma, iç sıkıntısı.
zırt pırt çöken ya da başka bir şey olan site. girilemiyor yine.
ortada bir sebep yokken kendini aşırı tedirgin hissetmektir. sanki birşey olacakmış gibi kaygilanip ; şaşkın , güçsüz ve çaresiz kıvrandığımız zamanlardır. nabzımız düşer , boğazımız sıkılıyormuş gibi hissederiz. bunaltının asıl sebebi bilinçaltına ittiğimiz düşüncelerimizin kendimizle çatışmasıdır.
demir özlü'nün 1958'de yayımlanan ilk öykü kitabıdır. özlü, kitabını şu sözlerle tanımlar: "yer yer duyguları içinde boğulan, yer yer düşüncelerin bir makale açıklığıyla anlatıldığı bir ilk kitaptı."

jean paul sartre'nin insan bir bunaltıdır sözüyle öyküsüne başlayan özlü, yaşadığı bunaltıyı ise şu ifadelerle anlatır: "çocukluk hastalıkları gibi başlıyor bunaltı. akşamları oturup yazılar yazıyorum, anlaşılması için. bütün bu anlamsızlık anlaşılsın da, artık çok geç kalınmış olsa da daha iyi bir dünya kurulsun diye. bütün bu çılgınlıkların sonunda hiçbir şey olmadığı, bu dünyada yaşamaya bile imkan olmadığı, yalnızca yazmaya, durmadan yazmaya ihtiyacımız olduğu anlaşılsın artık."
sömürülesi, psikopat bir biçimde güncellenen, deli gibi kota harcanası, download manyağı olunası site...
$u sıralar yine faal olan sitedir.
çatır çatır çalışan, türkiyede 1, dünyada ilk 5 te olan rock/metal paylaşım alanı...

(bkz: sharing our pain)
beni killswitch engage, hatebreed, opeth, violence, lamb of god, atheist, cynic, strapping young lad, pitbulls n the nursery gibi gruplarla tanıştırma şerefine erişmiş site. tebrikler.
mükemmel bir müzik paylaşım sitesi.
(bkz: bulantı)