bugün

bazlama iyidir.tulum peyniriyle sokum yapıp duble şekersiz çay domates.

miss.

bir kilo una bir yemek kaşık instant maya yeter apla orta ateşte bişer.
Rüyamda bazlama gördüm acaba anlamı ne.. Bazlama yapımı kolay mı.. Yapmalı mıyım.. Yoksa almalı mı..

Güne bazlama ile başladık.. Günaydın sözlüğün bazlama sever yazarları günaydın..
Ufff şimdi sıcacık bazlama tereyağı ve zeytinyağı kekik ve nar ekşisi ile harmanlanmış kırık yeşil zeytin eşliğinde yemek istediğim muhteşem ekmek. Bak yaa gece gece acıktım.
tekrar ısıtınca dağılıyor ya.
Sıcak sıcak yiyince lezzetli olan fakat mideyede cuk diye oturan hamur.
Bazlayanının önemli olduğu ekmek türü. Herkesin yaptığı bazlama yenmez evet.
abartılan yiyecek. evet.
Arasına ne koyarsan koy güzel giden yiyecektir.

Özellikle bazlama arası döner.
Sabah kahvaltıda nasıl yiyorsunuz, yağlı yağlı ağır buu...

Diyenlerden değilim afiyetle yiyorum.

Edit: pardon gozlemeyle karıştırdım.
Bunu da çok severim.
Sıcak sıcak arasına tereyağ sürülesi harika lezzet. Evet.
Acikip seçenek olmayinca sip sak yapilabilecek yiyecek. Yaninda köy tereyağı, tulum-çanak peyniri ve taze çay ile güzel gider. Resmen fast food. Hamburgerden daha lezzetli.
sacın üzerinden yeni alınmış olanı enfes olan yiyecek.
bir aralar önceden yapılıp paketlenmiş olanını ısıtıp arasına yağ sürmeyi severdim.
ancak sonradan anladım ki; böyle ateşin üzerinden yeni alınmış, hafiften dumanı tütmekte olanının yerini asla tutmuyor. öylesi olunca yanında yağa falan da gerek kalmıyor. beyaz peynir ve varsa kebapla eşdeğer görünüyor gözümde.
aynı zamanda iç anadolu ve köy toplumunun temel besin maddelerinden biridir ve en önemli kilo alım sebeplerindendir. hamurunun ise kendine has, pek çok hamurdan cıvık bir kıvamı vardır.
günümüz modern yemek kültüründe ise arasına konulan tavukla, pizza malzemeleriyle, soslarla vs. sektörün gözde sandviçlerini oluşturur hale gelmiştir.
bim de 2 liradır.

gece gece başlığı uplayan arkadaşı kınıyorum. acıktırdın panpa.

görsel
Komşular köyden getirdi.yanında organik peynir, domates de getirdiler.

işte komşuluk bu..
bazı yerlerde serme olarak da geçen sac ekmeği. sıcakken içine tereyağı sürüp yerseniz çok nefis olur.
hatunun memleketinin favori ekmeği ben pek sevmedim yalan yok.
en son gittiğimde annemin bir yıllık stokladığı unlu mamül. bu unlu mamül lafına da hastayım. ekmek desen değil, pasta desen değil, çörek değil, börek değil, bazlama işte.
hiç yemedim ancak lise yıllarında silkroad oynarken oyun arkadaşlarım bazlama derlerdi bana. eski lakap gibi birşey işte.
Genellikle yöresel bir yiyecek olarak köy gibi yerlerde yapılıyor. Çayla çok güzel giden bir yiyecek herkesin denemesi lazım. Şimdi bile canım çekti. Keşke olsada yesek...
bayatlayinca bir seye benzemeyen sey.
nutella ya da krem peynir ile yenmelidir.
kültürümüze özgü hamur işi yiyeceklerden biridir. tanesi 2 ile 3 lira arasında değişmektedir.
ne anlama geldiğini askerlik döneminde alışveriş yaptığım kantinden öğrendiğim gereksiz yiyecek. ya da ben kötü versiyonlarına denkl geldim bilmiyorum.

not: başlık altındaki fotoğraflarda çiğ börek yer almaktadır. o bazlama değildir önemli duyurulur.
ananemin dün yapıp rejim sağolsun yemeye gitmediğim utanmadan yerine iskender yediğimdir. hay ben böyle rejimi sevgili sözlük.
altıncı nesil silik.