bugün

polislerin öğrencileri tekme tokat ve copla dövdüğü olayı erman toroğlu-şansal büyüka gibi yorumlayan içişleri bakanı. beşir paşaya göre öğrenciler polisi görünce kendilerini yere atmışlar. hakemde penaltı noktasını gösterince polisler sinirlenmiş onun için dövmüşler öğrencileri.

http://www.milliyet.com.t....2010/1328597/default.htm
--spoiler--
"Türkiye bir hukuk devleti. Hukukun içinde her özgürlük var. Şuandaki basın özgürlüğü, en ileri demokratik ülkelerinkinden daha ileridedir Türkiye'de. Çünkü diğerlerini biliyorum."
--spoiler--

eylem yapan işçilerine ankara soğuğunda tazikli suyla işkence yapan bir ülkenin içişleri bakanı halen ileri demokrasi sözünü dilinden eksik etmediği gibi basın özgürlüğü bizde en ileridir diyor.
sanırım parolamız şudur;

(bkz: ileri)
http://haber.gazetevatan....den-yanit/361630/1/Manset
öğrenci olaylarında uygulanan polis şiddeti konusunda'' polis, öğrencileri uzaklaştırmak için gaz sıkmıştır, vurmamıştır. polise vuran öğrencilerden bir kısmı gözaltına alma teşebbüsü sırasında ekran görüntüsü vermek için kendini yere atıyor. öğrencilerde olur bunlar.'' yorumunu yapan içişleri bakanı.
aklı sıra polisin görevlerini bize hatırlatmaya çalışan zat.
habur'da pkk'lılara yapılan karşılamanın baş sorumlularından.
"gelişler devam edecek" diyebilmişdir; ilk tepki olarak.

güngören'de pkk türk sivilleri bomba ile katlettikten sonra, 10 gün boyunca örgüt ismi açıklamamıştır. "terör terördür, kimden gelirse gelsin" diye olayı geçiştirmeye çalışmıştır...

niye acaba ?
kendi etnik kökeninden dolayı elbet.
the economist dergisinin "chp'ye oy verin" yazısı için "bunlar israil lobisinin işleri" diyen insan. fakat 2007 yılında aynı dergi "akp'ye oy verin" diye bir yazı yazmış. acaba o yazı da mı israil lobisinin işiydi?

http://www.ntvmsnbc.com/id/25220078/
milli eğitim bakanlığı olması gündeme gelmiş.
http://www.ogretmenatama....i-besir-atalay-olacak.htm
yine bir hukukçu, milli eğitim bakanı oluyor.
bir diğer hukukçu milli eğitim bakanı için;
(bkz: nimet çubukçu)

not: başbakan açıkladı, yanlış anons.
yıllık ortalamaya bakıldığında türkiye cumhuriyet tarihinin kodese en çok pkk'lı tıkan bakanıdır. habur sınırından halay çekerek teslim olanların ikisi hariç kalan hepsini de içeri tıkmıştır. o sebeple bdp-chp ve mhp'lilerce pek sevilmez.
akp için de cemaat tarafından sevilmeyen adam. sürekli karalanmakta ve en beceriksiz en kötü bakan olarak ilan edilmektedir.

ayrıca yakında sıkça duyulacaktır.
yönettiği yıkım projesi açılımları ile daha fazla uğraşmadan istifa etmesi gereken bakan.

hatta ''türk milletinden özür diliyorum'' diyerek intihar bile etmesi gereklidir.
önümüzdeki süreçte özellikle pkk ile mücadele sürecinde ayağı kaydırılmak istenen adam.
12.06.2011 seçimlerini demokrasi şöleni olarak nitelendirerek şahsımı bir hayli güldürmüş olan siyasi kişilik.
edit: fanlarından biri tarafından eksilendim. * * **
kılıçdaroğlu'nun açıkladığı belgelere göre deniz feneri davasında o dönemki kabine içersindeki köstebek olan içişleri eski bakanı.
(bkz: köstebek)

kılıçdaroğlu nun iddialarına göre deniz feneri davasında haber uçuran kişidir.
köstebek olduğu iddia edilen kişi.

ee ne olacak köstebekse? istifa mı edecek? hiç sanmıyorum. bu ülke ali demir'in binlerce öğrencinin geleceğiyle oynamasını seyretti, adam paşa paşa takipsizlik kararı verdirdi. sonuç?

(bkz: ölene kadar evet oh)
değil köstebek isterse tbm olsun yine de sıkıntıya düşmeyecek bakandır.
arkasında akp varken birşeycik olmaz.
benim memurum işini blir.
yüzü kızarmayan siyasetçi her meslekdaşı gibi çizen ex bakan. hiç şaşırmadım. çünkü öyle bişey yok kılıçdaroğlunun belgeleri sahte hiç öyle şey beklenir mi köstebeş'ten?

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18957028.asp

ayrıca buyurmuş ki abimiz: 'köstebek arıyorsa mesleğini ihlal ederek gizli belgeleri sızdıranlara baksın. i̇nsanları suçlı ilan etmek ahlak yoksunluğudur.' dedi.

ergenekon, balyoz gibi davalar nasıl ilerliyor anlamadım gitti valla.
iddaların gerçek olması halinde herhangi bir şeyin değişeceğini sanmıyorum. zira ali demir'i hepimizi tatmin edene kadar yedirdiler. bu duruma halkımız da seçimlerde %50'yle "yetmez ama evet" dedi. o yüzden değil beşir atalay, tüm kabine hakkında böyle bir iddia ortaya atılsa ve doğru çıksa dahi yine de bir bok değişmez!!!
Kemal kılıçdaroğlu tarafından bugün açıklağı deniz feneri davasında ki köstebek olarak iddia edilen bakan. Kılıçdaroğluna cevap olarak yaptığı açıklamanın bir kısmı aynen şöyle:
"devam etmekte olan bir soruşturmayla ilgili yorum ve değerlendirmede bulunmak suçtur. masum insanları suçlu ilan etmek, onur ve haysiyetleriyle oynamak hem suçtur hem ahlak yoksunluğudur. gizli olan soruşturma dosyasından bilgiler aktarmak, sızdırılan bilgileri henüz doğruluğu bilinmeden ve avukatların dahi bilgisi olmadan kamuoyuyla paylaşmak hukuk ihlalidir."
Ee peki sayın bakanım madem devam eden gizli duruşmada belgelerin sızdırılması ahlak yoksunluğu ve kanun dışı bir olaysa devam etmekte olan ergenekon, şike soruşturması, balyoz davası gii devam etmekte hatta bazılarının iddanamesi dahi hazırlanmdan basının belli kesimlerince (taraf, sabah, habervatan,habervaktim) ortaya çıkarılan belgeleri, konuşma kayıtları neydi? Madem bu kadar erdem sahibi diniz o zaman nenden bunları gündeme getirmediniz.
o artık bir köstebek, aslında 007 james bond gibi bakan, lan utanmaz adam bu kadar da kör parmağım gözüne bakanlık yapılmaz ki, tayyip muhterem, muhtemelen teessüflerini yüzüne fışkırtmıştır, amin de!!!...
ben bunu bir şeye benzetiyordum derdim her zaman ama bulamıyordum.
makamından, deniz feneri zanlılarına haber uçurulmuş olduğu kılıçdaroğlu tarafından kanıtlarıyla birlikte ileri sürülmüş başbakan yardımcısı zattır. kendisi cevaben "ben uçurmadım" demektedir. ancak, telefon trafiği "haber uçurulduğunu" göstermektedir.