bugün

3 aydir ugrasiyorum ama duzgun bir programim yok yapan bilen eden program yazabilirim diyen bir babayigit yardimci olursa sevinirim.
penisi küçük olan adamların limanı.

bir adamın penisi küçükse, 15 cm ve altıysa illaki bu sporu yapıyor. birkaç arkadaşım var bu iş ile ilgilenen çocukların seks hayatı ellerinden ibaret. acıyorum.
bizim yurdum gencinin hem body kısmında error verdiği olaydır. bi şeyleri build ediyorlar ama o body olmuyor arkadaşım.
iyi bir hoca ve seviyenize eş bir partner ile salona aşık olmanıza yol açan spor. ara verdigim zamanlar salonlarda çalışanları girince çok kiskaniyorum. o derece.
2-3 yıldır yapıyorum ama moral gerektiren bir iş neye canım sıkılsa bırakıyorum artık düzenli yapmayı düşünüyorum.
1.85 üzeri erkeklerde aşırıya kaçmamak şartıyla mükemmel olan şey. böyle kaslı olacak ama ilaçlılar gibi değil. en uç sınırı vin diesel diye düşüyorum. ilerisi itici.
pişmanlıktır.
Bir spor dalı.Çok fazla çaba istekle istediğiniz yere gelebilirsiniz.
Bu akşam göğüs ön kol antremanım var, 36 yaşında Adamım şu heyecanı küçükken VoLtron başlasın diye beklerken yaşardım.
fena kas yaptım taş gibiyim kankadır.
Body building denildiğinde bazi insanların aklına Arnold Schwarzenegger gelebilir.
Supplementslere karşıydım bende ama sonra lazım olduğunu anlıyorsun.Çok iyice kendinizi besleyemeceğinizden dolayı bir süre sonra takviye protein şart.Proteinsiz gitmiyor vücut o kadar ileri.
Çok sabır isteyen spor.Benim amacım spor olsun diye olduğundan kullanmıyorum tabi.
http://galeri8.uludagsozl...ayip-tripler_740070_m.jpg
an itibariyle 1 ayda 5 kilo verdim ve kas biraz belirginleşti. protein tozu kullanmaya başladım.

hedef 5 kilo daha verip 75 olmak.

ondan sonra biraz pişip durumu koruma antremanları.
Bir süre yaptım. Sonra inceldiğim için cross-fit e döndüm ve gayet fit oldum. Ama son 6 aydır dizimdeki sakatlık yüzünden uzak kaldığım spor.
Yeni baslayan biri için en dogru programı hala bulamadım, hazırlayamadım. Yardımcı olabilecek arkadaşların mesaj atmasını rica ediyorum.
Sayesinde kendimi dinc hissettigim spor.
Yakinda ali Ağaoğlu'nun el atabileceği sektör. Sonuçta building bina demek değil mi kardeşim.
Kassız erkeklerin değersiz gözükmesini sağlayan spordur.
Başlarda kas yapayım diye başlanan spordur. Bazısı zor gelir bırakır devam edemez. Ben 1 sene civarı yaptım(1.5-2 sene arası) bırakmayı düşünüyorum artık çok sıkıcı gelmeye başladı onun yerine bir dövüş sanatına başlıyacağım. Bu sporu bırakmamın nedeni ise insana bir hastalık aşılaması. Bendeki rahatsızlık kaslarımın her zaman küçük gelmesi(bana küçük gelmesi).şöyleki zamanla kasınız oluyor Ve o kaslar her zaman size küçük geliyor bu sizin için bir hastalık oluyor her zaman aynada kaslarınıza falan bakıyorsunuz. Bu kaslar aynı zamanda işlevsiz oluyor o salon harici birşeyinize yaramıyor fazla kas için fazla besleniyorsunuz aylık yemek giderinizi baya oluyor. Size tavsiyem eğer amacınız sağlıklı olmaksa başlayın Yok ben kız düşürücem diye kas yapmak istiyorum derseniz hiç başlamayın. Ben çok zayıftım vitaminsizdim diye başladım kız gibi kollarım var diye başladım istediğim şeyleri yaptım Ve bu sporu bırakıyorum artık o dışarda spor yapanların arasına katılıyorum bende vücut ağırlığım ile yapabildiğim kadar idare ediceğim. Dediğim gibi zamanla bende olan hastalık sizde de olucak o yüzden bırakıyorum zaten. O hastalık sizi egoist kendini beğenmiş biri yapacak istemesenizde fazla özgüvenin kötü yanları.
Bugün başlama kararı aldığım ve ayın 4 ünde başlayacağım spor türü.

Antrenörle konuşuldu.
Yemek programı ayarlandı.
Vücudun gelişecek yerleri belirlendi.
4 ay süre zarfında ideal boy kilo endeksine oturtulup vücudun olması gereken estetiğe girmesi öngörüldü.

Before - After fotoğrafını bittiği zaman atacağım. Onun dışında ara ara burayı uplayıp gelişmeleri paylaşacağım.

Edit : bu arada yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdim herhalde. " ben başlıyorum siz ezikler kıskanın beni şimdik " gibi bir düşünce tarzım yok. Buraya haftada ilerleyiş sürecimi paylaşacağım ve 4 ayda ne gibi değişiklikler olabilir onları yazacağım. Foto atmamı gerektiren bir durum olursa atarım. Onun dışında sadece süreçle alakalı "guide" gibi bir şey düşünüyorum, siz de yararlanın diye. Yoksa benim body buildinge başlamamdan size ne mk.
Kilo 110
Boy 1.86

Sabah öğünü ; 2 adet haşlanmış yumurta, 1 dilim yağsız peynir, domates, salatalık ve yeşil zeytin.
Öğlen öğünü ; 200 gr tavuk haşlanmış, salatalık.
Akşam öğünü ; 100 gr kırmızı et.

ve tabi ki de 2lt su.

Alınan kalori : 2100.

1.5 saat kardiyo
- yürüyüşle başlayıp 5 er dakika aralıklarla hız arttırarak 45 dk. durmadan düz koşu
- 25 dk. düz bisiklet
- 25 dk. eliptik bisiklet.

Verilen kalori 3500.

Haftanın ilk verileri olarak girdim. Öteki hafta pazartesi günü yeniden kaybolan kilo miktarı ile birlikte gireceğim. ilk hafta sadece kardiyo yapıyoruz ve ilk hafta kesinlikle ağırlık antremanı yok. 2.haftadan itibaren başlıyor. Ağırlık antremanı ile birlikte kilo kaybı 2 katına çıkıyor. Onun verilerini de 3. hafta girmeyi planlıyorum. Hedef 1 ayda 10 kilo.
Geçen gün : 10
Antreman günü : 8

Kilo :103

Diyet : 10 gündür ekmek, şeker ve tuzu kestim. Fazla abartmadan yağ takviyesi alıyorum.

sabahları 1 tane yumurta, salatalık, domates, 4 adet yeşil zeytin ve 1 dilim yarım yağlı peynir. (ekmeksiz)
Öğlen çorba ve salatalık (ekmeksiz)
kırmızı et, balık eti ve tavuk eti. Her gün değiştirerek 200 gramın altına düşürmeden alıyorum salata ile birlikte. (ekmeksiz)

Ara öğünüm yok. isterseniz yoğurt ve elma ile takviye yapabilirsiniz.

10 günde 7 kilo çok fazla gibi geliyor fakat ilk zamanlarda ödem atıyor vücut o yüzden çok sıkıntısı yok. Onun dışında sadece bugüne özel pilav yedim. Vücut strese girmemesi için yemem gerekiyormuş. Yoksa kaslarım erirmiş ve vücut şekilsiz kilo verirmiş. Sarkmalar olurmuş. Bu yüzden size tavsiyem sizde böyle yapın.

Antreman günlüğü :

8 gün sadece kardiyo yaptım. düz koşu , eliptik bisiklet ve normal bisiklet. Toplamı en az 1 saat olmak suretiyle sizde yapın. ben 1.5 saat yapıyorum. Sadece kardiyo yaparken dikkat edeceğiniz şey high intensity training (hit). Yani şu ; koşarken veya yürürken aynı tempoda yürümeyin. Yürüyün 5 dk ondan sonra 3 dk koşun. Sonra yine 5 dk yürüyün 3 dk koşun. Böyle böyle yaparsanız yağ yakımınız ve kalori yakımınız 2 katına çıkıyor. Hemde normal koşu veya yürüyüş yaparken harcadığınız dakikanın yarısı kadar sürede.

Yarından itibaren vücuda giriyorum. Full body çalışacağız onlarla ilgili de genel bir açıklama 10 gün sonrasına koyarım.
Kardeşlerim, benden size tavsiye.

3*8 girip, hayvan gibi kilo basıp, hayvan gibi şişmek için çabalamayın. Bu sizi iri, hantal ve sağlıksız bir kişiye çevirir. iskelet sisteminiz zamanla arızalar çıkartmaya başlar.

En güzeli 3*15 hafif kilolarla kasınızı hayvan gibi şişirmeden,fitness tarzında kaslarınıza direnç kazandırın.

Emin olun bu şekilde yapacağınız kas sizi ömür boyu götürür.
aslında yemek yeme sanatıdır.