bugün

aşkı taşıyan her kalbin muhkem olduğunu zannediyordum oysa. meğer aşk indiği kalbi ihya ediyordu ya, ,ihya edemezse yok ediyordu. kazasız belasız kurtulmanın imkanı yoktu.
(bkz: Nazan bekiroğlu)
Yoktur.
Acısı bir yana da mutlu ettiği günlerin hatrına çok güzel geliyor şimdi düşününce. Deli dolu şen şakrak günler. Manasızca körü körüne bir mesaja saniyelerce gülümsemek. Her gün daha da bir yasamak arzusu ile uyanıp şükretmek varlığına. Güzel olan her şey gibi bununda bir sonu var ne yazıkki. Ama düşününce güzel be. Manasız güzellikleri var.
hayatın olmazsa olmazıdır. açık ve net.
Cinsel ve duygusal dürtülerin tamamını kapsayan.
arabesk ve kıskançlık gibi her türlü bok ve pisliğin atasıdır.
4 kişi çayınıza parmağını dokunsa kirli deyip çayı içmezsiniz, ama 50 kişinin dokunduğu bedenlere "aşk" deyip sarılabiliyorsunuz.

Bırakın bu işleri.
bu devirde aşk falan aramayın çünkü aşk hariç her şey var.
Aşk bir bahaneden ibarettir.
çok güzel bir duygudur. Mutlaka yaşamalısınız.
zordur. acı verir. girilirken yüzlerce kez düsünülmesi gereken bir yoldur.
Hem ruhen hem bedenen hemhal olmaktır.
3 harfe bir ömür sığdırmaktır.
ikinin bir ve bazen biri paramparça olmasıdır.
dünyanın en güzel duygusu be.
iki ruhun bir beden olup kendini sevmesi. Kusurlarıyla, huyuyla, dertleriyle.
bir gün er ya da geç hatta öbür tarafta olsa bile yaşamayı beklediğim his mi olay mı diyeyim neyse işte artık.
'aşk iki kişinin birbirinden ayrı kalma korkusudur.''
Olay aşık olmak değil. Kime sorsan hepsi aşık zaten. Mesele aşık kalabileceğin birini bulmak. Güvenmek, sadakat, saygı, dürüstlük ve tescillenmesi gereken bir çok sıfatı barındıran birini bulmak.
Bazen karanlığı aydınlığa çevirir, Bazense Dünya'nı tersine dönderip hayatı zehir eder aşk. güzel şeydir aşk, eğer doğru yerdeyse.
Mesela bir insana değer vermek onu istemek aşk mı?

Ya da bir insanın yanında kendini rahat hissetmek?

Yoksa midede kelebeklerin uçuşması mı aşk?

Sanırım hepsinin toplamı ve ben onu bulamıyorum.
. . . yok öyle bir şey kardeş kalıyor. idareli kullanacaksın. Sen savurgansan o senin sorunun.
Aşkından ölenler falan var sözde. Şahsen çok gülüyorum. Millet karaktersizliğine kılıf uydurmak için basiretsizliğini aşk diye yedirmeye çalışıyor. Sana aşığım diyen kimseye de inanmadım bugüne kadar.

Kimse için kendimden ödün vermeyecek biri olduğumdan; bugün kötü dediğime yarın aşkından ölüyorum, lütfen beni affet diye yalvaramam.

Tam omurgasızlık.
aşk dendiğinde aklıma düşen cemal süreya'nın aşk şiirindeki ilk dizeler, ne de güzeldir.

AŞK

Şimdi sen kalkıp gidiyorsun. Git
Gözlerin durur mu onlar da gidiyorlar. Gitsinler.
Oysa ben senin gözlerinsiz edemem bilirsin
Ask yoktur hormon vardir.
aşk = Atatürk
annem bana Atatürk'ü anlattığında beri aşığım.
günümüzde ergenlerin diline pelesenk olmuş, ucuz bir kelimeden ibaret hale gelmiştir.