bugün

demet akbag anne, binnur kaya ise evden çıkmak üzere olan kız çocugudur.

anne: geç kalma
kız: tamam anne hemen çıkıyorum *
muhteşem tiyatrocu. kendisi, üç kuruşluk dizilerde değil, tiyatrolarda oynamaya layıktır ama;

(bkz: paranın gözü kör olsun)
yıllar önce hülya avşarın programına temizlikçi kadın olarak aralara skeç tadında konuk olmaktaydı sonralarda dış kapının mandallarıadlı bkm yapımı * dizideki performansıyla koparmış aşmış kişi. severek izliyoruz
çok komik bir kadın olduğunu bildiğim, makinada izledikten sonra deli olduğunu öğrendiğim, sempatik, deli ve mükemmel oyuncu.
iyi oyuncu, güzel insan. televizyondan hissedilebilecek kadar samimi. güleryüzlü, alçakgönüllü. az konuşuyor bir de. aklı başında.

ama fazla sanki; bozarlar- değiştirirler- böyle yaşatmazlar diye korkuyor insan bu orman kanunlarıyla pek mutlu dönen dünyada. üzülürüm diye, övgü cümlelerinden ısrarla kaçınan halimle yarım saat cebelleşerek yazdığım bu satırlardan pişman olurum diye korktum bir de tuhaf bir sahiplenme duygusuyla. sakın ha, sakın!
1972 Ankara doğumludur. 1995 te Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur.
bu kadar beğendiğim bir oyuncu olmasına rağmen bir şey yazmamış olmama şaşırdığım insan. yemek yemesi, gülmesi, konuşması, bakması her bişeyi ayrı komik olan müthiş oyuncu. ama kendisinde de türkan şoray hastalığı olduğunu düşünüyorum zira eline metin versen bülbül gibi şakıyacak fakat kendisi konuştuğu için zorlanıyormuş gibi bir hali var.
avrupa yakasına dahil olduğunu öğrenmem bile gülümsememe neden olmuş, engin günaydın'la muhteşem ikili oluşturacaklarına inandığım sanatçı kişi.
babam ve oğlum filminde telsiz konuşmaları güldürürken düşündürmeye fırsat bırakmayacak derecede komik olan insan. gariban rollerinin kraliçe aktrisi. gündelikçi kadın rolünde diziye katılırsa şaşırmam, apışmam.
avrupa yakası'nda makbule'nin tahtını sarsacak gibi duran oyuncu.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.