bugün

ağır içkileri sevmeyipte çabuk sarhoş olmak isteyen insanlar birayla sarhoş olamayacakları ve maddi yönden bir vurgun yiyebilecekleri için yanında tekila da içebilirler. bira teq. bak insan yazarken bile canı çekiyor.
candır...
canandır...
alkollu iceceklerin en sempatigi.
Son zamlarla neredeyse içilmez olan içkidir. Arkadaş bir kutusu 3.5 lira yahu.
bira güzel bir içecek. içiyoruz falan. hatta içip içip sapıtıyoruz bazen. gerçi bira içip sapıtan ergeni de dışlamak lazım. almamak lazım. neyse konu o değil. konu yok gerçi. bira. biradan konu mu olur. bira abi. içersin. hah bak ne dicektim. iskambil kağıtları varsa elinizde çok güzel oyun oynanıyo bunlarla. shot bardağı da lazım tabi. bira da lazım hepsinden önce. bira önemli. güzel yani. oyunlar. bira. muhabbet. sikiş de olursa keyfinize diyecek yok. gerçi biraya veren kızın da amına koyim. mecazen yani. yoksa koyuyorum, orası ayrı. ne diyodum, heh. sikiş dönücekse tekila koyun biralara bak öneririm. veya votka. çaktırmayın. siz bayılmayın ama sonra. kusup rezil olmayın. öptüm.
ortam içkisidir.su gibi gider zaten eğer bir kafede içerseniz yarısı sudur büyük ihtimal, cep yakmaz çok fazla kafa yapmaz.
kışın gitmeyen içkidir. soğuk içilen bir içki bu yani gitmiyor soğuk havalarda. yazın favorisiyken kışın yerini rakı, votka ve şaraba bırakır.
arpadan yapılan, almanya'da ortaya çıkan içki. öğrenci içkisi.
parmaklarım kırılana kadar yazsam az biliyorum, eski çağlarda bir tanrısı olmalıydı bu içkinin, hatta önce bu içki olmalıydı bir şekilde, olamamış, nasip tabii..

+içki başka, bira başka birşeydir.

+bira, 95 yılının istanbul yazıdır, çocukluğumda babamın kederli akşamlarıdır, ergenliğimde ilk sevgilimi özleyişim ve bu özleyişi dünyada tek sanışımdır.

+bira, youtube'da recommended for you kısmında hem my dying bride hem neşet ertaş'ın önerilişidir.

+bira, her akşamki 50 dakikalık yolu bana 20 dakikaya indirendir.

+bira, bana en büyük pişmanlıklarımı yaşatan, ardına en büyük sevinçleri ekleyendir.

+bira, aleladedir, ayaküstüdür, alın teriyle yudum yudum kazanılandır.

+bira, 2008 yılının istanbul ilkbaharıdır, yeni gençliğimde benim sevinçli akşamlarım, ilk adam oluşumdur, ilk utandırışım, uyanışımdır.

+bira, dost kazığıdır, terslenmektir, herşeye rağmen eve dağlar gibi özgüvenle gitmektir.

+bira, motosikleti, yaprakları, çocukları sevmektir.

+bira, büyüdüğümü ilk anlayışım, anamın omzumda ilk ağlayışıdır.

+bira gayret etmek, bira hissetmek, bira s.ktir edip gülümsemektir.
olsada içsem şimdi ya valla canım çekti çok fena.
çömelerek içmesi bir başkadır. *
bir türlü sevemediğim, fakir içkisi. 6 yaşından beri rakı, viski ve tekilayla büyütülen bir yüksek tabaka insanı olarak, fakir arkadaşlarıma ayak uydurmak için birkaç kez içme gafletinde bulunduğum sarı renkli, değersiz sıvı.
jp. kağıt parçası.
parmaklarım kırılana kadar yazsam az biliyorum, eski çağlarda bir tanrısı olmalıydı bu içkinin, hatta önce bu içki olmalıydı bir şekilde, olamamış, nasip tabii..

+sevinçlerimin de, kederlerimin de en yalaka arkadaşı.

+geçirdiğim zor anları evde bekleyen şevkat.

+uğruna methiyeler dizilesice meret..
nevizade de 50cl liği 7 lira bakkallarda 3 lira olan üzel icat.
milattan önce yaklaşık 3000 li yıllarda mezopotamya-mısır arasında bulunan coğrafyada yapılmaya başlanmıştır.

o zamanki ilkel yapımı tarhanaya benzer. arpa, malt haline dönüştürülerek hamura çevrilir. mayalandıktan sonra su içinde çözünmesiyle bira elde edilir.
*bazı arkadaşların midesi kaldırmaya bilir ama zannedersem arjantin olması lazım, oradaki yapımında ise hamur haline getirilen arpa maltı tükrükle çiğnenerek mayalamaya bırakılırmış.

ayrıca büyük nimettir, bira. saygılar...

(bkz: discovery channel)
alkolden de öte bir tutkudur.

+size yetmiş yapımı bir lö piyer ikram etsek?
-adam, bira getir!
(bkz: kırmızı tuborg vs bira)
seversin içersin.
sevilirsin içersin.
aldatırsın içersin.
aldatılırsın içersin.
sevgilin gelir içersin.
sevgilin gider içersin.
kankan gelir içersin.
gol gelir içersin.
gol yenilir içersin.
blues dinlerken içersin.
orhan babayla içersin.
paran biter içersin.
doğum gününde içersin.
sigarayla içersin.
yemekle içersin.
durduk yere içersin.
hareket halindeyken içersin.
boş bir anında içersin.
özlersin içersin.
en yüksek tepede içersin.
yerin dibine girerken içersin.
sinirliyken içersin.
sinirlendirmek için içersin.
hafta sonu içersin.
hafta içi içersin.
dizi izlerken içersin.
film izlerken içersin.
geçmişini izlerken içersin.
teneffüste içersin.
finallerde içersin.
vizelerde içersin.
sınavlar biter içersin.
sıcak dersin içersin.
soğuk gelsin her türlü içersin.
bardakta içersin.
şişede içersin.
benle içersin.
bu entryi okurken içersin.

kriteri yoktur. canın ne zaman isterse içersin. mezesi çok önemli değil.
öğrenci içkisidir. ucuzdur. candır canandır. hele birde tek başınıza bir biraver içerseniz tuvalet kankiniz olur artık. sarhoş olmazsınız ama kafanız güzel olur eğlenirsiniz arkadaşlarınızla. ah hatırladım yine eskileri.
hani birçok arkadaşınız olur ama dostunuz bir tanedir ya bira da aynen öyledir işte. birçok içki olur içtiğiniz ama en son cila niyetine bir bira içersiniz yine. ya da bir yere gittiğiniz de alkol almak istediğiniz de bir bira dersiniz refleks olarak. öyle yer eder hayatınızda.
dark içilmedikçe alkollü* değildir. (bkz: cübbeli ahmet hoca)
içiniz, içirtiniz efenim.

(bkz: 24 yaşının altındaki çocukların bira alabilmesi)
iki adet extra modeli ile mışıl mışıl ve depderin uyuttuğu için kısa sürede vücudun dinlenip toparlanmasını sağlayan en yaygın ama içimi en zor * alkollü içecek
ne zaman içtiysem ulan bunu bu insanlar nasıl içiyor tadı iğrenç dediğim içecek fakat abimin içmeden edemediği alkollü içecek, efes olanı en ünlüsüymüş ardından tuborg geliyormuş.