bugün

entry'ler (198)

ben bu yazıyı sana yazdım

Bir varmis bir yokmus, zamanin birinde bir kadin ve bir adam yasamis. Farkli yerlerde dogmuslar, farkli sehirlerde buyumus, farkli sehirlerde okumuslar. Ayri zamanlarda ayni yerlerde olmayi basarmis, ayri zamanlarda ayni yerde yemek yemis, ayni sokaklarda gezmis ayni yerlerde uyumuslar.kader onlari karsilastirana kadar farkli hayatlar yasamislar. Bolca acilar cekmisler,hayat kadina cok acimasiz davranmis, omzuna cok buyuk yukler bindirmis. Gucluymus kadin, ayakta kalmis, gulen gozlerinin ardindaki aci onu yikmamis, yikamamis.
Adamin hayatinda cok yol ayrimlari olmus her defasinda girdigi yol cikmaz sokakmis. Her yol ayriminda aldigi karar hayatini degistirmis, her kararindan pisman olmus, sonra yeni pismanliklar eklemis.
Adam bunlari kimseye itiraf edemeden yas 35 olmus,yolun yarisina gelmis. 70li yaslari gorecegine inanmaz aslinda sozun gelisiymis.
Derken kader onlari olmadik bir zamanda karsilastirmis, bu sefer ayni yerde yuruyup,ayni yerde yemek yiyebilmisler. Adam o kadar saskinmis onu gordugune, tanimiyormus daha, ama gordugu gozler simdiye kadar hic gormedigi gibiymis. O kadar saskinmis ki kadina haftalarca selam verememis. Ta ki kadin karsisina dikilip nedenini sorana kadar. Diyememis nedenini, sadece bilmem farkinda degilim diyebilmis. Sonra konusmaya baslamislar, kadin kahve yapmis adam icmis, kadin kahve yapmayi hic becerememis, ama dunyanin en guzel kahvesiymis.
Sonra birgun adam bir karar vermis, daha cok konusmak istemis, tanimak istemis kadini. Emin olmak istemis hayalindeki kadinin gercekte var olduguna. Konustukca anlamis gercek olduguna. Gozlerine inanamayip sormus sen hep boylemisin diye, boyleymis kadin yeterki uzmesin adam onu...
Derken birbirlerini sevmisler,asik olmuslar, ayri duramaz olmuslar. Zaman o kadar hizli gecmiski anlamamislar nasil boyle oldugunu.
Sonra birgun ruya bitmis, uyanmislar, imkansiz asklarina, kadin mutsuz olmus,adam onu uzmek istememis ayri kalmislar. Sonra yine biraraya gelmisler. Sonra yine ayrilmislar. Sonra yine bir araya gelmisler.
Adamin ayaklari artik yere basmiyormus, hayatinin en mutlu gunlerini yasiyormus. Bir taraftan ici kan aglayarak. Hayatinda ilk defa biri onu bu kadar cok sevmis. Hauatinda ilk defa hayati yasamak istemis ici sevgi dolu hayatim diyen bir kadinla. Simdi her baktigi yerde onu goruyormus, yaninda oldugu her saniye omrunun en guzel anlariymis.
Delicesine sevdigi takimin macina beraber gitmeyi hayal etmis, ve daha onlarca hayali varmis.
Bir sure daha cok mutlu olmuslar. Kadin cok emek vermis bu aski yasatmak icin, kendinden cok vermis,baskasi olsa yuzune bakmayacagi durumlari,davranislari hatalari sineye cekmis, adami cok sevdigi icin.
Adam aslinda elinden geleni yaptigini dusunmus ama yapamamis. Cesur degilmis, secimlerinde hataliymis cogu zaman, kararlari yine dogru degilmis. Hatali kararlar almak adamin hayata gelme amaciymis adeta.
Kadin adamin neden boyle davrandigini, nedenlerini, biliyormus ama adam daha fazlasini yapamamis.Zamana ihtiyaci varmis, bilmiyormus ne kadar 1 gun 3 gun 3 ay, 3 yil belkide 3 saat, yine bilmiyormus.Bekle diyememis kadina, o kadar cok sevmis ki kadinin mutlu olmasi icin ondan vazgecebilmeyi goze aldigini dusunmus. Ama kadini unutamamis.
Adam hayattaki vazgecemedigi tek sey ugruna adim adim bu askin yok olusunu seyretmis, kilini kipirdamadan seyretmis. Elinden geleni yaptigini dusunmus ama olmamis.
Kadin hep sormus adam cevap verememis, aslinda vermis ama verdigi cevap coktan secmeli sinavda kaydirma yapilan cevap anahtari gibiymis. Ne dedigi anlasilmayan doktor gibiymis, doktorun dedigi bile anlasilir kalmis yaninda.
Sonra birgun adam omrunun en guzel aksamini yasamis, ruyada oldugunu biliyor,uyanmak istemiyormus. Ruyanin sabahinda cok sarilmislar ayrilmadan once, kadin adami opmus,koklamis, son kez sarilir gibi, bir daha asla sarilmayacak gibi sarilmis. Adamin gozunden damlalar suzulmus, icinden hickira hickira aglamis. Dunya duruyormus o an, tekrar donmeyecekmis.
Ve kadin bitti demis... Bu sefer oncekiler gibi degil, cunku kadin adami cok uyarmis.

Yasansa dillere destan olacak bu aski adam adim adim bitirmis. Hayatinda aldigi ve alamadigi kararlar yuzunden hep yol ayrimlari yasayan adam yine yol ayrimindan donmus.
Artik dunyanin en mutlu adami olamayacagini biliyormus, bu kadar cok sevilmeyecegini biliyormus, kimse onu bu kadar sevmemis. Saatin 3unde kalkmis her gece ama yazamamis. Yazarda cevap alamazsa gecenin 3u olmaya devam etsin diye yazamamis
Bu satirlari yazarken yine goz yaslari suzulmus, yine bogazi dugumlenmis.

Onceki aksamlarda kadin adamin bu yazilari sana yazdim dedigi yazilari okumus, ona demis ki korkularindan, cesaretsizliginden, secimlerinden de bahset. Kadinin ne kadar emek verdigini senin kilini kipirdatmadan seyrettigini de anlat demis.
Adam hepsini anlatmis.

Her sabah dogan gunese sovmus, onsuz gececek gunlere sovmus, gorunce gulmeyecek gozler gelmis aklina kendine sovmus.

Adam tek bir seye inanmis. Kadini cok sevmis, kader diye birsey varsa eger bu askin yasanacagina inanmis.

Arkada leman sam calmis, adam aglamis, adam yazmis.

Seni omrumun sonuna kadar sevecegim kadin,olurda kavusamazsak seni unutursam yuregim kurusun.

ikibinonsekiz yili agustos ayinin yirmiucuncu gunu, yani 5 gun olmus bitti diyeli. Aslinda dogrudan bitti demedik, seni seviyorum dedik, son defa sariliyormus gibi sarildik, bir iki damla gozyasi suzuldu, optuk kokladik ve bitti.
Sevdigim sehirler gibi sevdigim kadin hayatimdan cikti,ben sevdigim sehirlerden de ayri kalmak zorunda kaldim.
Aklimda kalan, butun gun zihnimde dolasan hatiralar var simdi elimde. Bir de sana verdigim sozler.

Bittigini vurgulamak icin aradiginda calan sarki icimi daha bir kanatti. Cok mu kolay bu son demesi, vermiyorum ki son nefesi... derken Yasar actim telefonu icim kan aglayarak.

Hani sana soylemedigim soz vardi ya, soylersem hersey kotu olur dedigim soz. Sana haykira haykira iyi ki varsin diyemedim. Korka korka soyledim ve korktugum basima geldi.Senle yasadigim her saniyeye sukrettim, sensiz gecenlere...

Bu gece de bunu yazdim sana kadin, kalbimi kanatmak istercesine.

Seni seviyorum...

gecenin şiiri

Çatlak yüreğimle türkülü yollara,
düştüm ki o kadar olur,
seke seke ben geldim,
sike sike gidiyorum…

Ben bugün ,ellerini özledim. Bana öyle nasıl baktığını hiç anlamadığım gözlerini özledim, dünyanın en güzel şarkısını dinledigimi düşündüğüm sesini özledim. Gülünce çıkan gamzeni özledim. Akşama kadar yediğin, yedirmeye çalıştığın çikolataları, bir turlu yapamadığın kahveni özledim. Benim adıma aldığın kararları özledim. Seninle boş soda içmeyi özledim. Adını hiç söyletmezdin, tekrar tekrar söylemeyi özledim. Beni kıskanmanı, ama hiç itiraf etmemeni özledim. Bana kızmanı, tartışırken bir anda dünyanın en tatlı insani haline geldigin için dikkatimin dagilmasini ozledim.
Ama en çok seni seviyorum demeyi özledim. Kokunu özledim, dunyanın en tatlı yanaklarını özledim. Kolumu sevmeni, omzuma başını yaslamanı ozledim.

Seni çok özledim kadın. Seni özledim..

aşk

vazgeçemediklerin için kavuşamadiğindir.

sevmek

Çok sevmek nedir alın size tanımı..

Sen hiç son kez sarılır gibi sarıldın mı? Son kez sarılırken çok sıkı sarıl diyen oldu mu? Olmadıysa iyi oku nasıl bir duygu olduğunu anlatayım sana..
Boğazın düğümlenir, gözünden 2-3 damla yaş süzülür, tutarsın sel olmasın diye, içinden hıçkıra hıçkıra ağlarsın.. Sen hiç içinden hıçkıra hıçkıra ağladın mı? Neden dışarı çıkmadı o haykırışlar biliyor musun, seni daha fazla üzmemek için. Senin yanında dökülmeyen o göz yaşları onlarca insanın olduğu başka bir yerde seni sevdiğimi son kez söylerken döküldü hem de hiç olmadığı gibi...
Seni çok sevdim kadın, beraber güldüğümüz her anda seni sevdim, beraber içtiğimiz kalori dolu kahvelerde, bana yedirdiğin tatlılarda bana yedirmediğin çiğköftelerde sevdim seni.
Bundan sonra icmeyecegim bira markasinda,gitmeyecegim pastanede sevdim seni.
Bilirsin tuttuğum takımı nasıl sevdiğimi, seni de öyle sevdim kadın. Her gördüğümde şampiyonluk maçına çıkan takımı görmüş gibi oldum, öyle heyecanlandım seni her gördüğümde, bilirsin bizim takımın şampiyonluk şansı hiç olmadı, belki o maça çıktıklarını ben göremeyeceğim.
Ama benim seni her gördüğümde umudum oldu. Seni her gördüğümde yüzüm güldü, seni her gördüğümde saçma oldum, seni her gördüğümde aşık oldum.
Dedin ya bana son günümüzde, yapmak istediğimiz herşeyi yaptık diye, biz senle hayatı yaşayamadık kadın. Doğan güneşe küfrettiğim günü hatırlarsın, ben her sabah doğan güneşe küfrediyorum artık.
Bazen radyoda bir şarkı çalar için parçalanır bazen okumak için bir dergi alırsın arka kapağında can yücel'in bir dörtlüğü olur 'seke seke ben geldim
sike sike gidiyorum' yazar darmadağın olursun. Seke seke ben gelmiştim sana kadın şimdi gidiyorum..
Sen kadere benden daha çok inanıyorsun kadın,seni tanıdıkça öğrendim farklı zamanlarda aynı şehirlerde nefes aldığımızı, aynı yerlerde yemek yiyip aynı yollarda yürüdüğümüzü. Kader o zaman karşılaştırmadı bizi, yaşamamız gereken başka günler, çekmemiz gereken başka acılar olsun diye yapmadı bunu. Şimdi ben bizi karşılaştırmayan o şehirlerin yollarına sövüyorum kadın.
Hani ismini söylediğimde bana kızmıştın, çünkü sadece sana kızdığında ismini söylerdim, bana söz verdirmiştin o gün, dünyanın en güzel o ismini söylemeyeceğim diye, şimdi isminden başka türlü hitap edemeyeceğim sana...

Seni çok sevdim kadın, bu yazıları sana yazacağım, bir gün sana kavuşana kadar sana yazacağım.
Bir hikaye anlatmıştın bana, 3 yıl sonra kavuşup ömür boyu mutlu olan bir çiftin hikayesi. Şimdi tek umudum kadının o kadına benzemesi, çünkü ben o adama benziyorum...

ben bu yazıyı yazarken sen ne yapıyorsun? Hic bilmediğim arkadaşlarınla hiç bilmediğim yerlerde hic olamayacagim masalarda kadehler tuketiyorsun belki. Belki guluyorsunuz,o guzel guluslerin duyuluyor masalardan, o anlatırken kendini kaptırdığın hikayelerinden anlatiyorsun. Belki , belki beni anlatiyorsun, belki agzin dolu dolu kufurler ediyorsun, bagira bagira.. canın sağolsun kadın...
Sana seni ne kadar sevdigimi anlatacagim kadin, hic unutma diye hepsini yazacagim buraya...haydi basliyoruz...

Bu aksam bu yazilari sana yazacagim kadin. Hani dedin ya behzat c. amirimin fotografini atip sen bu adama benziyosun diye, onumde cay bardagimda rakim, bir iki leblebi var. Hakliydin her zaman oldugu gibi, amirime benziyordum, onun gibi seviyordum, onun gibi sevmeyi beceremiyordum,onun gibi ne zaman mutlu olsam olmuyordu.
Hani sordun ya herkesi boyle mi sevdin diye, herkesi boyle sevmedim kadin, herkesi senin kadar sevmedim, herkes beni senin gibi sevmedi.
Ben seni cok sevdim. Birazdan dokulecek kelimeler kadin. Simdi sagligina...

Çok canım yandı kadın. içim kanadı, kalbim parçalandı. Sana bitti derken ömrüm azaldı. Zaman durdu, hayallerimiz bitti. Bitti diyen sadece dilimdi, ne kalbim ne beynim bitti diyemedi. Tuttugum takımın şampiyonluk maçına seninle gitmeyi hayal ettim, her sabah sesinle uyanmayı hayal ettim, hergun kmlerce yolu senin için gelmeyi hayal ettim. Seninle gülmeyi, ağlamayı,kavga etmeyi, sana yemek yapmayı hayal ettim. Her akşam iş çıkışı sana ugramayi hayal ettim. Biteceğini bile bile seninle bu aşkı yaşamayı hayal ettim, aşkın 3 günlük ömrünü hayal ettim. Patavatsizlik yaptım çoğu zaman, çoğu zaman kızdırdım seni, ama en çok sevdim seni. Çok sevdim seni, dönüp bakınca en çok seni sevmişim.
Ben çok yorgunum kadin, hayat beni çok yordu. Dizinde,gogsunde dinlenmeyi çok istedim, sarılmayı cok ozledim kadın. Oyle sessizce durup sadece sarılmayı özledim. Bana adam demeni özledim kadın. Soyleyemedigin kelimeleri özledim, sesini özledim, karizmatik gülüşünü özledim.
Bütün bunları seni, senin herşeyini, herşeyimi özledim. Ayrıldıktan 1 saniye sonra özledim.
Seni çok sevdim kadın, seni çok seviyorum kadın..
imkansiz aşkımızı yaşatmak için neler vermeye hazırım zamanla goreceksin. O gün geldiginde beraber yapacağız duamin adağını.
Benim olana kadar kendine iyi bak kadın.

349 dönem yedek subay sınavı sonuçları

eskiden böyle değildi buralar. bir yardımlaşma vardı. ahh ahh nerde o eski bekleyişler.

dtp nin kapatılması

hayırlı uğurlu olsun.

njoy

üyelik yaptırmak için gittiğinizde her türlü güleryüz ve iyi niyetle karşılandığınız ancak sağlık nedeni gibi haklı bir nedenden ötürü üyeliğinizi iptal ettirmek istediğinizde size her türlü zorluğu çıkaran, üyelik sırasında satış temsilcileri hatta satış müdürleri tarafından söylenen bütün sözlerin yönetim tarafından inkar edildiği uzak durulası mekan.

edit: haklı sebepli iptal durumlarında mali kanunları hiçe sayarak kdv'nin tamamını müşterisinden almaya çalışan firmadır.

zor günler

dinledikçe insanın canını daha çok acıtan, canını yaktıkça daha çok dinlemek istediğin, kaybolan kelimelerimin içinde gizlenmiş olduğunu düşündüren, zor günlerimin şiiri.

giderken canimi acitma

kendine iyi bak deme ,
denmez saçma, kendime bakarım zaten
sen hiç korkma.

seni kimler aldı

nasıl bir acıyla, nasıl bir yarayla yazıldığını merak ettiğim, her dinleyişte isyan ettiren, beyne giren kurşun kadar etkili sezen aksu şarkısı. **

temenni

gündoğarken'in her seferinde hüzünlendiren, dinlendiren, rahatlatan, umut veren şarkısı.

durdu saatler hasret zamanı
karşımda durdu aşkın tamamı
ah yarim, güller takıp gel
senden bu halim
ziller çalıp gel
bana gelsen benim olsan beni sevsen temelli
bu ne davet bu ne cesaret bu yanlızca temenni
bu yanlızca temenni
zaman duruyor
seni özlediğimi hissettiğimde
dünya ışıldıyor
aşkını düşündüğümde
ah ışığım parılda ve bana gel
acımın çiçek açtığını gör de gel
eğer istersen eğer gelirsen
aşkımsın temelli
değil bu cesaret yalnızca temenni
yalnızca temenni*

nerdesin

onun yokluğunda, ulaşılmazlığında aklıma düşen beni benden alan, haluk levent şarkısı.

kıyamam sana

senden vazgeçmek uğruna savaşlar veriyorum, kalbim beynime hükmedemiyor, umutlarım can çekişiyor, gidemiyorum.

aşık olduğunu gizlemek

bakışların ele vermiyorsa, sesin titremiyorsa, onu görünce kalbin daha hızlı atmıyorsa, uykuların kaçmıyosa, böyle bir entry girmiyorsan aşık olduğunu gizlemene gerek yoktur zaten aşık değilsindir. *

bu dünyadaki en değerli şey

o *