bugün

istanbul'da metroya binerek bedavaya bütün şehri dolaşan sokak köpeği. kaçıncı yüzyıldayız metrobüste köpeklerle seyahat ediyoruz böyle rezillik görmedim. iyice hindistan olduk gitti.
bir köpek. bulunması gereken yer kesinlikle metrolar ve otobüsler değil. kimsenin derdi zaten bu hayvanla değil. sorun, siyasi çıkarlar için pr amacıyla bu köpeği kullanan kişide. insanlar bu kişinin umursamazlığına tepki gösteriyorlar. köpektaparların sevgisine mazhar olmak için, belki birkaç oy daha kazanırım diye bir köpek metrolarda dolaştırılıyor. ama siz tasmalı köpeğinizle metroya binecek olsanız yasak. anladığımız kadarıyla beyefendinin cumhurbaşkanlığında gözü var. aday olursa mecbur oy veririz, rte diye bir gerçek var. o yüzden yatsın kalksın rte'ye dua etsin. yoksa bu kişiye verecek tek oyumuz olmaz. sadece iktidar değişsin diye oy veririz, biraz nefes alırız, bir sonraki seçimde bu beyefendinin de biletini keseriz. hiçbir siyasetçi günübirlik çıkarlar için vatandaşı tehlikeye atmamalı.
cuhapenin oy alma amaçlı piyasaya sürdüğü trenlerde akşama kadar gezen itin adıdır.
Hayalimdeki hayatı yaşayan hayvan.
Şu gariban hayvanın başına inşallah bir şey gelmez. Hele ki bugün ayyuka çıkam malum olaydan sonra.
Akçomarların iftira attıkları bir canlı.
Tren tekerleklerinde dingilde bulunan fren, viraj dengeleme sistemi.
Siyasi malzeme.

Kimi küpekler cici yapılırken kimileri de sokakta insanlara saldırıyor.

Bir hayvanı siyasi malzeme olarak kullanmakta ne bileyim. icraat yapmak varken sokak köpeğiyle oynaşmak felan.

Hayvanları sevelim koruyalım da abartmayalım yani !.
hayret! bu köpeğe henüz tecavüz eden olmadı.
çok şaşırtıcı.
"dikkat: çaylakken 40 karakterden daha kısa entry giremezsiniz." notuyla beraber;
Gezen köpek.
Hayvani siyasi malzeme yapan zaten kim belli. Ustune hayvana iftira atanlar da belli. Bsbnin ne sucu var aq. Ha soyle bi sey var, bu kopek epey iri kiyim. Ve bazi paylasimlarda ciddi olmasa da insanlari zor durumda biraktigi belli. Bence de hem kopegin gelecegi icin (kopege iftira atan hirsindan olurebilir de) hem de vatandasin kalabilecegi olasi zor durumlarin onune gecmek icin bence de artik seyahat etmese iyi olur.
görsel
ibb tarafından şov malzemesi olarak kullanılan, cebinde bok taşıyanlar tarafından da iftira atılan zavallı köpektir. rahat bırakın şu hayvanı kendi hâlinde yaşasın ya.
Toplu taşıma araçlarında bulunmasını tasvip etmediğim (ve edenlere de samimi bir şekilde hayret ettiğim) ama birkaç gün önce bir insana elinde bok ile yolculuk ettirmiş köpektir.

trafoya giren kediden sonra türkiye siyasetinde derin etkiler bırakması muhtemel ikinci hayvandır.

Yürüyedursun.*
türkiyede yobazlar tarafından iftiraya uğrayan güzel mi güzel şirin mi şirin ibb köpeği. yazıklar olsun bu köpeğe iftira atanlara.
Günahsız, masum bir köpek yavrusudur.
istanbul metrolarında gezen bir köpek.
ekremden rahat 1.5 milyon oy götürmüştür.
Bdv abartma istersen..
görsel
iftiraya uğramıştır.
içten yanmalı motorlarda ilk hareket (ayak marşı akü volan dişlisi marş motoru yardımıyla ) akabinde ateşlemeyi sağlayıp tahrik milinin dönmesini sağlayan donanıma (çekişe-itişe)göre ön iki arka iki veya dört tekere diferansiyel şaft mafsal yardımıyla kinetik enerjiyi yönelten aşırı mühim elemana verilen ad.
O senin dediğin "buji"
Boji ise metrolarda gezdiği için cebinde bok taşıtacak kadar insanları kıskandıran bi köpek.
Kürt köpeği galiba isminden çıkarım yaptım.
Tarihte iftira atılan hayvanlardan biri.Diğer köpeklerden farkı yok.Kendi halinde doğasında uysal yaşıyor.Ama insanların bazısı kancık, hayvan bunu bilemez.