bugün

entry'ler (2627)

şu an ihtiyacım var denilen şey

Tatil.
Daha uzun tatil.

evlenmek için gerekenler

Yürek yemiş olmak.

fatma dizisi

Entry’m ektedir.

https://m.uludagsozluk.com/e/44678173/

the haunting of hill house

Korku filmi diye başlayan ama altından kocaman bir aile dramı çıkan, başlarda ciddi ciddi gerse de sonradan alışıldığı için amann yine mi hayalet diye izleyip finalini atlayarak bitirdiğim dizi. Yine de iyidir, izlenir.

çok parayla ne yapılır

Yardım yapılır, gezilir, görülür, öğrenilir, paylaşılır.

the serpent

Flashback’ler biraz göz yoruyor olsa da 70’lere olan hayranlığımı bir kez daha canlandırmış olan dizi. Senaryo başlı başına ilgi çekici zaten de, O kostümler, o saçlar hepsi insanı bağlıyor. Çerez dizi değil, iki üç güne yayıp izlemek daha olası. Ayrıca ilker kaleli de pek yakışmış.

fatma dizisi

Bir oturuşta 6 bölümü birden izlediğim, Burcu hanım’ın böyle başarılı bir oyunculuğu olduğunu görmemi ve şaşkınlıklara sürüklenmemi sağlamış olan dizi. Bana kalırsa şu an netflix’teki en iyi Türk yapım.

çocuğum oldu diye hava atan tip

Aklı başında hiçbir kadının anne olduğu için ayrıcalıklı bir statüye kavuştuğunu düşüneceğini sanmam. Düşünüyorsa da o onun sığlığı ne diyelim.

bridgerton

Gossip girl’ün 19. Yüzyıl uyarlaması bir dizi kendisi. Eğer onu sevdiyseniz bunu da seversiniz. Kafanız doluysa, hiçbir şey düşünmeden bir şeyler izlemek istiyorsanız çekirdek çitler gibi oturup izleyebilirsiniz. Dedikodunun her yüzyılda ne kadar mühim olduğunu ve insanların hayatlarını nasıl alt üst ediyor gösteriyor o ayrı.

kağıttan hayatlar

Bana kalırsa hiç fena değildi. Çağatay bey rolün hakkını vermiş kabul etmek lazım. Yani benzer hollywood filmlerini çok izledik ama türk uyarlamasına ben daha evvel denk gelmemiştim. Bir noktadan sonra finali ve olayı tahmin etmek zor olmuyor elbette ama senaryoyu iyi bağlamışlar bence.

neden kimse aradığı aşkı bulamıyor

Kendimize bakmadan başkalarını beğenip beğenmeme işine giriyoruz çünkü. Sende karşıdakinden beklediğinin ne kadarı var peki?

türk kadınlarının iyi yönleri

Türk erkeklerine sadece onların tahammül edebiliyor olması. Daha ne olsun?

çocuğu parka götürmek

Şu an en yakın arkadaşlarımdan biriyle aynen böyle tanıştım. Benimki 8 aylıktı onun tatlı oğlu da 1.5 yaşındaydı. Şimdi koca adam oldu ikisi de, dostluğumuz da baki kaldı.

keep your work winter summer outcome is your luck

Bayadır bu kadar kötü bir motomot çeviri görmemiştim. iyi oldu.

ahlat ağacı

Bir 3 saat daha olsa izlerdim. O kadar seviyorum bu filmi.

hiç bu kadar tatlı bir kız gördünüz mü

Başlarda napıyor bu böyle, daha ne kadar uzatacak diye izlerken sonunda gülümsedim. Tatlı olmuş evet.

behind her eyes

David, Tuğba büyüküstün’ün iskoç versiyonu gibi. Yani tip çok iyi ama başka da bir şey yok, oyunculuk namına bir şey görmedik. Ama problem mi? Değil.

E haydi artık diye diye son bölüme kadar geldim. Finalde Şaşırdım mı? Evet. Kabul ediyorum şaşırdım. 6 bölüm izlediğime değdi mi? Emin değilim. O değil de lou’nun o bakışları insanı bi ürkütüyor ha.

gençlik hangi yaşlar arasını kapsar

Paşa gönlünün istediği yaşları.

30 yaşındaki kadınla ciddi düşünmek

30 yaşındaki kadın sizle ciddi düşünüyor mu mühim olan o.

tek başına dışarı çıkamamak

Bir gün gelecek çevrenizdeki kalabalıktan, sizin onlara, onların size uyum çabalarınızdan o kadar sıkılacaksınız ki, en güzelinin tek başına dışarı çıkıp kendi gönlünüzce istediklerinizi yapmak olduğunu anlayacaksınız.