1. 1.
  insana has olmayan organ
  5 -1 ... kedidoktoru
 2. 2.
  aslında hem insan hemde hayvanlarda görülen fakat insanların bazılarında işlevini doğru yerine getiremediği için varlığı ile yokluğu farksız olan ve bu sebeple gereksiz bir organ kirliliğine sebep kıvrımlı (bazılarında düzdür.) organ.
  hayvanlarınki yenir fakat lezzeti görecelidir.
  7 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  ninja kaplumbağada ki ilginç yaratık.
  14 ... aquantass
 4. 4.
  bütün canlılarda olduğu fakat ebatının ve kullanım işlevinin her canlıda aynı olmadığı ileri sürülen genelde vucudun en üst kısımda bulunan hayati işlevsel önemi olan bir organ
  3 ... enterezan
 5. 5.
  beyin ile ilgili yanlış söylentiler;

  *beynin sadece yüzde 10'unu kullanırız: bu efsane 1930'lu yıllarda ortaya atıldı. cerahi uygulamalar sırasında beynin elektrotlarla incelenmesi sonrasında büyük bir bölümünün 'sessiz' olduğu görüldü. ancak modern beyin taramaları, beynin her alanının etkinliğini kanıtladı.

  *beynin sol tarafı mantısal, sağ tarafı yaratıcıdır: beynin işleyişi yanal olduğu için , bu ifadenin doğruluk payı var. sol yarımküre, ayrıntılara odaklanma ve sonuçlandırmada iyiyken ; sağ yarımküre daha geniş ve bağlamsal bakış açısıyla işliyor. ancak düşünme sırasında etkinlik paylaşılıyor.

  *tüm insan beyinleri aynı yapıya ve özelliklere sahiptir: gerçekte beyin, çeşitli alanlarda benzerlik göstersede; yüz ya da parmak izi gibi bireysel. dil merkezi ya da diğer kritik bölgeler, boyut ve konum açısından farklı oluşabiliyor. örneğin bir hastanın görme kortesi diğerine oranla üç kat büyük olabiliyor.

  *sinir bağlantıları kullanmadıkça azalma gösterir: bebeklerin ilk yıllarda ihtiyacı olandan çok daha fazla sinirsel bağlantı üretmeleri bu görüşü doğurdu. fikir, yoğun uyarımların ek bağlantılara yol açacağı mantığı üzerine kurulmuştu. varolan bağlantıların azalması, daha etkin beyin yollarının ouşmasında gerekli aşamalardan biri. * *
  6 ... phoebebuffay
 6. 6.
  hayvanın yenilen bir bölümü, yumuşacık vıcık vıcık bir şeydir.
  1 -4 ... kelly
 7. 7.
  (bkz: beyn)
  2 ... bahdeniz
 8. 8.
  bazı insanlarda 0.5 kg olan organ.
  2 ... delismen
 9. 9.
  tüm kötülüklerin ve iyiliklerin anası.
  3 ... eqin
 10. 10.
  bazı insanları aksesuar olarak kulalndığı, modaya göre çıkartıp yerine toka ya da üstü açık şapka giydiği organ.
  2 ... pulera