bugün

entry'ler (1279)

mossad

En büyük başarısı kendini olduğundan büyük ve korkunç göstermek olan, kelimenin tam anlamıyla terör örgütü.

arkadaşlar çok önemli bir soru

Ulu tepelerinin tertemiz karlarındaki, usul usul eriyip, guccük şelal....

Ama pi takka, çay var - çay var yaani...

izmir şehir tiyatroları

Hey gidi günler! Öğrenci halimizle izmir operasinda ne eserler izlerdik!
Operadan haber var mi yaw??

sözlükteki en itici yazarlar

Frank lucas bize y.vsak demiş, durup dururken kendini hem y.vsak hem itici yapmıştır. iyi mok yemiştir.

her gece onun fotoğrafına baktıktan sonra yatmak

Gönül gözüyle gorüyoz biz.

Fotoğraf neyin bilmeyik.

sözlükteki en kolpa yazarlar tam liste

Çok teessüf ederim! Kolpa lafını gatiyen kabul etmiyorum.

yazarlara göre gelmiş geçmiş en iyi 5 türk dizisi

Dizi izlemiyorum pek fazla ama sizin için bir şeyler karalayayım koftehorlar;

-savaşın efsaneleri (belgesel dizi)
-kaygısizlar
-kartallar yüksek uçar
-atesten gömlek
-acımak
-çalıkuşu
-belene
-devlet tiyatrolarının oyunlarını izledigimiz adını unuttuğum trt kültür dizisi
-kuruluş
-yalan dünya
-isler güçler

iki liste, bir bonus çıkar bunlardan, de haydi onu da siz yapın..

ne zaman evleneceksiniz

'ne zaman evlenecektin?

Diye sorsunlar, güzel cevaplarım var.

Evet, ben de bu soruya hazırlanıyorum.

Editasyon; 'herkesin imtihanı kendine' demediniz mi lan!??

çok yakışıklı erkek

Hayallerde yaşıyor bazı erkekler...

çok yakışıklı erkeklere tavsiyeler

Not al;

Çok olma.
Çok olursan göze gözükme.
Gözükursen dikkati cekme.
Dikkati çekersen çok olma.

doğru yerde doğru zamanda doğru kişiyle tanışmak

Bir yaştan sonra artık hep 'yanlış zaman vardır.

italyan mimarisi

Anadolu mimarisinin sıcaklığı, güven ve huşû hissiyatı olmayan mimaridir kanımca.

Yıllar önce yurtdışında evlerinde kaldığım kadına dediğim gibi; "binalarıniz, sokaklariniz çok soğuk"

Lan, insan memleketin bozuk kaldırımlarındaki eğreti taşı bile ozler mi!?

Misal, Kemeraltında soluklandin bir kıyı köşe taş üstünde, inan ki en bir saray orası en bir cafe di platza orası..

Hiç tanişıkliğim olmayan bir kadından da bu 'kaldirim taşını bile özlemek' tabirini duyunca emin oldum bu duygularımdan.

bez bebek nana

Arasıra entry like lıyor, fav lıyor filan da kendimizi adamdan sayıyoruz, sağolsun..

sözlükte bedava seans yapacak psikolog var mıdır

Mevzu neydi kardeş?

siyah saç

içinde sarı saklar, sarı ise siyahı saklayamaz.

Miss obvious, izmir'den bildirdi.

jalehan için uyku vakti

Gecem uyanıkken güzel be werthercim.

homofobi

homofobi, toplum mühendisliği ile uğraşan kötülük odaklarının homoseksuellere 'korku salan' özelliği atfederek, toplumsal saygınlık kazandırma amaçlı ürettiği bir kelime oyunudur, gerçek bir duyguyu karşılamaz.

sıralı tam liste ile durum şundan ibarettir:

-ibneligin çoğalması için toplumlarda zemin hazirla. ibnelik çoğalsın ki nüfus artışının önüne geçmek için bir cephe kazanalım, hem ibnelik teknik olarak çocuk sahibi olmaya engel değil hem böylece en kârlı harcama kalemleri tekstil, kozmetik ve ilaç sektörü kadın, çocuk ve hastalardan başka bir zümre daha kazanır.

- ibnelik ozendirilirken onu saygın bir yere konumlandiralim, saygı en çabuk ve en kuvvetli korku ile temellenir, ibneler korkulan bir zümre olsun, onlara kızanlar korkaklık ile iliskilendirilsin, onlara sataşan dillerin sahipleri yuhalansın, zalimler olarak adlandirilsinlar, kimse yuhalanmak ve eziyet eden ve korkak olarak anılmak istemez, diller sustuktan sonra gerisi kolay, kimse 'bu yanlış' demeyecegi için ibnelik otomatikman 'normal ve doğru' bir şey olarak algilanacak.

- ibne ünlüler parlatilsin. bi şekilde çocuk sahibi olsunlar, insanlar 'ibnelik anne baba olmaya engel değil' desin.

- sirin, komik, sonra da güçlü ve karanlık dizi karakterleri ile ibneyi 'gercekte de hayatın içinde olan' bir insan türüne dönüştür.

- digital ortamlarda durduk yere homolar ve uydurmasyon kavramlar için başlık aç.

türkiyede homofobi

Homofobi, toplum mühendisliği ile uğraşan kötülük odaklarının homoseksuellere 'korku salan' özelliği atfederek, toplumsal saygınlık kazandırma amaçlı ürettiği bir kelime oyunudur, gerçek bir duyguyu karşılamaz.

Sıralı tam liste ile durum şundan ibarettir:

-ibneligin çoğalması için toplumlarda zemin hazirla. ibnelik çoğalsın ki nüfus artışının önüne geçmek için bir cephe kazanalım, hem ibnelik teknik olarak çocuk sahibi olmaya engel değil hem böylece en kârlı harcama kalemleri tekstil, kozmetik ve ilaç sektörü kadın, çocuk ve hastalardan başka bir zümre daha kazanır.

- ibnelik ozendirilirken onu saygın bir yere konumlandiralim, saygı en çabuk ve en kuvvetli korku ile temellenir, ibneler korkulan bir zümre olsun, onlara kızanlar korkaklık ile iliskilendirilsin, onlara sataşan dillerin sahipleri yuhalansın, zalimler olarak adlandirilsinlar, kimse yuhalanmak ve eziyet eden ve korkak olarak anılmak istemez, diller sustuktan sonra gerisi kolay, kimse 'bu yanlış' demeyecegi için ibnelik otomatikman 'normal ve doğru' bir şey olarak algilanacak.

- ibne ünlüler parlatilsin. Bi şekilde çocuk sahibi olsunlar, insanlar 'ibnelik anne baba olmaya engel değil' desin.

- sirin, komik, sonra da güçlü ve karanlık dizi karakterleri ile ibneyi 'gercekte de hayatın içinde olan' bir insan türüne dönüştür.

- digital ortamlarda durduk yere homolar ve uydurmasyon kavramlar için başlık aç.

özel isim dışında da kullanılan kız isimleri

Medine.

Arapça 'şehir' anlamına gelmekte olup, ülkemizde ve Türki cumhuriyetleri dahilinde (öyle biliyorum) kız ismi olarak kullanılmaktadır.

ispanyolca konuşulan bölgelerde de soyisim olarak kullanıldığını gördüm, 'medina' hâli ile ki arapça orjinaline de uygundur bu telaffuzu, sanırım Endülüs zamanından kalma. Ayrıca Amerika dahilinde bir kaç yerleşim yeri ismi, yine arapça orjinaline uygun biçimde, coğrafyada vardır. (ispanyolca - Meksika - Amerika zinciri) Hatta sanırım bill Gates in evi de bu adda bir kasabadadır.

Sen zahmet etme kardeş, ben baktım; evet, bill Gates 'Medina, Washington' da oturuyor görünüşe göre.

anın görüntüsü

görsel
O geliyor aklıma, "sen bi çeşit fakirsin, ne'ne gerek sütlü börek" diyorum, 'dik dedi tulumları' lay lay layyyyy........
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.