bostancı gösteri merkezinden köprüye çıkan yolun kapalı olmasına sebep olan çatışma. bir de meraklı insanlar çekilin oradan lan. ara ara silah sesleri devam ediyor. *
sabah 04:30 sırasında başlamıştır.
an itibariyle bir görgü tanığı ntv canlı yayınında olanları aktarmıştır. söylediğine göre polis bir merdiven ile birinci kattaki daireye girmeye çalışmaktadır. bina'nın ana kapısı bomba ihtimali nedeniyle kullanılmamaktadır.

telefon bağlantısı sırasında arkadan iki el silah sesi duyulmuştur. görgü tanığındaki soğukkanlılık da inanılmazdır.
destek için helikopterlerin bulunduğu çatışmadır. an itibariyle 1'i ağır 6 özel harekat polisinin yaralandığı söyleniyor.
(bkz: devrimci karargah)
sabah 7:30 haberlerinde atv'ye baglanan bir kadinin anlattigi olay. bir kultur merkezine yakin ooturduklarini, once silah sesleri duyduklarini, ardindan bomba patlamasi duyduklarini soylemisti, polise haber verdiklerini de belirttiydi.

ayrica anlasilan o ki, kadinin bahsettigi kultur merkezi bostancı gösteri merkezi'ymis.
aklıma direk olarak pelin çift'i getiren çatışmadır. birazdan çıkıp çatışmadaki polis ya da teröristlerden biriyle canlı bağlantı yapar diye bekliyorum uzun süredir.
gittikçe büyüyen olay. olayı görüntülemek isteyen bir gazetecinin vurulduğu haberleri geliyor. umarız durumu daha da ağırlaşmaz.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/11520740.asp?gid=229
bir ntv kameramanı'nın kulağından vurulmasıyla iyice dramatikleşen olay. arkadaşları yerde yatarken görüntü alan diğer kameramanların duygularını anlayabilecek olan beri gelsin.
iyibilgi.com sitesinin farklı bağlantılarını gösterdiği çatışma.
bir vatandasin kor kursun sonucu vuruldugu haberleri An itibariyle gelmistir.
bir vatandaşın da vurulduğu çatışma. e kardeşim dedik size çekilin oradan diye. film çekiliyor sanki bi sittirin gidin.
olayı izlemekten başka bir görev ve işlevi olmayan bir vatandaşın sanırım başından isabet aldığı olaydır.

edit: an itibarı ile hayatını kaybetmiştir, allah rahmet eylesin.
"radikal sol" bir örgütün bir cephaneliğe sahip olup, bunu şehir içinde bir apartman dairesinde rahatlıkla bulundurabileceğini, profesyonel polis ya da asker gibi bi' sürü polisi ve vatandaşı yaralayıp öldürebileceğini gösteren çatışmadır.

acaba bu kişiler "radikal solcu" mu, yoksa silâh konusunda çok iyi eğitilmiş kimi kolluk kuvvetlerinin veya birimlerin eski veya mevcut mensupları mı?
2 sokak arkamızda olan çatışma. babam işe giderken olayları merak ederken bana televizyonda yakalanmıştır. polisler mi beceriksiz teröristler mi çok iyi yetiştirilmiş anlamadık.
bir başkomiserin şehit olduğu çatışma.
kaynak ntv haber
an itibariyle bir görgü tanığının söylediğine göre çatışma sonuçlanmış.
rtük çatışmayla ilgili yayın yasağı koyduğundan dolayı ntv haber yayını durdurdu.
(bkz: beceriksiz türk polisi)
simdi efendim bu catisma ve gelecekte olacak olan catismalar gayet normal. neden mi? eger ki sen bos islerle ugrasirsan yok o pasaydi yok bu bilmemneydi ergenekon mergenekon aylarca kasip cevrende ne oluyor ne bitiyor bakmassan olacagi budur. sen simdi sedat pekerin den ergin ine kadar iceriye atarsan o sokaklarda evimizin dibinde böyle insanlar gizliden gizliye filizlenir iste. haa ben cokmu seviyorum bu babalari, tabi ki hayir ama görünen o ki emniyet teskilatimiz yetersiz kaliyor. ki kalmasaydi bugün ne abdullah catlilar, ne sedat peker ler nede nuri ergin ler olmus olurdu.
edit: sehit olan kisilerin ailelerine bas sagligi dilerim(ne faydasi olacaksa,ates elbette düstügü yeri yakiyor)
zorunlu edit: 1) kurtlar vadisiyle bu gercek olayi karistiran arkadaslara selam ederim.
2) bu olayi örnek alip dagda yasayan hayvanlarin (ki hayvan demek hayvanlara hakaret olur) cibiliyetsizlerin sehire indigi taktirde güzelim ülkemizin ne hale gelecegini göremeyenlerede selam ederim.
3) emniyet teskilatida asagilanmamistir! sacma sapan islerle mesgul ediliyordur!
hafta sonundaki derbiye kac bin polisimizi yollayacaklar acaba?.
ben korkudan eve hatun atamıyorum, adamlar evi cephanelik haline getirmiş.

kahrolası üç beş tane adam koskoca ülkenin canını sıkacak kadar kudretli midir yahu?
senin sivil polisin, istihbaratın, teşkilatın, karakolun ne iş yapar?

laleli'nin göbeğindeki kadın pazarlamacılarından haberi yok mu mesela bu ülkenin?
mesela taksim'in arka sokaklarındaki uyuşturucu satıcılarını ben kadar da mı bilmiyor bu teşkilat?

görüp de görmezden geldiklerimiz başımızda patlayınca elbette yine kusuru başkasında göreceğiz.

hırsızın hiç mi suçu yok?
hırsızın işi bu aslanım.
türkiye'nin iyiden iyiye bir iç savaşa doğru sürüklendiğinin ayak seslerini artık ufak ufak duymamızı sağlayan olay.

kim, ne için böyle bir şey yapmıştır bilemem, ama birilerinin bizimle fena oynadığı aşikar. geçmişte de ters köşe gösterip, halkı galeyana getirdikleri bir çok hadise biliyoruz sonuçta.
"1 mayıs'ta taksim meydanını işçilere açarsak, olayları kontrol edemeyiz, güvenliği sağlayamayız" dediğinde, ne diyor bu vali/emniyet müdürü diyordum, ne demek engel olamazlar?

şehrin göbeğinde, silahlı çatışmada, arka sokaklar'ın dizi çekimini izler gibi çatışmayı izleyen vatandaşın vurulmasını duyunca anladım ne demek istediklerini. çözdüm "güvenliği sağlayamayız" cümlesindeki kriptoyu.

biz yetersiziz, cahiliz, ne idüğü belirsiz insanlar olduğumuz ve bizler tarafından yönetildiği için emniyet teşkilatı güvenliği sağlayamayız diyorumuş meğerse.

bazen düşünüyorum da, arka sokaklar ekibi daha iyi yönetir emniyet teşkilatını.
hurriyet gazetesi intersitesine göre bir polisin rehin alındığı saldırı. çok profesyonel görünüyorlar. bakalım altından kim çıkacak.

edit: hurriyet telsizden mesaj yollamalarına binaen,

"Binanın içindeki teröristlerin 1 polisi rehin aldıkları ve onun telsizinden mesaj yolladıkları iddia ediliyor. "

şeklinde haber yapmış. hayırdır inşallah
(#5108817) demiştik.

tam tahmin ettiğim gibi altından pis kokular çıkmıştır.

(#5108857)

herkesin, her kesimin soğukkanlı davranıp, bu pisliği ideolojik argüman olarak kullanmamasını temenni ederim. zira hepimiz aynı geminin içindeyiz sağıyla soluyla, ve geçmişte kardeşi kardeşe vurduranlar hala cezalarını bulmadılar.
aklıma danıştay baskınını getiren çatışma. bakalım bu veletlerin abileri kim çıkacak.