bugün

Boyaza yağlı dedikten sonra Palm yağı ve şeker bombası bombayı bi de çelebi yerine Alsancak unlu mamüllerinde yiyenlerin yemek kültürünü dikkate almıyorum kardeşim kusura bakma.
20 saat önce pişmiş turistlere itelenen boyozu yemiş duyar kasıyor. Boyoz fırından yeni çıkmış kara tepsiden sıcak sıcak yenir. Yanında börekçinin misina ile kestiği haşlanmış yumurta ve baharat olacak. Lütfen önce yediğiniz lastik gibi şırdana laf söyleyin. Püüüü yani.
en birinici egeli ben olduğum için, eleştiriye hak görüyorum, kardeşim ben adana lezzetlerini de eleştiriyorum, mesela ayılıp bayıldığınız adana kebap, amaaan pırp. gerçi ben doğunca bana direkt mangal yakmışlar, iksir kazanına düşmüş oburiks gibiyim bir manada, bana kebaba gerek yok, kebap benim değneğamda var.

bu boyoz, gerçekten çok lüzumsuz bir şey. bakın, bir şeyi sade olarak 3 tane yerim, 4. yavan geliyorsa veya ağır, derim ki bu kötü. mesela kumru. 3 tane yerim, 4.yü yiyemem çünkü çok doyarım ama yemek de isterim, işte o zaman güzeldir.

ya bu boyoz, bu nasıl bir şey ya, hamuuur, lezzetsiiiiiz, tek başına lüzumsuuuuz, lan vıcık vıcık yağlı amına koyim bunun neresi leziz?

bik bik dedi ki, sen dedi kötü boyoz yemişsin gel dedi sana dedi en güzel boyozu yedireceğim utanacaksın dedi, bana çöp şiş sözü de vardı, söz ver söz ver tutma ne güzel memleket.
Şekersiz çayla güzel gidiyor.
izmir' de bazı mekanların kahvaltı menülerinde bulunan güzel gıda çeşidi.
Bedava verseler yemem.
serbest çağrışım: (bkz: beykoz)
izmirlilerin bayıldığı izmirli olmayanlarınsa izmirlilerin niye bayıldığını anlayamadığımı hamurumsu yiyecek.
Fırından çıkar çıkmaz en az 1 saat içerisinde tüketilmesi gereken lezzet. Sonra buraya gelip eşinizin, dostunuzun Kargoyla gönderdiği boyoza bok atmayın lütfen. Swh.
sol çerçevede görünce "beykoz" olarak okuduğum izmir usülü hamur işi.
ben artık insanların hatalarını düzeltmeye çalışmıyorum.
evet sayın izmirli kardeşim o boyoz. bir çeşit börek değil. boyoz.
Çok lezzetli bir şeydir.

istanbul'da da yapan işletmeler var.
Sıcak sıcak yenmesi gereken yiyecek. Soğuduğunda lastik gibi oluyor çünkü. Yanına da yumurta oh mis.
izmirin bombası.
Sabaha karşı kokusu sokakları sarar. Evet.
Fasaryadır başka yoruma gerek Yok.
kocaman.
Kahvaltıya bak be. Kuru simit ve üçgen peynir yiyenlerin ağzı sulandı.
Yağdan hamur çok da anlam yüklememek gerek.
içi boş milföyümsü hamur işi . izmirliler şunu harbiden bir şeymiş gibi abartıyorsunuz ya helal olsun size. pr çalışmanıza, marka yaratma başarınıza hayranım. hoş ankara simidinde de aynı durum var. standart simit aslında ama sorduğunuzda olur mu "onkoro somodo bo."

tamam.
Gereksiz faydasızdır.bir kere adında meymenet yok.
Şimdi efenim, son on beş yıldır hatta yirmi yıldır falan ben gerçek bi boyoza rastlayamamaktayım ve de bundan manasızca müteessirim.
Fazlasıyla yağ deposu olan izmir denilince akla gelen besin/kahvaltılık.
Vıcık vıcık yağ ha boyoz yemişsin ha kağuçuklu gress. Niye bu kadar forslandığını bir türlü anlamadığım lezzetsiz hamur işi. Yağsızından bile bir ısırık alsam yağdan miğdem bulanıyor amk.
ilk defa 30 yıl sonra yedim. tam benlikmiş amk. izmiri sevmek için bir neden daha. yaşanacak memleket.
güncel Önemli Başlıklar