bugün

entry'ler (1229)

aldatmak

bir zayıflık göstergesidir. eylemi meşrulaştırabilecek mantıklı hiçbir sebebi olmamakla birlikte er ya da hatun kişisinin karşısındakine gerçekleri söyleyecek gücü/cesareti olmadığı için küçük numaralarla kendi kendini tatmin etme çabasından ibaret bir eylem.

büyüdüğünü anlayan insan

kalbin hissizleşmesi.

moral bozuk olduğunda yapılacak şeyler

belki buzlu bir viski iyi gelir...

beautiful boyz

cocorosie ve antony’nin seslendirdiği mükemmel ötesi bir şarkı. insanın ruhuna dokunan, alıp götüren, tekrar ve tekrar dinlenilesidir.

sözlük yazarlarının itirafları

özlediğim kişiler var elbet bir daha hiç gelemeyecek olan. * * *

güven

insan ilişkilerinin olmazsa olmazı, bel kemiğidir. kimileri için kolay kazanılan kimileri için ise zor kazanılandır . ama en nihayetinde bir kez kaybedildi mi yitip giden ve tekrar yerine konması en zor olan şeylerdendir.

sufle

sonunda ilk kliplerini çekmiş bulunan harika bir ankara grubu. duman'dan köprüaltı şarkısına yaptıkları coverla binlerce insanın gönlünü fethedeceklerinden eminim. işte o cover ve klibi:

http://www.youtube.com/watch?v=p3z8_ARyc_Ynull

air20

22 oldun...

sufle

Ankara'da Mustafa Atik ve Göksü Taşçeviren tarafından kurulan, soul, r&b ve caz tarzlarında akustik olarak program konserlerine devam eden bir grup. hem dinlendiren hemde eğlendiren bir tarzları, yorumları var. içkinizi yudumlarken arka fonda insana huzur veren bir ses ve canlı müzik ziyafeti. aynı zamanda albüm çalışmalarıda başlamıştır. umuyoruz ki en kısa sürede albümleri de çıkar ve kendilerini daha çok dinleyebiliriz. grubu daha yakından tanımak ve takip etmek için;

https://www.facebook.com/pages/Sufle/164181470339071.

gecenin şarkısı

zakkum - (bkz: bu su hiç durmaz)

bomonti

efes dark üzerine bira tanımam derken birden karşıma çıkan ve artık bende bağımlılık yapmış olan bir bira markasıdır. tadı yumuşak, içimi kolaydır. tatlı tatlı, serin serin boğazdan akıp gitmesi de cabası.

ben bu yazıyı sana yazdım

pek takılmıyordum olanlara, nedense çok garip bir şekilde soğukkanlılığımı koruyordum, bir sakinlik umursamazlık vardı üzerimde. taa ki askere gideceğini öğrenene kadar. halbu ki biliyordum bunu ama nedense neresi olduğunu öğrenince ve gitme vaktinin de yaklaştığını kısacası işin ciddiyetini kavrayınca dank etti kafama sanırım bazı şeyler. kötü oldum ne yalan söyleyeyim oturup ağlamak istedim. batıda bir yere ve kısa dönemliğine gidiyor olman içimi rahatlatsa da yine de bir garip oldum işte. olanlar falan aklımdan geçti ve onca zamandan sonra ilk defa ciddi anlamda sızlattı içimi. olayların ilk sıcaklığıyla anlamıyorum sanırım bende bıraktıkları hisleri. ne zaman ki üzerinden zaman geçiyor, olay sıcaklığını kaybediyor işte o zaman farkediyorum aslında ne kadar değer verdiğimi ve üzüldüğümü. yine öyle oldu. sanırım ben bir öküzüm. ya da burda da yazan bir arkadaşımın da dediği gibi tam anlamıyla "duygusal bir öküz"üm. *
neyse lafın kısası şimdi askere gidiyorsun ve ben seninle konuşmayı çok istiyorum. ne bileyim askerlik bu işte, gitmeden önce son bir kez daha konuşmak isterdim ama bu çok anlamsız olur dimi? hele ki son olaylardan sonra. üzüldüm işte, işin özü bu. sağ salim git, sağ salim gel. bilmesen de iyi dileklerim hep seninle. sevgiyle kal, hoşçakal..

the funeral

insanın ruhuna işleyen bir (bkz: band of horses) şarkısıdır. sözleri ve müziği ayrı ayrı alır götürür insanı. dinleyin, dinlettirin

http://www.youtube.com/watch?v=cMFWFhTFohk *

gecenin tek şarkılık özeti

band of horses - the funeral

http://www.youtube.com/watch?v=cMFWFhTFohk

victor hugo

"beni en çok üzen, bana yalan söylemen değil; Bir daha sana inanmayacak olmam..."

benden geçti aşk

bir göksel şaheseri. müziği olsun sözleri olsun insanın içine işliyor resmen. hele bir de tam olarak sizi anlatıyorsa şarkı işte o zaman daha bir acıtıyor insanı.

http://www.youtube.com/watch?v=OX0_vztRoTE

gecenin tek şarkılık özeti

halil sezai-ömür gedik - paramparça.

tecavüz

idam cezasına sonuna kadar karşı olan biri olarak söz konusu tecavüz olduğunda aslında bazı kişiler için gerekli sanırım diye düşünmeme sebep olan durumdur.

fringe

s04e03 fringe geri döndü diyebilirim. sonu iyi bağlamışlar hayran kaldım. olivia yine o tuzlu tanka girecek gibi duruyor ama bakalım. ha bir de turuncu kafalı çocuk pek tatlıymış *

bağıra bağıra eşlik edilesi parçalar

(bkz: kramp) - (bkz: tek başına)