bugün

entry'ler (1417)

tarih boyunca çeşme

şenocak yayınları'ndan çıkmış bir ismail gezgin kitabı.

"Bu çalışma, yaklaşık sekiz bin yıllık tarihi olan ve pek çok kültüre ev sahipliği yapan bir coğrafyanın gerçek öyküsüdür. Bu kitap, Çeşme'nin tarihi üzerine ilk kez kapsamlı bir araştırma sunmaktadır. Kentler hakkında yapılan bu tür araştırmalar, unutulan, bilinmeyen, fark edilmeyen özelliklere vurgu yaparlar.

Bu bilimsel çalışmalar o coğrafyanın kimliğine, kültür ve yaşamına ışık tutarlar. Çeşme'nin tarihi zengin ve cömerttir. Nerede bir kazı yapsanız, dramatik bir öykü ya da eski dönemlere ait bir yaşam izine tanık olursunuz. Çeşme'de yaşamanın ayrıcalığı onun gizlenmiş katmanlarında yatmaktadır. Bu kitap o katmanları sizlerle paylaşmaktadır."

antik çeşme guide diyebiliriz hani.

http://www.pegem.net/kita...Boyunca-Cesme-kitabi.aspx

bluevelve

7090 a lüzum yok. ben özel mesaj atıyorum kapımda bitiyor. misafir olup geliyor, börekler açıyorum. bulamayanlar düşünsün.

bluevelve

tez zamanda kapı arkasından belirip "ceöö!" diyeceğim yazar. evet.

başlıkları alt alta okumak

haydi gel bizimle ol
siktir (4)
*

yaran facebook grupları

rezzan kiraz hadi bize fal bak biraz.

http://www.facebook.com/h...group.php?gid=37997993384

jamelia

koca bir popo, yaba gibi eller, devasa dudaklar ve maskülen tavır dışında beyonce tan hiçbir eksiği olmayan kadınceyiz.

beware of the dog

jamelia tarafından yapılmış bir personal jesus coverıdır.

izm ler

tikice de "izmirliler" anlamına gelen kısaltma.

babaya söylenemeyen şeyler

(bkz: okul uzadı)

oneqeno

takdir edilince yanakları elma elma kızaran, koltuğun arkasına saklanan yazar. * 666. özel mesajım şahsına aittir, imalı buldum sanki..

mrtince

#4266843
anal seks konusunda overdose bilgi aktarımı yapsa da oldukça kaliteli bir mizah anlayışına sahip olduğunu düşündüğüm nüktedan kişilik. *

anal seks yapmanın yararları

pasif konumdaki partner için adeta yeni bir yaşamın başlangıcıdır.

sabaha kadar sözlükte takılmak

ertesi gün şiş gözler, öğleden sonra 3-4 te uyanmaktan mütevellit bir baş ağrısı edinmenize vesile olacak ilginç fedakarlık biçimidir.

iyi öpüşmek için yapılması gerekenler

salyalamayın!

lama değilsiniz, karşınızdaki de insan evladı, mektup zarfı değil.
dilinizi, dişinizi, dudaklarınızı kullanın, ok. ama allah rızası için ıslatmayın karşı tarafı. tükrük bezlerinize azıcık sahip olun. unutmayın; en usta öpücü en az salya bırakanıdır.
adam olun lan!

pelin batu sosyalizmi

muhtelif tartışma programlarında sosyalizmden dem vurup, kapitalizme yüklenip ardından doğan medya gurubuna ait bir gazetenin reklamlarında rol almayı gerektirir. nasıl desem; eğitim sisteminin çarpıklığından dert yanıp ardından ped reklamında "havalı, boş beyinli genç kız" ı oynayıp eşşek yüküyle parayı cukkalamak gibidir.

(bkz: cep enteli)

dovulesi ogrenci tipi

her derse gelen, hiç devam sorunu olmayan, delirmiş gibi not tutan, hoca hapşursa "hapşu" diye not alan ve sınav dönemi notlarından zırnık koklatmayan pislik öğrenci tipidir. kusursuz olduğu yetmezmiş gibi bir de tüm sınıf gelmese de gelir ve devama imza atar, hocanın odasına konuşlanır ve ispiyonun allahını icra eder.
sınıfça üzerlerine yürünerek icaplarına bakılır. olmadı aşık olmak - aşık etmek vb tekniklerle dikkatlari dağıtılır, acı çekmeleri istenir.

belediye burslarinin iptal edilmesi

kontör, sigara, dolmuş parasını çıkaran öğrencinin az da olsa işe yarayan gelirinin saçma sapan sebepler yüzünden elinden alınmasıdır. devletten para alan öğrenci belediyeden de burs almasın, aman cebine beş kuruş fazladan girmesin maksadıyla açılan dava sonucudur. bildiğiniz bok yemenin arapçasıdır.
açılan davadan sorumlu şahısların öğrencilerin kursağından kesilen miktarı 5 ytl lik banknotlar halinde rulo yapmak suretiyle...

(bkz: lan neyse ben bir şey demiyorum)

uuserlarin deli gibi yemekteyiz izledigi gercegi

ulusözlük sakinlerinin * her gün aynı saatte show tv ye kilitlendiği ve pür dikkat (birbirimizi) yemekteyiz programını izlediği gerçeğidir. sol frame akışını dahi bozan ve her yerinden kötülük akan bu uyuz prodüksiyonun izlenme sebebi nedir, anlamak mümkün değil.

winston lights

son zamanlarda nedense aynı tadı alamadığım sigara. kömür kömür geliyor tadı, dilini yakıyor adamın. *

pipisine kalem ucu kaçan insan

(bkz: sen kalem ol ben de kağıt çiz beni yarim yarim)