bugün

entry'ler (13)

cihan tekin

son günlük yazısıyla gece gece ağzıma sıçmış olan adam. bilmem kaç milyar maaş alıp köşesinde selülit yazan köşe yazarları bu adamın sadece günlüğünü okusun isterdim. dikkat edin! sadece günlüğünü diyorum.
http://parantezicihayatlar.com/blog/archives/308

katsayi diye aglayan meslek lisesi mezunlari

öss riskini göze almayıp değil. o yaşta bir adam doğru karar veremez. daha ilköğretimden yeni mezun olmuştur. mutlaka ailenin baskısı ve kararı ile ebleh gibi girmiştir bu liseye. işin işten geçtiğini ise ancak ve ancak karar verecek yaşa geldiğinde anlamıştır bu adam. oysa ben bilirim, düz lise okuyupta kpss de meslek liselerine öncelik var, böhü böhü diye anıran tipleride. bu tip anırmalar karşılıklıdır bunu bilir bunu söylerim. bu tip karşılıklı anırmaların tek muhattabı bu çarpık eğitim sistemi olmalıdır. bu tip arkadaşlara 'bana mı sordun girerken' demek yerine şu çarpık sistemi eleştirmek daha mantıklı ve aklı başında olacaktır. gelin görünki o adam ağlamakta haklıdır. o adam senden iyi bir elektronik mühendisi olabilir. o adam senden iyi lehim yapabilir çünkü, senden iyi tornavida, lehim makinesi tutar, sen daha kabloyu dişinle bile soyamazken o adam kargaburnu ile kabloyu vıjjjt diye soyabilmektedir. yaa böyle işte aslanım. o adam ağlamasında ben mi ağlayayım?

bunaltı

sömürülesi, psikopat bir biçimde güncellenen, deli gibi kota harcanası, download manyağı olunası site...

okan yüksel

severek okuduğum yazarlardan olan cihan tekin sayesinde tanıdığım ve sevdiğim bir bloga sahip kişi

ekşi sözlük

son zamanlarda iyice cıvıtmış ve eski güzelliği kalmamış site. artık sadece dinciler-dinsizler kavgalarına sahne olan bir sol frameye ve birbirinden düz yazarlara sahip site. yazık oldu.

siya siyabend

dağlar var dağlardan yüce adlı türküyü bir coverlamışlardırki yemede yanında yat cinsinden. bin defa dinleseniz bıkmazsınız. o biçim.

sivasspor

bu yılın ilk yarısını lider bitirebilmiş takdir edilesi anadolu takımı. bir galatasaraylı olarak şampiyon olmalarını canı gönülden istiyorum. işin ilginci tüm fener ve bjk li arkadaşlarımda bunu istiyor. hadi bakalım.

kurtce bilen tercuman edinin

buram buram provakasyon kokan harekettir. bu dtp'nin elinden dha çok çekeceği vardır bu kürt kardeşlerimizin belli olmuştur. evet kürt kardeşlerimizin dedim. çünkü bu dtp sayesinde kürtlere olan antipati tavan yapmaktadır gittikçe. yazık olmaktadır bunca yıllık kardeşliğimize.

haydi kızlar elektrik elektronik mühendisliğine

koca bulma geyikleri bolca döner bu mevzuyla ilgili. diğer bölümlerden genç kızlarımızın gözde mekanıdır bu fakülteler. mühendis koca hayali süsler çoğunun hayalini. tabi benim gibi ne mühendisler istedi de dedirtebilmek ayrı bir meziyettir o da ayrı

facebook

bir moda olduğu iddia edilse bile 10 yıldır görüşmediğim arkadaşımı bulmama vesile oldu bu site. böyle modaya can kurban

parantezicihayatlar

(bkz: cihan tekin)
(bkz: parantez ici hayatlar)

parantez ici hayatlar

cihan tekin in yazılarını paylaştığı kişisel sitesi. yazı dili çok sade olmasına rağmen bazı cümleleri var ki birkaç defa okumadan anlayamıyorsunuz. anladığınız zamansa 'vay bee' demeden edemiyorsunuz. röportajları, denemeleri, şiirleri, fotoğrafları çok başarılı. bir blog için oldukça geniş bir yelpaze. tek kişilik bir ekip gibi adeta. severek takip ediyorum. binlerce tekdüze blog içinden sıyrılmayı başarabilmiş ve birçok ünlü isminde takip ettiğini bildiğim bir yer. çok daha iyi yerlerde göreceğiz. böyle üretken bir adamın işlerini yayınladığı ve birçok tanınmış-başarılı isme işlerini takip ettirmeyi başaran bloga tekdüze diyebilen birisi keldir-foduldur üstelikte eblehtir

cihan tekin

severek okuduğum genç yazar. bir ara dergi girişimi olmuştu fakat aksilikler izin vermedi. çıkamayan derginin bile çok dikbaşlı bir hikayesi var bildiğim kadarıyla. dergiye sponsor olan haber ajansı dergiye ak partili bir vekilin reklamını almak için diretir ve kendiside buna karşı çıkarak istifa eder. prensiplerinden ve okurlarına verdiği sözden asla taviz vermemiş ve şuan seve seve kişisel sitesinde hala yazmakta. başım eğik dergide yazacağıma başım dik internette yazarım demiştir. bu duruşu takdire değer buluyorum doğrusu. bu adamlığının karşılığını bir gün er yada geç alacak inanıyorum. piyasanın tozunu atacağı günleride göreceğiz hep birlikte. çok başarılı, çok duygulu yazılara imza atmayı başarabilen ender gençlerden birisi. bu yüzden genç yazar sıfatını fazlasıyla hakediyor. bir gün çıkaracağı kitabı sabırsızlıkla bekleyenlerden birisiyim. o gün gelecek biliyorum.

ayrıca:
(bkz: parantez ici hayatlar)
(bkz: parantezicihayatlar)