bugün

senaryo klasik olsa da Erdal Beşikçioğlu'nun performansıyla izlettirir kendini.
bu var: i. mansız, k.atatürk, s. önder, h. yaşar vb.

bu ne yahu? behzat ç.

yoksa adamın soyadı çük mü? niye noktalamışlar?
son fragmanında yine bir müfettiş geliyor behzat ç'yi incelemeye almak için ya neden tüm polis dizilerinde birde müfettiş olmak zorunda?
o değil de bi hazal kaya vardı ne oldu ona denilesi güzel dizidir.
lan hazal bi bölümlük oyuncu mu be?
Bir kelimenin hunharca kullanıldığı dizi.
(bkz: ulan)
tanım: türk televizyonlarındaki istanbul yavşaklığına yapılmış darbe.

hele şükür!
Her geçen gün daha iyi olacağına inandıran ankara özlemine taç taktıran güzel dizi. en azından gerçekçi.
yeni bölümü birazdan başlayacak olan angaralı dizi. istanbul'un sahte dizilerinden sıkıldıysanız, bir de bunu deneyin. ilaç gibi gelecektir.
ilk kez izlediğim ve cok beğendiğim bir dizi.

en azından arka sokaklardan daha iyi.
mükemmel repliklere sahip olan ankara'dan çıkma, angaralı dizi. son bölümüyle iyice kendisine bağlamıştır. figuranlar bile müthiş oynuyor lan. o derece iyi yani.
--spoiler--
sen karışma lan çankaya bebesi
--spoiler--
star tv nin şu an yayınlanan diziler içinde en iyisi. lakin dizinin içeriğiyle ilgili birkaç söylemek istediğim var. buyrun dinleyin hacılar.

ulan o tipsiz survivor karaçalısı hakan'ın ne işi var orda arkadaşım yaa.
nasıl bir yapımcılık, nasıl bir yönetmenlik, nasıl bir arz talep ile işliyor bu dizi mekanizması bilemiyorum arkadaş. yakışıklı desen değil, ''oyunculuk var abi adamda'' desen ha.iktir derim. (oyunculuğu adada yapıyordu ama kuyruğuna basa basa gitti, ne yani bir kız arkadaşın var ve grubunu kurmuşsun herkes senin dediğini yapıcak; şunun ismini yaz dediğin herkes yazıcak ve finale kız arkadaşınla beraber gelicen, ''kim kazanırsa farketmez zaten ikimiz biriz'' deyip paraları zangoçlayacan he mi benim goçum, he mi benim aslanım) ahanda böyle galırsın dışarılarda da dizilerde esas oğlanlara yem olursun. * * sebebi için ise buyrun (#9451266)
3.bölümde bir sahnede görüntüye mikrofon değil koca kamera girmiş. serdar akar çok yaşlandı artık.

http://img80.imageshack.us/img80/7895/kamerab.jpg
hakan hatipoğlu olmasa izlenebilirliği kat be kat artacak olan güzel dizi.
türk televizyonlarının gördüğü arka sokaklar isimli polisiye dizi terörüne panzehir dizidir.arka sokaklardaki oyunculuk nası yapılmaz konulu derslerden ibret alan yapımcılar bu dizide kabzımal değil oyuncu kullanmıştır.
sezonun en iyi üç dizisinden biri.

bu arada ankaralılar ilk defa bir diziye mekan oldular diye triplere girmişler lütfen ama!!! altı üstü bir dizi işte. siz de bilirsiniz ki bu memlekette bütün yollar istanbul'a çıkar. di mi lan behzat?!
(bkz: emrah serbes)
(bkz: her temas iz bırakır)
bu hafta yayınlanacak bölüm fragmanında ''bu sevda kalbime bir gecekondu'' repliği ile ankaralı seyircisini * * iyice mest eden dizi. ankaragücümegitti mahlaslı yazarın izlediğini düşündüğüm dizi.
saçma salak bir polis dizisi daha. anlamıyorum bu insanlar ne zaman değişecek.
polisiye adı altında çevrilen diziler arasında en başarılısı.
memoli kıvamında; ama çok daha iyisi.
erdal beşikçioğlu'nun * oyunculuğu ile beni uzun zaman sonra pazar günü ekrana kilitleyen dizi oldu.
mor ve ötesi'nin harun'unu ilk bölümde görünce heyecanlandım mesela. noluyo dedim. dememle kalmam bir oldu, çünkü o da hazal kaya gibi konuk oyuncuymuş. mesela şunu eleştirebilirim ki; var mısın yok musun hakan yerine mor ve ötesi harun devam etseymiş daha bir hoş olabilirmiş.
hayaleti, harun'u, savcısı, abisi ve kendisi ile başarısına başarı katan dizidir arkadaşım. umarım reyting savaşına kurban gidip de yayından kaldırılmaz. yakarım valla!
Benim anlamadığım kısım şu. şimdi behzat ç. öldürdüğü adam için soruşturma geçiriyor. Bu adamı kızının intihar ettiğini öğrendikten sonra öldürüyor. Acaba kafası kötüydü kızı öldüydü psikolojisi bozuktu deyip niye aklanamıyor ki? Gerçi çok anlamam bu polisiye işlerinden zaten. ilk defa izliyorum. Ama bayıldım gerçekten. Hele erdal beşikçioğlu ile ege aydan'ın sahneleri çok iyi.
ankara'lı olmamama rağmen, ankara havasını bana solutmuş, izlediğim en gerçekçi dizilerdendir.
umarım böyle güzel gider ve bir kapanma olayı yaşamaz.
bir polis karakteri de bu kadar karizma olabilir ancak.

eksileyen arkadaşım; hadi git arka sokaklar izle.
sonradan açılan dizilerdendir.

az önce tekrarına denk geldim , artık kaçıncı bölümdür bilmiyorum. ama güzel olmuş. gerçekçi olmuş.

daha önceden tükürdüğümü afiyetle yalıyorum efendim. sıkıcı falan değil...
küfürler havada uçuşuyor uçuşmasına da gerçekçi olmuş baya. doğaçlama oynuyorlar sanki. ilk bölümün sonuyla insanın kalbine güm diye bi yumruk indirmiştir. türk dizilerini bu acı bitişleri yüzünden izlemek istemiyordum, bozduk kuralı bu diziyle ikinci kez. hayırlısı.
özenmek gibi olmasın diye adı farklı konan dizi (bkz: ankaralı). adanalı ankaralı istanbullu eskişehirli vs.
--spoiler--
siz kel kafalıların %90'ı dudak altında kıl-tüy bırakıyorsunuz, kompleksli misiniz lan siz
--spoiler--