bugün

23.dönem ankara milletvekili.

(bkz: adalet ve kalkınma partisi)
60. hükümette içişleri bakanı olarak görev yapacak olan milletvekili.
milli eğitim bakanı olacakken ahmet necdet sezer tarafından veto yemiş tek bakan adayı olmuş ve seçilememiştir.

daha sonraları cumhurbaşkanı adayı olması komik tabi.
kırıkkale üniversitesi kurucu rektörüdür. hukuk profudur. ankara üniversitesi hukuk mezunudur. sessiz ve derinden gitmeyi ilke edinmiş karınca kararlılığında hizmeti görev bilmiş ilim ehli. devlet eski bakanlığından yeni içişleri bakanlığına geçişi kati suretle ona gösterilen güvenle alakalıdır.
ankara üniversitesi hukuk fakültesi mezunudur ama sosyoloji profesörüdür.
ortalık, 1 haftadır 'nevruz' bahanesiyle altüst edilmekte iken ortalarda göremediğimiz kişidir; içişleri bakanıdır...
kırıkkalelinin keskin ilçesi armutlu köyündendir kendisi. 3 erkek evlada sahip orta halli bir köylü ailenin ortanca oğludur. erken yaşta babasını kaybetmiştir. kendisinden 20 yaş büyük olan abisi okutmuştur beşir beyi. bu yüzden abisini baba olarak görür. ailesinin diğer mensupları kırıkkalede halıcılık ve kırtasiyecilik yaparlar. evli ve 3 kız çocuğu babasıdır. eşi izmirlidir ve çocuk hastalıkları alanında profesör olarak gazi üniversitesinde çalışmaktadır. Ayrıca beşir atalayın kız çocuklarından bir tanesi Abdullah gülün yeğeniyle evlidir. kırıkkale üniversitesi kurucu rektörüdür. bir süre de ankara kaynaklı anar araştırma şirketinin başkanlığı ve devlet istatistik enstitüsü başkanlığı yapmıştır.
abdülkadir aksu'nun pasif bir içişleri bakanı izlenimini aldıktan sonra ben isterdim ki 60 ıncı hükümet'in içişleri bakanı daha aktif en azından abdülkadir aksu kadar pasif olmasın isterdim. ama sonuç ortada, böyle olacağına olmayan mehmet ağar olsa daha iyi olurdu.
ülke şehit cenazelerinden geçilmezken ortalarda görünmeyen iç güvenlikten sorumlu bakan. birileri kendisine içişleri bakanı olduğunu hatırlatmalı; zira ne zaman iç güvenlikle ilgili önemli bir sorun olsa kendileri kayboluveriyor.
(bkz: #4136628)
kırıkkale üniversitesinin ilk rektörüdür.irticai yapılanma iddasıyla zamanın yök başkanı kemal gürüz tarafından görevden uzaklaştırılmış ve soruşturma geçirmiştir;o kadar ki sarık ve cüppe ile üniversiteyi yönettiği dahi iddaa edilmektedir.milli eğitim bakanlığı serüveni de bu nedenden ötürü başlamadan bitmiş ve veto yemiştir.kırıkkaleli olup bu şehirde seveni kadar da sevmeyeni mevcuttur...
helikopter kazasıyla ilgili olarak "elimizden geleni en iyi şekilde yaptık, bir ihmal yok" diyebilen.

ben devamını getirmek istemiyorum. sadece siz zor durumda kalmayın diye. sana diyorum moderasyon.
27 nisan 2009 istanbul da silahlı çatışma olayında medyaya yüklenip, olay yerine çok yaklaşmalarını eleştirmiş içişleri bakanı.

yavrum beşir, adamım senin sorumluluğundaki istanbul emniyeti neden geniş tutmamış güvenlik çemberini? emniyet güvenlik çemberini dar tutarsa, güvenlik çemberi sınırına kadar gelir medya, adamların işi haber! canlı yayın mevzusunda sorumludur, sorumsuzdur o çok ayrı mevzu ama kardeşim senin güvenlik çemberin nerede? güvenlik çemberini aşmışlarsa alırsın gözaltına çözersin. her haltta gözaltına alan emniyete güvenlik çemberini aşanları gözaltına aldığı için tepki mi koyulacak? güvenlik çemberi kurmazsın, millet seyre gelir, medya işini yapmaya çalışır sonra emniyet güvenlik çemberini dar tutan emniyet görevlileri suçlanmaz da, vatandaş suçlanır, medya suçlanır!

bakanı böyle derse, emniyet müdürü de "kızlarına sahip çıksalarmış" der.

tam anlamıyla imam-cemaat ilişkisi vesselam.
küfür eder gibi şehit aileleri ile buluşan bakandır.
bugün tv de şehit aileleri ile buluştuktan sonra yüzünden düşen bin parça idi, sesi zor çıkıyordu.
ee herkes sizin kankanız dtp gibi bölücü açılımlara destek verecek değil ya.
30 çapulcu teröristin gelmesiyle terörün bittiğine inanan devlet bakanı. hayır buna vatandaş ahmet inansa neyse de devletin içişleri bakanı inanınca oldukça düşündürücü. pkk'nın o bölgede 30 milyar dolardan fazla kaçakçılık yaptığı bir sektör doğmuş. dağdan inen bu teröristlerin gelmesiyle iş burada bitiyor yani. demek ki sadece matematikten anlamayan ben değilmişim be sözlük.
bugün yaptığı basın toplantısı izlenince hakkında üzülmemek mümkün olmayan bakanımsı. eli kanlı teröristleri muzaffer ordunun askerleri gibi karşılatıp bir de ayaklarına hakimleri göndermenin hukuka aykırı olmadığını, mevzuat denen garabette bunun yeri olduğunu anlatmaya çalışırken ne kadar da yetersiz ve aciz görünüyordu. daha da kötüsü öyle bir surat ifadesi var ki söylediklerine kendisi de inanmıyor ama söylüyor işte. yazık bu ülke, bu çağda, bu kafalarca yönetiliyor.
kürt açılımını bu adama emanet eden erdoğan sermayeyi kediye yüklemistir. açılımı eline yüzüne bulaştırmasına rağmen istifa etme erdemini göstermemiştir.
pkk yandaslarının yarattıgı kaos ve savas vari görüntülerin tvlerde bolca gösterılmesı halkımızı rahatsız etmektedir dedi az once. ne dedıgını bılmıyor sanırım kucuk bır ıc savas gıbı bısey olm bu sen neden bahsedıyorsun gencecık kızı durup dururken öldürdü hayvanlar sen daha bana halk rahatsız oluyor dıyorsun. biz buyuk dusunuyoruz tarıhı buyuk dusunenler yazar kucuk dusunenlere de dip not duser gıbı bısey de soyledı sımdı o cocugun ana babası ne yapsın sana ne dıyım kı ben sana ya allah belanı versın senın ve senın gıbılerın!
başbakandan sonra üstü kapalı olarak medyayı tehtit eden ve biz ne dersek onu yapacaksınız diyen akp'li kişi.
yani diyor ki bu sokaktaki çatışmaları, otobüste yananları veya evlerin taşlanmsaını göstermeyin.
bak sen.
yani istiyor ki hala kendilerine ulu ve yüce diyen beyin eksikliğine sahip şuursuz bir kitle daha olsun.
umarım medya bu hadsiz açıklamayı dikkate almaz.
gerçi ben akp'yi biliyorsan şimdiden medyaya tehtitlere ve baskılara başlamıştır.
açılıma başlamıştır.
kriz yönetimi konusunda her fırsatta sıfır çeken nazır hakkında hatip dicle'nin iddiaları:

http://www.haberiniz.com/...137:poltka&Itemid=214
renkiz, başarısız, ve en önemli bakanlıkta...
bugün adana'da, hatay'da şehit düşen polisler için düzenlenen cenaze töreninde kameralar önünde şova kalkmış içişleri bakanı. "ne yapıyorsanız yapın, bu avanos'u temizleyin" diyerek, kamera önünde direktif vermiştir. böyle bir direktif verilecekse eğer, bu şekil mi verilir ?
kameralar önünde yaptığı artisliğe şehit annesi güzel cevap vermiştir;

(bkz: erkekse gelsin benimle ağlasın/#8808893)
26 temmuz gecesi yani hatay'da şehit edilen polislerin olduğu gece saat 23.30 da sivil araba ve kıyafetle ankara bahçeli 7.caddede mado dondurmadan çıkarken şahsım tarafından görülen bakandır, ertesi günde kameralar önünde ağlamış, zırlamıştır.
(#8814026)samimiyetsiz olan.
güncel Önemli Başlıklar