1. 1.
  body building de gogus calıstırma egzersizi. Yatılır ve agırlık yukarı kuvvetlice ve yavaşca *itilir.
  7 ... hendrix
 2. 2.
  başlarda kas gelişiminin verimli olması için yavaşça indirip birden hızlıca kaldırmak gerekir. ama çok yapayım çabuk gelişsin kaslarım ehehe şeklinde çalışıp da iki gün sonra sıkılan denyolar gibi bir oturuşta yirmi tane pıt pıt pıt yapmak hiçbir şey kazandırmaz. göğüse değdirmeden yapılan bench press'in hiçbir faydası olmaz vücuda, anca kolları geliştirir belki biraz.
  4 -1 ... laz pacino
 3. 3.
  açı değiştirilerek göğsün farklı kısımları da çalıştırılabilir. yere paralel bir şekilde uzanmış vaziyette yapılan bench press üst göğsü çalıştırır. bu pozisyonda bar göğüs uçlarına ya da çok azıcık üstüne değdirilerek yapılmalıdır, tahrik olmayın ama meme uçlarına değdirirken. baş yukarı gelecek şekilde ayarlanan açıda bar biraz dar tutulup boğazın bittiği göğsün başladığı yere değdirilmelidir. bu da üst göğsü çalıştırır. baş aşağı gelecek şekilde ayarlanan açı ise alt göğsü çalıştırır, burda bar göğüs uçlarının altına değecek şekilde indirilip kaldırılmalıdır.
  3 -2 ... laz pacino
 4. 4.
  bir partner eşliğinde yapılması daha evla olan harekettir, çalışılan salonda hatun var diye kendi kilosundan fazla plaka takıp boğazına düşürme riski vardır.
  1 ... mykalkan
 5. 5.
  bu aletin doğası gereği arkada duran "bassssss,bassssss,3 basssssssss,4 bassssssss" diyerek hareket halinde olan arkadaşına gaz verir.hareket halindeki arkadaşta nefes vermenin bokunu çıkararak arkadaki arkadaşın saçlarını savurmasının yanı sıra: "bassssssss,lan akşam sarımsaklı ne yedin hayvansın sen basssssssss" gibi kötü kokulara da maruz kalabilir.
  11 ... alkinza
 6. 6.
  mutlaka 4-5 dakika açma hareketleri yapılarak başlanması gereken hareket.hoş bütün programa başlarken 4-5 dakika germe yapmak önemlidir.
  2 ... kisa sureli bellek kaybi
 7. 7.
  yatarak yapılan halterin gögüse doğru indirilip kaldırılması sonucu gögüs bölgesindeki kasları toplayan,devasal bünyelerin adeta tren gibi çuf çuf'layarak yaptığı hareket.
  1 ... kaizersoze
 8. 8.
  göğüs kası birazda trapez kası yapmaya yarar.ancak kollara güçsüz olana ilk etapta tavsiye edilmez.
  ... bamako
 9. 9.
  vücud geliştirme salonlarında temel hareketler listesinin başında yer alan, düzenli bir çalışmayla merdivenlerden hoplaya zıplaya inip çıkarken göğüslerinizin varlığını daha iyi anlamanızı sağlayan hareket.erkeklerle bayanların uygulama sonuçları arasında bariz bir fark vardır. bayanlarda doğal olarak var olan göğüs bu hareketten sonra varlığını gizleme gayretinde bulunurken erkeklerde göğüs dünyaya kendini göstermenin binbir yolunu deneyecektir.örn:erkekte tisört altında görünen meme uçları.tabi bu zamanla cılız yada şişko ve haliyle fesat arkadaşlar tarafından alaya alınacak ve kaç numara südyen takıyorsun vb.sorulara zemin hazırlayacaktır.
  4 ... cenci
 10. 10.
  göğs kaslarının maksimum oranda çalışmasını sağlayan temel vucut geliştirme hareketidir.
  3 -1 ... ucuben