bugün

entry'ler (185)

türkiyede yaşamak istememe nedenleri

boğazımıza kadar siyasete batmış olmak. böyle bir platformda bile entry lerin yarısı siyasi. face te sanki kendilerine maaş bağlanmış gibi tuttuğu partinin siyasetçilerini savunan insanlar. siyaset dediğin cahil muhabbeti snırım buradan başka bir nedene çıkıyoruz "cehalet" hayır bu ülkede okulda bir işe yaramıyor nasıl bir cehalet varsa 3 ay çamaşır suyuna yatır çıkmıyor vatandaşımdan...

naber sorusuna verilebilecek cevaplar

artık "kötüyüm" diye cevapladığım soru. çevrem boğazına kadar politik davranan insanlarla dolu olduğundan iyiyim dersem bunu aleyhimde kullanacaklar gibi geliyor. "sen iyiyim dediğin için para paylaşımına seni katmadık kusura bakma yav!!!" gibi mesela. (#kötü örnek)

atatürk ün mason olduğunun kanıtı

aynı zaman da Atatürk kişiliğinin defalarca uğradığı yargısız infazında kanıtıdır.

kutsal damacana

Filmden aldığınız tüm zevkin, filmi izlemiş bir kişinin yorumuna göre 180 derece değiştiği bir şafak sezer filmi.

Şöyle ki;

1-Adamın biri "süper komedi mutlaka izle" derse yarılana kadar gülmenizin mümkün olduğu;
2-Ancak "çok dandik; hiç değmez izlediğine" dendiğinde filmin ilk onbeş dakikasına bile dayanamayacağınız sinema dilemması.

nebulizator

Astımı olan bebeklerinin ebeveynlerinin "dün geceyi hastanede geçirdik; soğuk buhar verdiler çocuğuma" dediğinde bu aleti hiç görmemiş kişilerin kafasında asla canlanamayan, sinbonun bile üretebildiği soğuk buhar aletidir.

genco

step up filminin rüzgarından abartılı şekilde solumuş ucuz ya dizilerinden birisi.ben seyrediyorum ama sırf esas kızın adı pınar diye....

lee van cleef

Adı hep çok karizma gelmiştir bana. iyi kötü çirkindeki rolü kadar da çirkindir.

babolat

açık şekli muhtemelen "Bahadır Bolat" olacak şahıs, arkadaşlarca insanın suratına yapıştırılan lanet kısaltma isimler.

her sey dahil sistemi

insanın nefsine yenik düşmesini sağlayan sistem hem de ne kadar çok para ödediğinizi anlarsınız. turizm acentesinin gözünüze bakarak size "seni sağlam kazıkladık istersen birazını çıkarabilirsin" diye bir fırsat daha sunduğu sistem, pozitif feedback.

sende kendi kucuklugumu goruyorum

takip eden cümlesi cümle "ben bu salaklığı yaptım aman diyim sen yapma" olacak konuşma.

ilk buluşmaya prezervatifle giden erkek

üzerinde "*uck at first date" yazılı tişörtlerden birini giyme arzusunu doyurmaya hazırlanan erkek, kız çok motor da denilebilir.

foolish kazanova

(bkz: aynı ülkede yaşamaktan huzursuzluk duyulan insanlar...)

klostrofobi

MR çektirmenin dayanılmaz hafifliğini asla yaşayamayacak insan türü, darlıktan daral gelmek.

sıkılmak

cep telefonunda sms yazarken kullanılabilecek en sakat sözcüklerdendir zira bir bayana yazılıyorsa genelde bu sözcük kullanılmaz güzel Türkçe mizin teknoloji ile uyumu bu kelime ile son bulur daha da bir gıdım ilerilenmez.

iyi geceler

henüz yeni sevgili olmuş iki insan arasında çoğu zaman birnin diğerine serzenişidir, "keşke beraber sarılıp uyusak ama bunu söyleyecek cesaretim yok" manasına gelir. hele kışın söylenmişse üşüyen ayağın ısıtılması konsunda diğerinden yardım istemeye olan utancı anlatır. nazik tane tane ve kısık bir sesle söylenmelidir ki mana vücutta vukuu bulsun.

vucut calistigini her yerde belli etmek

kendinin çok erkeksi ve seksi durduğunu düşünse de siyah kısakollu badi t-şörtün içinde gay kıvamında duran herhangi bir sakarlık yaptığında normal bir insana nazaran 10 daha fazla komik duruma düşen insancık, yeyip yeyip kaka yapmamış ve derisi artık iyice gerilmiş çuval.

bu sira su sira o sira o sira disari ciksin

en son "o sira o sira" kısmına geçildiğinde eğer hocanın işareet parmağı sizin sıranıza yaklaşmışsa bünyede büyük anksiyete yaratan şakatan aşağı ter akıtan durum, (bkz: hocaların sinir bozucu ders etkinlikleri)

bu sira su sira o sira o sira disari ciksin

en son "o sira o sira" kısmına geçildiğinde eğer hocanın işareet parmağı sizin sıranıza yaklaşmışsa bünyede büyük anksiyete yaratan şakatan aşağı ter akıtan durum, (bkz: hocaların sinir bozucu ders etkinlikleri)

gokkusaginda renk olmak

kargo - renklerin içinde

msn de aşk

msn deki elemana webcam de soyunurken babasına yakalanan kız misali bi aşk...