bugün

entry'ler (2861)

yapılmadığı için gurur duyulan şeyler

TikTok hesabı olmamak.

zor günlerden geçenlerin bildiği en iyi şey

Yalnız atlatıyorsan bu günleri, sonrasında da kimseye gram ihtiyacın olmuyor.

gecenin şarkısı

Yeni türkü - çember.

ramazan ayının yaklaşması

Hayırlısı ile gelsin. Şimdiden Allah tekrarlarını nasip etsin. içinde ayrı bir huzur, ayrı bir güzellik getiriyor her yıl. Bu yıl da getirsin.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Yeni işe başladım başlayalı çok mutsuzum ve hayattan gram keyif almıyorum. Beni motive eden tek şey maaşım. Çok çok iyi olduğunu da düşünmeyin.eski işimde çok çok az kazandığım için yeni işim şimdilik ilaç gibi geliyor. Ekip arkadaşlarımın çoğu aşırı suratsız ve sadece iş odaklı. Yemeğe çıktığımızda bile iki kelime edip bir konu hakkında konusup gülemiyoruz.konusurlarsa yine iş hakkında konuşuyorlar. Ben soğuk ya da iletişimi zor olan biri değilim. Sıcak kanlı ve girişken biriyim. Başka ekiplerden bir sürü arkadaşım oldu, konuşup sohbet ettiğim. Molaya çıkarken çağırıldığım, dışarıdaki etkinliklere çağırıldığım. Ama kendi ekibime gelince zaten onlara olan gram enerjimi de her gün yüzlerine bakarak kaybediyorum. Neyse Allah büyük dert vermesin diyerek günü kapatıyorum. Çok doluyum.

hayattaki en acımasız gerçek

Ölüm bence. Gidişi belli değil, dönüşü yok. inanan için buluşması var.

sözü uzatmak

Toplantılarda çokca yapılan eylemdir. Bir şey sormaya çekinir oldu insanlar. Şimdi cevaplar felsefik cümlelerle süslenir, üstüne interaktif yapılır soruyu soran da mevzuya çekilir de süreç uzar diye. işin bir de anlama boyutu var. Abicim plaza dili de üzerine eklenince tadından yenmez. Sorulan sorular unutulur. Vs vs

Herkes statü derdinde. Statün ya da titleın varsa insanlar seninle daha alakalı konuşuyor, sorularına daha fazla cevap veriyor, seni daha çok takıyor. Bu iğrenç bir şey ya. Her şeyin özünde insansın sonuçta. Bu hava bu boş gaz neye? Neyse diyorum the compass. Sen işine bak yavrum diyorum ama kafa dengin yoksa ekipte de o mesai çekilmez oluyor be kardeşim. Ay sonu motive etsin diyip metrobüsten iniyorum.

şişman diyetisyen

Terzi kendi söküğünü dikemez. Jsjsjsj

günaydın sözlük

Günaydın sözlük. Bugün de çoğu beyaz yakalının içinde olduğu metrobüs içinden, sımsıcak yatağında istediği saatte kalkma lüksüne sahip insanlara da günaydınlarımı gönderiyorum.

ben kötü biriyim diyen insan

Şov seviyordur. Gerçekten kötü değildir, kötü olmanın havasını istiyordur. Gerçek kötüler işini sinsi sinsi yapar.

üstteki yazar hakkındaki varsayımlarınız

incinmiş. Kırgınlıklarını içinde yaşamaktan yorulmuş.

enayilik ornekleri

Birisine yaptığın iyiliğin zamanla görevin haline gelmesi.

rusdan rahatsiz değilim ama araptan rahatsızım

Ben artık insanlardan rahatsızım.

radyo 45lik

En güzel yol arkadaşı.

Bazen herkesi ve her şeyi arkamda bırakıp gitmek istiyorum. Kendimi bazen uzun uzun uzaklara bakarken buluyorum. Ne kimseden bir sey istiyorum ne de benden biri bir şey istesin istiyorum. Üstüme öyle bir yorgunluk ve bezginlik var ki atamıyorum.

kıskanmayan kız

Orada yanlıl giden bir şey vardır.

Ben hala bimden simli, cartlı curtlu renkli kalem alırken yaşıtlarım evlenip çoluk çocuğa bile karışmış. Hayat diyoruz.

fikirlerin değişmesi

Yaşadıkça, yaş aldıkça kaçınılmazdır.

Bir gözümden hüzün hiç eksik olmuyor.