bugün

entry'ler (117)

nights in white satin

Biraz önce Radyo ilef'te denk geldim bu şarkıya ve hatırladım hemen. Bu şarkıyı Gazap rüzgarı adlı filmde kullanmış olmalılar. Ya da bir kısmından esinlenmişler, bilemiyorum. Ama şarkının orijinalini bulduğum için çok mutluyum.

bilge şen

Bu oyuncuyu 90ların çocukları Hastane dizisinden hatırlayacaktır. Zeki Alasya ve Metin Akpınar'ın oynadıkları dizi hani. Orada Metin Akpınar'ın karısı rolündeydi . Ama ben sanırım en çok Babam ve Oğlum filminde seviyorum kendisini.Bu nasıl güzel ve doğal oyunculuktur?

yalan dünya

Gülse Birsel'in artık farklı bir şeyler yazması lazım bence.Avrupa yakası'nın ilk sezon finalinin bir benzeri bugün yalan dünya'da yayınlanacak muhtemelen. Çok takip edemedim ama geçenlerde Açılay'ın tek kişilik gösterisinde yanlış anlaşılma neticesi çok beğenilmesi hikayesi, Avrupa Yakası'nda Yaprak'ın tasarlayıp sergilediği nesnenin de yanlış anlaşılması ile çok beğenilmesi hikayesi hep aynı.

behzat ç

Bence senaryoyu iyice bulandırdılar artık. izleyiciyi şaşırtacaz diye o aslında ölmedi, öbürü aslında başkasına çalışıyordu vs. vs. Sürekli bir "aslında" ifadesi kullanmak gerekiyor karakterler için. Artık absürd polisiye olarak tanımlamak lazım herhalde diziyi.

2012 eurovision şarkı yarışması

Favorim kesinlikle Sırbistan. Ama muhtemelen birinciliği vermezler. Aynı isim istanbul'daki yarışmada da harika bir şarkıyla yarışmıştı ve ikinci olmuştu çünkü. Ya ayrıca bence bizim de artık şöyle yavaş tempoda, sakin ve kaliteli bir şarkıyla katılma zamanımız geldi. Her sene aynı şeyi yapıyoruz bence. Sırbistan'ın şarkısı yavaş tempolu olduğu halde biriniliği zorlayacak kalitede çünkü. Yalnızca oynak şarkılarla birinci olunuyormuş gibi bir algı oluştu bizde galiba.

pazarları hiç sevmem

Büyük umutlarla gitmemek lazım bu filme. Evet fragmanı izleyince farklı bir film izlenimi veriyor ama değil. Daha doğrusu farklı bir şeyler yapılmaya çalışılmış ama maalesef eksiklikleri var. Ama buna rağmen filmi baştan sona düşündüğümde sıkılıp da yarısında çıkılacak bir film değil. O hikayenin içinden biri olduğunu düşünmek gayet güzel hissettiriyor insana kendini. Bence senaryo anlamında eksiklikler evet var hem de çok. Ama kesinlikle bu filme kötü bir film denilemez. Bence senaristi ve aynı zamanda yönetmeni bir sonraki denemelerinde çok daha güzel filmler yapacaktır. Açıkçası bu yönetmenin başka bir filmi olsun yine giderim yani. Ayrıca Nil'in şarkısı da çok güzel olmuş film için.

hokkabaz

Benim için Cem Yılmaz'ın en iyi filmidir. Bıkmadan usanmadan izlenebilir. Zira islender'in, Maradona'nın ve Sait Tünaydın'ın varlığına gerçekten bizi inandırır. Hatta şu anda yeni karavanlarında turneye çıkıp, hokkabazlığa devam ettiklerini düşünürür bize.

sultan

Türkan Şoray'ın hatta sanırım Türk sinamasının en sevdiğim filmi diyebilirim bu film için. Ama geçen gün izlerken bir mantık hatasını farkettim. Sultan'ın karakteri, hakkını arayan bir karakter. Dolayısıyla hakkını yemelerine izin vermediği gibi başkalarının hakkını da yememesi lazım. Ama filmin başlarında bakkala girerek patates ve ekmek istediği sahnede diğer iki kadını neredeyse iterek öne geçiyor. Karakterin duruşuna biraz aykırı olmuş kanımca. Gerçi küçük bir ayrıntı sadece. Filmin bütünü o kadar sahici ki aslında önemli bir detay değil.

zeki kayahan coşkun

Artık kendisinin gizli bir Serdar Ortaç hayranı olduğunu düşündüğüm radyocu.

behzat ç

Geçen haftalarda Mine tugay'ın bardayken sanki bara ilk defa gitmiş ergen hallerinde olması neydi ya? Acemi bir oyuncu yapsa anlarım. Ama iyi bi oyuncudan beklenmeyecek bir tavır.Artık yönetmenden mi, oyuncunun bir anlık gafletinden mi bilemedim. Ya bir de bu sezon bir sönüklük mü var bilemedim. Sanki geçen seneki kadar heyecanlı gitmiyor.

celal tan ve ailesinin aşırı acıklı hikayesi

Bu filmde sanırım aklımda kalan en komik sahnelerden biri Güler Ökten'in intihar sahnesi diğeri de Ezgi Mola'nın klasik müzik eşliğinde dağlar kızı reyhan modunda dans etmesidir herhalde.

yavuz hırsız

Son bölümdeki şarkısı evet çok güzel. Ama aynı zamanda görüntüdeki çiçekçi teyze ile yan yana çok güzel bi görüntü oluşturmuyorlar mı? Teyzenin ritm tutması falan. Çok iyiler ya.

avea

Bize açtıkları davayı kaybeden gsm şirketi.

en iyi film müzikleri

zavet (promise me this).

4 eylül 2011 polonya türkiye basketbol maçı

Sırbistan'ın ahı bir sene sonra tuttu kanımca.

barış manço

biz bile bu kadar özlerken onu ailesi ne yapıyor kim bilir?

martı

grup dinmeyen'in sisler bulvarı albümündeki enstrümantal parça. içindeki flüt sesini duyar duymaz takılıp kalıyor insan.

bir çocuk sevdim

Ne kadar güzel bir düzenlemesi var şarkının. Sezen Aksu'nun sesine de ne kadar yakışmış.

2011 nisan işsizliğin yüzde 9 9 a düşmesi

yüksek lisans mezunu olmama rağmen hala işsiz olduğum düşünüldüğünde gerçeklik payının olmadığı açıktır.

üsküdar a giderken

ben sevdim bu diziyi. Gerçi baştan sona izleyemedim hiçbir bölümünü ama izlediğim kadarıyla gayet eğlenceli buldum. Ama devam edeceğini pek sanmıyorum. Çünkü dizinin oturmasını beklemeden kanal d yayından kaldıracaktır muhtemelen.