bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    tim burton'dan müthiş eğlenceli fantastik bir film.2 saat nasıl geçiyor anlaşılmıyor.
    9 ... pulp fiction
  2. 2.
    hayatı masal gibi yaşamak isteyen ama hep gerçekçi biri tarafından frenlenmeye çalışılıp, aynı kişi tarafından yaptığı herşeyden dolayı yargılanıp kalbi bir zindana hapsedilen, yine gerçek tarafından özgür bırakılan ihtiyarın, ölümsüzlüğün sırrını uygulamalı anlattığı, ewan mcgregor budur dedirten tim amcanın hisseli harikalar kumpanyası, benim hayatım.
    11 ... shrek
  3. 3.
    argoda kalantor...
    ... phyxius
  4. 4.
    --spoiler--
    -Ruya gorüyordum.
    -Ne goruyordun?
    -ruyalarimi hatirlamam. Bunun ne demek oldugunu biliyor musun? Olacak bir seyin ruyasini gormek demek. ornegin, bir gece ruyamda, bir karga geldi ve söyle dedi: "Teyzen olecek." oyle korkmustum ki, annemleri uyandirdim. ama ruya gördugumu, uyumami soylediler. Ama ertesi gün Stacy teyzem oldu.
    -Çok korkunc.
    -Onun icin korkunc. Bir de beni,oyle bir gucu olan cocugu dusun. uc hafta sonra ruyamda yine kargayı gordum. " Baban olecek" dedi bana. Ne yapacagimi bilmiyordum.
    Sonunda babama söyledim. O da bana: " Merak etme." dedi. Ama sarsildigini gorebiliyordum. Ertesi gun kendinde degildi. Etrafa bakiyor, sanki basina bir şey dusecekmis gibi davraniyordu. cünkü karga nasil olacagini soylememisti. Sadece: " Baban olecek." demisti. Sabah erkenden gitti, uzun sure gelmedi. Eve geldiginde cok kotu gorunuyordu. sanki hep kafasina bir balta inmesini beklemisti.
    Anneme: " Hayatimin en kotu gununu gecirdim." Dedi.
    "Sen kotu bir gün gecirdigini mi saniyorsun?" dedi annem.
    " bu sabah sütçü verandanın orada düştü ve öldü."

--spoiler--
    sadece bu repligiyle gonullerimize kazinan tim burton filmi.
    37 ... vincent vega
  5. 5.
    "nehirdeki en büyük balık yakalanamadığı için büyüktür" gibi güzel bi repliği içinde bulundurur.
    12 ... petibör
  6. 6.
    masalları, masal sevmeyen adamlara sevdiren. büyüklüğün kavramını, kendi dünyanızın etrafınızda dönmesiyle anlatan bir başyapıt. tim burton'u diğerlerinden ayıran masalımsı.
    4 ... eqin
  7. 7.
    masalla gerçeğin birleştiği nokta.
    2 ... suzergecer
  8. 8.
    bazen "zamanın durduğunu" akabinde kaybedilen zamanı telafi edebilmek için "zamanın daha hızlı ilerleyeceğini" öğreten film *
    (bkz: tapıyoruz tim burton a)
    5 ... kahvekremasi
  9. 9.
    muhtemelen kaçan balıktır kendisi
    4 -1 ... markovanbasten
  10. 10.
    Tim Burton'un harika filmi Forrest Gump'dan sonra vazgeçilmezimdir.
    --spoiler--
    Edward Bloom (Ewan McGregor) hayatı boyunca büyük arzuların,tutkunun ve inanılmaz bir öykünün adamı olmuştur. Hayatının son yıllarında (Beş Kez En iyi Erkek Oyuncu Oscar® Ödülü adayı ve En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü Sahibi , Erin Brockovich, 2000 Albert Finney tarafından canlandırılmıştır.), oğlu William (Billy Crudup)a büyük bir sır bırakır. Will şimdi, babasını tanımak için onun inanılmaz maceralarına geri dönerek parçaları biraraya getirmeye ve gerçek resmi tamamlamaya çalışmaktaktadır. Bu mucizevi filmi ve görsel şöleni kaçırmayın.
    --spoiler--
    ... fehimsiz ekmek