bugün

çarli denen dizide -afakaaağn deyişine ölünesi insan.
avrupa yakasının yeni bölümlerini iple çekmeme sebep olan muhtesem bir oyuncu .
avrupa yakasi ekibine dahil oldugunu sozlukten ogrendigim ve bu nedenle yeni sezon bolumleri iple cekmeme neden olan, bana 'oleeeyy be' dedirten sapsal bakisli, basarili, sempatik kadin tiyatrocu. cok seviyoruz.
içinin güzelliği yüzüne yansımış insan. her daim ışıl ışıl gözlerle bakar. sevilesi insan, muhteşem oyuncu, güzel insan. kendileride cok utangaçtır, kendine sanatçı denmesine bile, hak ettiğini bilerek utanarak cevap verir.
cok cok şeker bir kadın. onun sayesinde artık avrupa yakası izleyeceğim...
kendini tekrar eden bir oyuncu daha. (bkz: gürgen öz)
duyduğum da ¨peki ya makbuleye ne olacak?¨ şeklinde bir hüzün çökse de üzerime avrupa yakası na katılmasının süper olabileceğini düşünmeden edemediğim muhteşem tiyatrocu.
engin günaydınla birlikte oynadıkları hadi uç bakalım adlı dizide tadından yenmiyorlardı çünkü.*
(bkz: senaayiii)
''o-yun-cu''
avrupa yakasına (bkz: taze kan gibi) gelecek ata demirel in diziden çıkışıyla diziyi izlemeyi bırakanları bile (bkz: gürgen öz)le beraber diziyi izlemeye döndüreceklerini düşündüğün oyuncu.
avrupa yakası konseptine cuk oturacak, mimik kabiliyeti ayakta alkışlanacak hanımefendi.
kim oynarsa oynasın abartılı duracak rolleri öyle dengeyi tutturarak oynar ki sadece kahkaha patlatırsınız. inandırıcı yönü, aslında gerçek hayatla alakası olmayan karakterleri bile gerçek yapabilir. köstümlerini giyip şimdi gelse babam ve oğlum'daki hanife sanırız.

kendisi avrupa yakası'nın yeni sezon fragmanında bile koparabilmişse, bize de merakla beklemek, oturup izlemek düşer.
perran kutman'a hem güldürebilme kabiliyeti hem de tip bakımından pek benzettiğim yetenekli oyuncu. şu zamanda en çok güldürebilen kadın kimdir sorusuna tereddüt etmeden ismi verilebilir.
türkiyede kendisini sevmeyen yoktur. herkes seviyor, ben de seviyorum. hayat ne güzel, ne güzel.
oynadığı herhangi bir karakteri , sadece kendisi oynuyor olduğu için güzel kılan bir kadın.

bütün rolleri obur , habire bir şeyler tıkınıyor haliyle her geçen gün biraz daha topaklaşıyor ama güzelliğinden - şirinlik demiyorum bak - hiçbir şey kaybetmeyen kadın.

hiçbir zaman bir başrol oyuncusu olmayıp , hep yan rollerde görünen , başrollerin rollerini pekiştiren bir kadın.

özel hayatında başı sürekli eğik , yüzünde -güzel yüzünde- sürekli hayalini kurduğumuz panjurun pembesi , gözlerinde sürekli bir parıltı olan kadın.

bana yemini bozdurup -huleeyn!- yıl sonra avrupa yakası izletmiş kadın.

hayranı olduğum , müthiş , kadın gibi kadın.

yerim!

(bkz: kanka olunası ünlüler)
avrupa yakası'nda gülse birsel'in hırsına kurban olmuş oyuncudur. şahika koçarslanlı karakterini hiç tanımadığımız bir oyuncu da oynardı, niye binnur kaya?
özel hayatındaki mütevazi tavırları, o mütevaziliğin ardındaki doğallık ile, sahnede bin bir ayrı rolde devleştiği görüldüğünde hakkındaki en önemli şeyi anladığınız mükemmel oyuncudur.

(bkz: sanatçı)
bana bir şeyhler oluyor oyununda ki;
"aaaneee, babam felç oollldu"
"aaaabii, flörtüün geeldiii" repliklerini hep tekrarlardım, geçen gün avrupa yakasında şahika rolüyle görünce çok sevindim ve artık onun yüzünden dizi izliyorum.
türkiye'nin en komik ve başarılı kadın oyuncusudur, demet akbağ ve yasemin yalçın gibi medyanın pombasını almadığı için pek fazla ön planda olmaz ama o zaten benim gönlümde çoktan taht kurmuştur en boktan yapımlarda bile varlığını belli eder ve sadece o için izlenir, hayatımın kadınısın filmindeki küçücük rolü * ile bizi pek bir şenlendirmiştir. normal hayatta çok çekingen ve utangaçtır tıpkı türkan şoray gibi konuşamaz uzun cümleler kurmakta zorlanır.
(bkz: şahika koçarslanlı)
bu akşam kanal d adlı televizyon kanalında yayınlanan beyaz show programına katılacak olan kadın sanatçı.
beyaz show'da resmen oynayan hatun.

makina'dayken resmen şov yapan hatun, beyaz show'da hayatında ilk defa kamera görmüş, ilk defa bu kadar ünsanla yüz yüze gelmiş 16 yaşındaki bir kız gibi heyecanlı takılmaktadır. ya bir rahatsızlığı vardır -hastalık bağlamında- ya da hatun herkesi yiyor bu gece.

edit: oynama iddasını, kendisini daha önceki katıldığı programlardaki halinin çok çok dışında görmemden dolayı ettim, ayrıca, kadın ağlamaya başlamıştır, bir derdi vardır belli ki, dedik ya, "ya bir rahatsızlığı vardır, ya da hatun herkesi yiyor bu gece." diye, muhtemelen bir derdi var. oynamıyor.
Beyaz show'daki programında köpeğini eline aldığındaki yüz ifadesini görmelisiniz. Kesinlikle oynamadığını düşünüyorum. Bir sürpriz daha yapılırsa daha da garip hareketlerde bulunabilir.
(bkz: köyden indim şehire)modunda kameralara saf saf bakıp,babasının koluna yapışmış biçimde oturan yetenekli hatun kişi.**
kesinlikle ama kesinlikle oynamayan kişi. Çok iyi rol yapıyor, müthiş oynuyor ama bu. Yani çok iyi bir komedi oyuncusu diye illa da sürekli espiriler yapıp gülmesi beklenen bir insan olmak zorunda mıdır? Kemal sunal'ı da hatırlıyorum ben gayet ciddi, asabi duruşlu yanında şımarmaya korkacağım bir silüet geliyor gözümün önüne.
beyazıt öztürk'e sarıldığında ağladığı gözlerden kaçmayan hatun.

bir derdi var ama henüz çözebilmiş değilim.
şu anda beyaz ın programında bir kez daha anlamış olduğum üzere yaşadığımız dünyanın tüm kötülüklerinden arınmış, utangaç, alçakgönüllü, melek kadın.