bugün

entry'ler (900)

türkçülük yapmak bölücülüktür

işinde gücünde adamım. kendi halimdeyim, çalışıyorum. ne gelebilir ki başıma ?

telefonuma bir haber sitesinden bildirim geldi. türkçülük bölücülüktür.

haydaa!!!

anlaşıldı. yeni 3 mayıslar beni bekliyor.

jagermeister

tadını öksürük şurubuna benzettiğim, shot vurulduğu zaman mideye kadar gittiği yolu hissettiren nane. bana göre parfümcüde parfüm denenirken koklanan kahve misali içilmelidir. ayrıca ufak yollu üşümeye başladığınızda atacağınız bir iki shot, kanınızı tekrar kıpır kıpır ettirecek.

16 ekim 2017 kerkük ün işgal edilmesi

5000 yıllık kadim kürtten sonrasını okumadım.

edit: kadim kürtler eksiliyor *

oha saat kaç olmuş

Hadi git yat
Vakit hayli çok geç oldu git yat
Saat 2,5 3 oldu git yat
Yüreğime kan doldu, gözlerime yaş doldu
Tükendim bittim git yat yat yat yat

entry ve nick uyumu

(#37991741).

üniversitenin ilk günü yaşananlar

topluca öğle yemeğine çıkmak, çimlere yayıldıktan sonra en az bir kişinin popi olma uğruna türlü şebeklikler yapması.

melih gökçek i savunan akp linin olmaması

"akpli olmak" diye bir mevzu yok türkiye'de, "tayyipçi olmak" diye bir mevzu var.

kuşu kurtarırken elini kaybeden çoban çocuk

ah, adaleti olmayan dünya!

öyle zoruma gitti ki... musa peygamber ve hızır a.s. kıssası göğsümde yanan ateşi dindirmiyor. keşke bilseydim.

eski sevgilinin mesaj atması

benimki mesaj atmadı, ortak bir arkadaşımızın telefonundan aradı. neyse ki aklım başıma çoktan gelmişti; konuşup söylemek istediği sözler var iken lafı fazla uzatmayıp ben şimdi yemek yiyeceğim deyip kapattım. terk eden de oydu halbuki.

gelmiş geçmiş en efsane lider

tanrıkut mete handır ile selçuk hükümdarı alparslanın kıyasıya yarıştığı liderliktir. elbette mustafa kemal atatürk de bu çekişme içerisinde.

(bkz: ben bu kadar çinliyi nereye gömeceğim)*
(bkz: biz de onlara yaklaşıyoruz)*
(bkz: geldikleri gibi giderler)*

fıtrat değişir sanma.

edit: aklın başa sonradan gelmesi üzerine 1 2 ekleme.

nickinizin bir üst versiyonunu yazın

failatün failatün failatün feilün.

türkmen gelince yihuvv arap gelince auvvvv

kendi soyumdan insanlar gelince sevinmemin neden ırkçılık olduğunu anlamıyorum. arabı görmek istemediğim zaman neden ırkçılık olduğunu anlamıyorum, hayır yani gidip direk arabın kendisine bir şey söylemişliğim mi var ? yoksa ona kasten zarar vermişliğim mi var ? onu yurdumda misafir etmek istemediğim için mi tü kaka oluyorum ?

msü hava harp okulu öğrencilerinin yürüyüşü

5 mp kamerayla çekilmiş 36 saniyelik bir video.

bu kadarcık bir şey ile koca türk ordusunu töhmet altında bırakmayı hiç akıl karı bulmuyorum. gerçekten bu kadar kötü yürüyor olsalar tören alanına bunları çıkarmazlar zaten. ayrıca arkadaki ağaçlardan yola çıkarak yürüdükleri yerin tören alanı olmadığını sanıyorum. olsa olsa acemi askerlerin prova yürüyüşlerinden ufacık bir kesit. ilkokul 3. sınıf çocuğu iken uygun adım yürüyorduk. bir beden eğitimi öğretmeninin yapabildiğini komutan mı yapamayacak ?

ordu üzerinde kötü intiba bırakılması için internete atılmış bir video olabilir. bu kadarcık bir kayıtla asıp kesmek aklıselim bir iş değil.

açıkçası evlilik çok ilkel bir kurum

(bkz: never beat classics)

kadir mısıroğlu na atatürk e hakaretten soruşturma

sık sık, kendisinin ciddiye alınmaması için çıkartıldığını dile getirdiği deli raporunu, koni şekline getirdikten sonra mabadına duhul etmelerini niyaz ettiğim soruşturmadır.

(bkz: ay olabilir mi öyle bişey lütfen olsun çünkü)

tsk nın göktürkçe armalarının kaldırılması

mete'nin kurduğu ordunun son haline bir bak. hey yavrum hey !

tarihteki 16 büyük türk devleti

kime ve neye göredir. açıklıyorum, şöyle ki

mehmet fuad köprülü'nün türk tarih yorumuna göre sırasıyla;

büyük hun imparatorluğu
batı hun imparatorluğu
avrupa hun imparatorluğu
ak hun imparatorluğu
göktürk imparatorluğu
avar imparatorluğu
hazar imparatorluğu
uygur devleti
karahanlılar
gazneliler
büyük selçuk imparatorluğu
harzemşahlar
altınordu devleti
büyük timur imparatorluğu
babür imparatorluğu
osmanlı imparatorluğu

zeki velidi togan'ın türk tarihi yorumuna göre ayrı ayrı türk devleti yoktur. her birisi tek bir türk devletinde iktidara geçen farklı sülalelerdir. tıpkı çin tarihinde qin, han, jin, ming vs. hanedanları gibi. farklı birer devlet gibi görünmelerinin sebebi ise tek ve büyük türk devletinin ilk doğduğu topraklarını kaybedip, sonradan fethettiği topraklarını elinde tutmayı başararak orada hayatını devam ettirmesi olarak gösterilmiştir.

a101 vs bim vs şok

içecek ve sütte şok,

beyaz et, sebze, baharat ve unlu mamuller sınıfında bim(istanbuldaki şubelerinde minik bir fırında poğaça, simit pişiriyorlar, anadoluda yaygın mı bilmiyorum),

bazen a101'e gelen haftalık ürünler ateş çıkartıyor.

bim vins.

led zeppelin in ruhunu şeytana sattigie gerçeği

yalnızca led zeppelin değil, tarkan, sagopa kajmer, kolera gibi şarkıcıların da gruba dahil olduğu mevzu. 2007-8 gibi zamanlarda şehir efsanesi gibiydi ancak tüm memlekete yayılmıştı. güya şarkıları tersten çalınca ve biraz da götten uydurunca şeytana övgüler ve sair bok püsür çıkıyormuş da bilmem ne.

muhtemelen reklamın iyisi kötüsü olmaz diyerek ortaya çıktı sonra da acaba bunda var mıdır yoksa şunda var mıdır diye yayıldığını düşünüyorum.

emrah serbes in unutulması

"sonunda t yok" diye şuursuzca şov yaparken devletin şovuna maruz kalarak menemen t tipi ceza evine gönderilmiş ve sonuna t konulmuştur. elbette unutulacak.