bugün

kendisini çok farklı formatta programlarda izlemiş biri olarak beyaz show'daki görüntüsü, anormal bir çizgide olan oyuncu.

şu anki durum için ya başta iddia ettiğim gibi oynaması lazım, ya da çok yoğun bir duygu patlaması içinde olması lazım ki, şu anda ekran başındaki pekçok kişinin içine düşen kurdun adını koymak gerekirse, "binnur beyaz'a aşık" tabi bunu ben iddia etmiyorum, içe düşen kurdun adını koyduk. müge anlı da zaten şakayla karışık buna benzer sözler etti.

yoksa binnur kaya farklı formatlardaki 3-5 programa katılıp bu halinden çok çok başkaysa, hiçbir programda bu kadar utangaç, bu kadar hüzünbaz, bu kadar heyecan içinde olmamışsa -ki; olmamıştır- ortada başka bir şey var demektir.

binnur kaya'nın şu anki görüntüsü ne utangaçlığından, ne alçak gönüllülüğünden ne de melekliğindendir -ben bu özellikleri yok demiyorum- sadece büyük bir duygu patlaması içindedir.
Günümüz bayan oyuncuları arasında en iyilerin arasında ilk sıralardadır. hatta komedide 1 numara dersek yanılmış olmayız.
ya tamam iyi oyuncu ama bana öyle geldi ki:bu kadın beyaza bir şekilde aşık,beyazda bunun farkında ve nazik davranmaya çalışıyor.bu arada beyazın ekip de süper kadının en sevdiği parçayı öğrenip,beyazın da benim de şarkım o demesi fln filan.:fazla düzmece biraz.
türkiye'de oyunculuk kavramının anlamını bu gece bize beyaz'ın programında göstermiş insandır.

pudrayı sildiklerinde işte böyle oluyor oyuncular. yani illa ki şu aralar ünlü olan şahika'sı gibi ya da yabancı damat'taki kadın gibi olması gerekmiyor binnur kaya'nın.

türkiye'de işini severek yapan bir oyuncu olarak saygı görmesi gereken insan.
bir demet tiyatro adlı dizide pala şamuran adlı karakteri de çok komik oynardı zamanında.

bugünlerdeki sorunu neyse söylesin, ki bizi de durduk yere germesin. bizim derdimiz bize yetip de artıyor zaten. binnur lütfen, rahat ol. beyaz'a açılabilirsin.

(bkz: paleface akıllı olsun)
kendine ait, güzel bir dünyası olan insanlardan olduğunu düşündüğüm; oyunculuğunu takdir ettiğim, tatlı kadın.
beyaz show'a göre türkiyenin güldüğü insandır kendisi.
dün gece beyaz show da bir kez daha hayran olduğum mükemmel oyuncu.program esnasında o ilginç hareketlerinin,inanılmaz heyecanının, tamamiyle yapmacık olduğunu düşünen insanlar var tabiki.ama ben, binnur kaya nın o hallerinin en doğal hali olduğu kanısındayım.zira bunu geçtiğimiz yıl televizyon makinası nda da ziyadesiyle görmüştük.
o kadar heyecanlı ki, lise çağında ilk defa öpüşen genç kız gibi utangaç.
seni seviyorum demeye değer insanlardan birisi. *
dün gece kendisi hakkında ciddi tereddütlere düştüğüm oyuncu. aklım kesinlikle almıyor kameralara bu kadar alışkın, şov dünyası içinde yer alan bir insanın bu kadar tutuk, bu kadar heyecanlı, iki cümleyi bir araya getiremiyor oluşunu. programa uyuşturu/alkol kullandıktan sonra çıktığı ihtimalini ise kendisine konduramıyorum. yaptıkları roldü desek, bir yerde keser, bunu açıklardı mantıken.. hele ki daha önce okan bayülgen'in programına çıkıp yaptığı şaka aklıma geliyor, hepten işler karışıyor.

bir şey yapmıştır dün gece ama kötü mü, iyi mi çözemedim.
dün gece resmen hap, esrar, kokain gibi çeşitli maddeler alarak beyaz show'a çıkmış izlenimini vermiştir. konuşurken bitse de gitsek tavırları, gözlerinin sulanması ve insanları anlayamaması bunu bizlere göstermiştir. yazıktır, kendisine çok acımışımdır.
özellikle yabanci damat taki antep sivesini mükemmele yakin konusmasiyla bütün sempatimi kazanmis degerli sanatci. rolünün hakkini sonuna kadar veriyor.
elazığlı sanatçı.
engin günaydının yakinen arkadaşıdır.tiyatro zamanlarında aynı evde kaldıkları ve hala birçok şeyi paylaştıkları rivayet edilir.
şahane içten yerim seni kadınıdır. harika bir oyuncu olduğu popüler olunca dank etti kafalara ama o hep gönlümdeydi benim dediğim kadındır.
an itirabiyle komedi şeysinde arz ı endam eden yetenekli oyuncu. tam gülecekken elindeki çiçeğe gömülen şeker insan. evlenirim.
rollerini en uç noktalarda oynayan, sonuna kadar abartan ama bunu yaparken seyircide en ufak bir rahatsızlık uyandırmamayı başaran sempatik oyuncu. normalde bir rolü onun gibi oynadığınızda palyaço olursunuz ama o olmuyor.
bu tarz bir başka oyuncu için (bkz: johnny depp)
avrupa yakası dizisinin 164.bölümünde adana'dan gelen dilber hala tiplemesi ile,bir kez daha ne kadar müthiş kalitede bir oyuncu oldugunu kanıtlamış şahsiyet.
he sadece komedi kişiliği midir? kesinlikle hayır . önümüzdeki yıllarda bunu herkese kanıtlayacaktır .
dünya çapında bir oyunculuk yeteneğine sahip aktristimiz..sahsi kanaatimce deha bile sayılabilir zira normal roportajlarında ve katıldıgı televizyon programlarından gözlemlediğim kadarıyla ancak dahilerde görülen cinsten hafif bir deliliği bir kırıklığı vardır..kendisini seviyoruz ilgiyle izliyoruz..
(bkz: yazar çizgisinden kaymak)
(bkz: salon kadını çizgisinden kaymak)
tek kelimeyle ye-te-nek.
avrupa yakası'nın devam edebilme sebebidir. müthiş bir yetenek.
yetenek abidesi.. sanatçı olmak için 90-60-90 vücut ölçüleri değil de yeteneğin gerektiğini yeniden hatırlatan insan.. mütevazı, çekingen, sempatik kişiliğiyle de işte budur dedirten şahsiyet.. sempatikliğiyle de insana yani bana keşke binnur benim de arkadaşım olsaydı ne güzel anlaşırdık bile dedirtmeyi başaran güzel insan..
(bkz: hoşşikk)