bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  çoğu çerkez erkeğine isim olmuş sözcüktür. zaten çerkez olmayan aytek'i de hiç görmedim, göreni de duymadım *
  2 ... bitse de kurtulsak
 2. 2.
  aytekin isimli kişiler için kullanılan kısaltma. "Söylemişken iki harf daha söyleyemiyor musun?" derler adama, ama ne yapalım.
  1 -1 ... blindguardian
 3. 3.
  bir umut sarıkaya şahanesidir. söz konusu kahramanımızın asıl ismi oğulcan olup, kendisine aytek denmesini istemektedir.severek ve sevişerek evlenen cenk ve sinem çiftinin,zeka geliştirici oyuncakları ile oyanamayan, eğitim dvdlerini izlemeyen bunun yerine annesinin aypoduna halaylar, oyun havaları doldurup halıda dans eden bir arkadaşımızdır.annesi bu durumun suda doğum yapmaması ile alakalı olduğunu düşünmekte, babası ise vaziyetin vahimliğinin farkında, kimin aytek olmak isteyebileceğini sorgulamaktadır. tipi, atleti ve halı üzerindeki dansı ile bizleri bizden alan aytek ise anne ve babasının bunca oynamasına karşılık bir el bile çırpmadıklarından dolayı sitem etmekte ve sinirinden iki yaşında sigaraya başlayacağını söylemektedir. Çok komik çok.
  26 ... before sunrise
 4. 4.
  içimizden biri. umut sarıkaya'nın meyvesi. ayrıca çocukluğumun geçtiği eski mahallemdeki alptekin adlı bir çocuğa gerek yüz ifadesi, gerek karakter olarak bir hayli benzemektedir. biz de çocuğa, aptik derdik. babasından arabasının anahtarını alıp saatlerce direksiyonda oturur, altından çükünün yarısının gözüktüğü atletiyle müslüm gürses dinler, camdan dışarı tükürürdü.
  5 ... ıslak mayolu adam
 5. 5.
  fırat'ın uykusuzdan kardeşidir. fırat kadar sempatik olmasa da, doğallığı, delikanlılığı, vefakar tavırları, o yaşta şımarıklıktan uzak olgun tutum ve davranışlarıyla uykusuz okuyucuları nezdinde sevilen, takdir edilen, adamsı bir velettir.
  4 -1 ... yagmurbesleyen
 6. 6.
  ne zaman okusam içimi daraltan karakter. yapmasın lan umut sarıkaya bunu. gülüyorum ama içim de sıkılıyor okurken.
  3 -2 ... aristo socrates ve smile yk
 7. 7.
  (aytek babasıyla beraber sünger bob'u izlemektedir)

  aytek:o böcek bile rızkına koşuyor, ben evde otuyorum. size yük oluyorum baba çok zoruma gidiyor.

  baba:böcek değil o evladım yengeç burger'in sahibi bay yengeç.. hem sen niye izlediğin her şeyden ibret alıyorsun sen daha dört yaşındasın..

  aytek:benim de bay yengeç gibi kara kara bıyıklarım çıksın ben de eve ekmek getiricem baba, sana söz... yengeç de olsa ateş gibi adammış.. o kadar kişiye ekmek veriyor sonuçta..

  baba:canım evladım benim..
  8 ... catti
 8. 8.
  mükemmel bir umut sarıkaya kurgusu daha. şehirli, kariyer sahibi, eğitimli anne-babadan meydana gelmiş bir o kadar arabesk çocuk. daha 4 yaşında olmasına rağmen ailesine yük olduğunu düşünür ve ''rızkına koşmak'' ister. asıl adı oğulcan'dır.
  4 ... nope
 9. 9.
  (bkz: hop bico hopla bico fistanını topla bico)
  2 ... imhotep
 10. 10.
  (bkz: aşkımızın meyvesi)
  3 ... shalamar