bugün

çoğu insanın varlığından bile haberdar olmadığı kendi halinde garip bir üniversitecik..
öğrencilerinin büyük bir çoğunluğunun burada bulunmaktan memnun olmadığı üniversitedir. gelişmektedir genişlemektedir.her ne kadar kampüs alanının büyük çoğunluğunu dağlar tepeler oluştursada en geniş kampüs arazisine sahip üniversiteler arasında ilk sıralardadır.en güzel yani kızılaya 1 saat mesafede bulunmasıdır.her ne kadar küçük kendi halinde bozkır üniversitesi* olsa da eğlenceli yerdir.*
ankaraya yakın olması hasebi ile kaliteli olmamasına rağmen bölüm puanları yüksek olan üniversite.
endüstri mühendisliğinde en düşük puana sahip devlet üniversitesi rekoru kırmış üniversite
ankara'da tutunamayan insanların,düzenim bozulmasın günü birlik gider gelirim şeklinde düşünmeleri nedeniyle bölüm puanları,kalitesinin üstünde olan,dağların tepelerin arasında çorak bir yere kurulmuş üniversite.
hukuk fakültesinin kalitesinin de puanının da düşük olmadığı üniversite.
* fen edebiyat fakültesinin ceza evi olarak tasarlandığı, bazen ders zamanında gümm diye gelen patlama sesinden sonra yerinden oynadığı, içerisinde herkesin rahatlıkla girebildiği, servisçilerin birbirini bıçakladığı kendi halinde bir üniversitedir.
Çorak universite.Erezyonun en şiddetli oldugu yere kurulan universite.Ogrencilerin halktan "aa biliyom ben orayı yol kenarındaki universite değil mi?" yorumunu sıkca aldıkları okunmayası universite.
yeni binaları çok güzel olan fakat sürekli elektriğin gidip geldiği yangın alarmının çaldığı okuldur artık alarm o kadar alışılmış bişeydir hiç kimse istifini bozmaz işine devam eder ayrıca kış aylarında o güzel binaların içi dışarıdan daha soğuktur içeri girerken sıkı giynmekte fayda vardır
kırıkkale-ankara yolunun yedinci kilometresine, elli bin dönüm arazi üzerine kurulmuş bir kampuse sahip olan; bünyesinde eğitim, mühendislik, fen-edebiyat, hukuk, idari ve iktisadi bilimler, veteriner, tıp, diş hekimliği, güzel sanatlar fakülteleri; beden eğitimi ve spor, hacılar hüseyin aytemiz, keskin ve kırıkkale meslek yüksek okulları ile fen, sağlık ve sosyal bilimler enstitüler'ni barındıran üniversite. genellikle ankaralı öğrencilerin tercihidir. üniversite önünde hiç de güvenli olmayan ankara servisleri *bekler. kampus çevresinde ve merkezde özellikle öğrenciler için yeni kafeler kurulmaktadır.* öğrenciler kırıkkale merkezde takılmak yerine ankara'ya gitmeyi tercih ederler. * *
(bkz: kırıkkale ne ki üniversitesi ne olsun)
hayatımın 5 yılını yediği yetmiyomuş gibi 6. senesine de göz diken üniversite görünümlü lise...
her gelen öğrencinin ilk etapta şaşkınlıktan küçük dilini yuttuğu, ilk söylediği lafın ise "abi ben yapamam buralarda, ya yatay geçiş yaparım ya da okulu bırakırım" nidaları içinde kıvrandığı, bizzat benim de dört senemi yemiş olan, asosyalleşmenin doruk noktasındaki olmayasıca üniversitemsi.

(bkz: http://www.kku.edu.tr)
kkü= kazandığında kaybettiğin üniversite.
besyo bölümü sınavlarının şaibeli olduğu söylenen üniversite.

(hangi besyo sınavı şaibesiz ki? derseniz, sizi anlarım. ama konu, kırılkale.)
şenliklerini funda arar gelerek çıtayı bir kademe yukarı kaydırmış gibi gözüken üniversite.*
universite nin citasinin senliklerinde gelen sanatcilar ile olculen egitim yuvasi.
öğrencilerinin 4 sene * * boyunca tost yediği üniversite.
uludağ üniversitesi'nde okuyan bir ankaralı için ankaradan bursaya giderken, otobüste sürekli "keşke kırıkkale üniversitesini yazsaydım, pederdende alırdım arabayı, hergün gider-gelirdim" şeklinde pişmanlık cümleleri kurulsada; bursaya ayak basılmasıyla birlikte unutulan ve bir daha ki ankara-bursa seferine kadar tarihin tozlu sayfalarına gömülen üniversite.
ankara'da ikamet edenlerin her 30 dakikada kalkan servislerle çok kolay ulaşabildiği, geniş bir alana sahip olmasına rağmen çevre tasarımı ve mimari açıdan fakir bir üniversitemiz.
Anne ve babaların, şehir dışında okumasına izin vermediği çocuklarını yolladıkları, Ankara ya 1saat 15 dakika mesafedeki okul. Mühendislik fakültesi ve tıp fakültesinin puanları bu yakınlık nedeniyle yüksektir. Ancak ankara daki okullarla da kıyaslanamaz.Bir nevi Ankara daki üniversitelerin arka bahçesi konumundadır.
Merkez yerleşkesi yahşihan ilçesinde, kırıkkale-ankara yolu 7. km'dedir. kırıkkale-ankara yolunda giderken sağda, dönerken solda kalır. diş hekimliği fakültesi bu sene öğrenci almaya başlamıştır, güzel sanatlar fakültesi de henüz kuruluş aşamasındadır. rektörü de (şimdilik) prof.dr. ahmet murat çakmak'tır. orta anadolu'nun güzide bir gampüs üniversitesidir.
yarın ankara'dan ulaşabilmek için canımızı ortaya koyacağımız üniversitemsi.
not sistemini değiştirerek öğrencilerin kafasında soru işaretleri oluşturan üniversitedir. not sistemi değiştirilmesine karşın hiç bir açıklama yapılmaması da öğrencilerin sinirlerini bozmuştur. ortalıkta yaz okulu ve çan eğrisi muhabbetleri dolaşmakta ve finaller öncesi öğrencilerin morali yerlerde gezmektedir. maden sistem değişecekti neden önceden haber verilmez veya değiştikten sonra neden bilgi varilmez tam olarak kimse anlmış değil. ama öğrencilerin tek umudu bu sistemin kendilerine vurmamasıdır. seneye yeni yerleşecek öğrenciler için geçerli olması konusunda dilekte bulunmaktadır. en yakın zamanda haber bekliyoruz bu garip ilim irfan yuvası, üniversitemsinden. kimse kırıkkalede fazladan yaz okuluna kalmak istemez zannımca.eğer böyle bir karar alınırsa tüm kırıkkale üniversiteli öğrencileri isyana teşvik ediyorum.
besyo bölümü sınavlarında herhangi bir şaibeye rastlamadığım kurak üniversite.