bugün

gelmiş geçmiş en güzel tv dizisi. yılmaz erdogan'ın muhteşem karakterlerle donattığı-feriştah, mükremin, eyvah nejdet, zabıta irfan vs vs vs- dizinin müptelası olmuştuk. tekrar bölümleri istiyoruz...
özlenen bir televizyon izleme sebebi.
içinde saldıray abi gibi aşırı sevişgen bir bünyeyi barındıran, izlemesi çok keyifli dizi. olayların hep belirli yerlerde geçmesi insanın kendi ailesini dizidekilerle özdeşleştirmesini kolaylaştırmıştır. *
bkm oyuncuları tarafından hazırlanan, tiyatro tadındaki tv dizisi...
maydanozgillerden hoş kokulu bir ot olup, demetler halinde yaşarlar...
(bkz: sevgi birsel)
star tvde gece yarısı yayınlanan her karakteriyle ayrı bomba olan yapıt.
en iyi tiyatrocu kadrosu ile yapılan en iyi sahne oyunlarından birisi
biraz önce star tv'de eski bir bölümünü izlediğim, yılmaz erdoğan'ın o yıllardaki esprileriyle bile beni koparabildiği dizi.

-bir daha sizi buralarda görmeyelim affetmeyiz...nihohahahahah
+ne biçim gülüyonuz lan siz öyle!? orman tecavüzcüsü gibi
-!?!?!?!
Birçok bölümünün VHS formatında kasedine sahip olduğum*.Dün gece yayınlanan 1995 bölümü* dahi kişiyi güldürebilir.Yılmaz erdoğan ve kadrosu tebrik edilebilir.
--spoiler--
mükremin:ne günlere kaldik!
lütfiye:niye ne varmis ki günde hafta ici bigün..
--spoiler--
şu aralar geceleri atv'de yayınlanan tv tiyatro dizisi.

(bkz: yılmaz erdoğan)
hep yitirdigimiz bakkal amcalar ve cıragıyla zihnimin derinliklerine derin derin, acı acı işlemiş tiyatro şaheseridir..
mükremin: hey! iri hikmet gel buraya. bir çay içmeden hayatta bırakmayız.
iri hikmet: yok ben almıyım. acele bir yere yetişmem gerekiyorda...
mükremin: şşşt. gel buraya! konuşmamız lazım. yoksa "hayatta" bırakmayız dedik duymadın mı? ehe ehe ehe
Elmas:Şişkoo ne konuşuyosun kendi kendine..Kendi kendine konuşana ne denir biliyon mu??
Tombalak:Yalnız..
eyvah nejdet ve feristah gibi 2 karakteri barindiran turk tv tarihinin en iyi dizisi en iyi programi.

--spoiler--
feristah-evet, okuyalim bakalim(fantezilerini). gecenin bu bunaltici saatlerinde, bu giymik ortaminda 3 kisi oturuyorduk. feristahin siyah bahti diri vucudu ve yalnizligi.
numan-ginali guzummm, ne yapiyorsun burda?
feristah- demek uyandin numan, ne oldu koyunlari sayarken bir karisiklik mi cikti?
numan- yok hayatim su icmeye galgtiydim, bir de baktim sen yanimda yoksun.
feristah- benim senin yaninda ne isim olur? ha senin yaninda yatmisim, ha ikimiz beraber herhangi bir frikike baraj kurmusuz, benim gozumde hic bir farki yok.
numan- ne baraji ginali guzum?
feristah-seninle aramizda senelerdir 9 m 15 cm lik ara varya ondan bahsediyorum.
numan- yani simdi gelmiyor musun?
feristah- anlasana numan, haberlerden sonra hemen zibarmak benim tarzim degil. bari bir gun olsun hava durumunu birlikte izleyelim ne olur?
numan- ne yapicaz hava durumunu sekerim...
feristah- git numan, git numan. yatagi gir, yorgani tepene kadar cek, kafani da o yastigin altina sok 1 ile 1.5 saat arasinda nefes alma
--spoiler--
yakında yeni bölümleriyle tekrar ekrana gelecek efsane dizi
zabıta irfanı ile saldıray abisiyle akıllara kazınan baş
yapıt.
tartismasiz turk televizyon tarihinin gelmis gecmis en basarili yapimi 28 kasim da yeni bolumleriyle atv de baslayacak. eyvah necdet i deli gibi ozledigimi fark ettim.
28 kasımda yine yeniden başlayacak olmasıyla sevindiren, kendini özlettiren dizi. ama şöyle de bir gerçek var ki, eskiden çok beğenilen diziler bitip de yeniden çekilmeye başlanınca eskisi gibi tutmayabiliyor. umarım böyle bir durum olmaz ve yine eski tadında izlettirir kendini.
altan erkekli gibi bir üstadı da kadrosuna katmış olan ve 28 kasım salı saat 20.00 da ilk bölümüyle ekranda olacak olan efsane dizi.
baslamasi iple cekilendir. televizyon tarihini yeniden yazmasi beklenmektedir.
zabıta irfan karakteriyle bir dönem dizide yer alan engin günaydın nam i diğer; burhan altıntop'un, yine yer alıp almadığı merak edilen program.
en büyük korkum zabıta irfanın olmamasıdır.burhan abiyle engin günaydını seven kitleler zabıta irfanı gördükten sonra ona aşık olacakalardır...elini öpmek için sıraya gireceklerdir.

kudret, ay inanmıyorum necdet, züleyha, feriştah, saldıray abi gene varlardır umarım.
altan erkeklinin camdan leblebi atan tiplemesini de bekliyorum. (bkz: lak lak)
mutluyuz bekliyoruz.

bi de olamayacaklar var:
(bkz: laz bakkal)
(bkz: tombalak)
(bkz: burhan bey)
onları özlemeye devam edicez.
bir zamanlar gülmekten midemize kramplar girmesine sebep olmuş ve yeni çekilen bölümleri şiddetle merak edilen dizi.