bugün

Izdırap çekiyorum, sen de beni seviyor musun? Sus sus ben de ızdırap çekiyorum.
Insanin her yaşta karşılaştığı hastalık. Evet olmazsa olmaz bir hastalık.
3 ay mutluluktan uçurur da sonrasında 3 ayı burnundan fitil fitil getirir. 3 sene acısını yaşarsın. uzak durunuz. tehlikledir.
Pazartesi sabahları uyanınca bile mutlu olabilmektir.
banada bir karı lazım.
aşk dediğin laf mı alt üst olabilmektir.
iki kişinin birbirini aşkla sevebilmesidir.
Hastalıktır ve geçicidir.
bir insanın hayatındaki en büyük öğreticisidir belkide. şu yaşımdan geriye dönüp baktığımda yaşadığıma dair az olan kanıtlardan biridir.
Obsesif-kompülsif bozukluk. Hem de en beterinden.
aşk mı leyla mecnun saçmalığı değildir.
sadece kayıtsız şartsız hakka yönelmedir.
aşk böyle bir şeydir. aşk hakka teslimdir.
Aşk; ruhların hemhal olmasıdır. Onunla bir bütün olduğunu, tamam olduğunu hissetmektir.

(bkz: hemhal olmak)
Beğendiğiniz bedenlere, hayalinizdeki ruhları koyup, aşk sanıyorsunuz.
boş iştir, para israfıdır ama olmazsa olmazdır.
Tanım : A denilenin Z olduğuna tüm dünyayı inandırabileceğin, olmazlara yandıran, yapmam dediğinin en önde meşalesini tutturan, "Kaldıramam bunu!" dediğin an kendini seyit onbaşı olarak bulduğun, an gelince anne şefkati yükleten, an gelince açlıktan ortalığı yıkacak bebek çaresizliği... Ha bir de hançerini donanımlı bir sivas pıçağıyla kendi ellerinle "saplaaaa" diyerek teslim ettiğin, "Mantığa güle güle; hoş geldin deli divane gönül!" haleti ruhaniyesi.
insan aşık olunca dünyada onun için her şeyi yapabilecek güçte hissediyor. Tezat olarak da %99.9999999 acizlik loading. Yani şerefsiz schopenhaur'un da dediği gibi "Karşı koymada güçsüz kaldığımız sonsuz acıların kaynağı". E bana göre de " sağlam bi acı haliyle o acıyı göremeyecek kadar tatlı bi halin harmanlandığı, işte şimdi siki tuttun güzel kardeşim" hissi.
Git dediğin anda, bir çift selamıyla koşarak geri döndürten..
Uçurum kenarında bir hal. Gökyüzünün parıldayışı ve havanın tatlı esintisiyle sarhoş oluyorsun.(evet entrye ıssız adam ada olarak devam ediyorum ahdjdj) Bi adım atınca düşeceksin ve düşersen yapraa yiyeceğini biliyosun ama dans ediyosun sürekli o semalarda. Ya, az geride dur düşme di mi? Yok! O zaman rüzgarın tadına varamazsın.

Velhasıl ben öyle tatlı ev kedisi, %100 ve 7/24 polyanna hallerde gezdiğin bi aşkı samimi bulmuyorum. Tutkudur tabi aşk. Çok alakasız bir yerde, en hard e tabi en high seviyelerde tartışıyorken gözünün önüne saniyelik hızda onunla kırk yıl sonrasının hayali gelir. O bakar avel avel, sen adapte olamazsın. Tenine dokunduğun her an iliklerine kadar "yaşıyorum ulan!" dersin.  Kendindeki değişimleri görüp şaştığın ve değişimine meydan okumaya çalıştığın her an kendini onun aşkının kör kuyularında bulduğun traji-komik ve böyle sado-mazo bir vaka aşk.

Aşk bir yanılsama hali mi, yaşamın ta kendisi mi? Karşılıklı mı, platonik mi... Gerçek aşk nedir? Şimdi bu soruların hepsini kıvırıp kıvırıp... shdjf. Aşk yamultur kardeşim. Ben yamuldum, işalla henüz yamulmayanlar da bi gün yamulur. Geçmiş olsun!
Daha vakıf olamadığım.
boş iştir, yıpratır, depresyona sokar, hiç gerek yoktur.
ergenlerin yatakta aradığı soyut duygunun ta kendisi.
Sertap erener ve mando' nun söylediği, yıllar geçmesine rağmen keyifle dinlenen şarkı.

https://m.youtube.com/watch?v=onY5IKmAlGs
Yanında zorlukları olsada iyi taraflarının ağır bastığı herkesin hayatında bir kere hissetmesini dilediğim duygu.
insana siir, sarki, roman, tiyatro yazdiran; yani kalemi elimize aldirtan, insani durten guclu bir duygu. aski yonetebilirseniz ortaya verimli eserler cikmasi mumkun.
bu devirde sadece adı var. tutkulu bir taklit ve sancılı bir ateşten ibaret.
Men gelmedim davî için,
Menim isim sevi icin,
Dostun yeri gönüllerdir,
Gönüller yapmağa geldim.

(Aşk degil, sevi denilmelidir)
Nefse dayalı azgınlığın, duygusallaştırılmış yan etkisi.
(bkz: ihtiyaç)

(bkz: kılıf)

Ya Aşık olduğunuz insanın Sonradan Cinsel organının olmadığını öğrenseydiniz?
işte o anki durgunluk ve ikilem aşk falan değil tamamıyla düz mantık ve yolun sonudur.
aşk yaşamak mı güzel şeydir.
sevdiğinle sexde çok güzeldir.
Aşk varsa niye gözükmüyor?