bugün

umut sarikayanin efsanelerinden biridir. modern ana babaya karsi tam bir halk cocugudur.
Alaplı ilçesi Yat ve Tekne imalatçıları Yardımlaşma ve işletme Kooperatifi'nin kısaltması. nasıl bir kısaltmaysa artık.
http://demirmedya.net/hab...EKE_BUROKRASI_ENGELI.html
atletinin altından sürekli pipisi görülen mizah karakteri.
umut sarıkaya'nın yaratmış olduğu cold case, gossip girl izleyen ve cnbc-e, ntv'den başka türk kanalı izlemeyen burjuva çiftin aşklarının meyvesi olan arabesk ve varoş takılan oğulları.

aytek'in gerçek adı oğulcandır fakat kendisine aytek şeklinde seslenilmesini ister gossip girl izlemek isteyen aileye çay tv'yi açıp şebnem kısaparmak programı açtığı gördükten sonra kahkahaya boğuldum.

umut sarıkaya burada biraz yeni nesil gençlerin çocukları olursa onların nasıl olabileceği ile ilgili çizmiştir. burjuva eleştirisi yatar her karikatürün altında mesela beslenen civcivin altındaki gazetenin radikal olması.

gossip girl izleyen bir anne baba çocuk yapmasın ya.

aytek'in karikatürlerine şu sayfadan ulaşabilirsiniz: http://karikaturaytek.blo...m/2010_07_01_archive.html
büyümüşte küçülememiş olan çocuk.
umut sarıkaya'nın yaratıcılığının ürünü olan müthiş kahraman. Bir çizimden diyalog:

b: baba
a: aytek

b: aytek bak sana o beğendiğin oyuncağı aldım. nice yıllara.
a: helal et!
b: ........
a: helal et. bak almam kuran çarpsın hak geçmesin!

anne ise, "hamileyken göbeğimde klasik müzik dinletmiştim halbuki." diye hayıflanmaktadır arkadan.
bir umut sarıkaya bombasıdır.
en burjuvasının bile içindeki emmiyi açığa çıkartan uykusuz karakteri,baştacımız.
öz türkçede konuşmacı, hatip anlamında olan kelime.
sanayide bir tornacıda çıraklık yaparken bulduk kendisini. o halinden çok memnun ama burjuva ebeveynleri telaşta...

görsel
umut sarıkaya'nın 3 yaşında olmasına rağmen dede misali hareketler sergileyen karikatür tiplemesidir. kopartır.
koltuklardan düşerek okuduğum karakter. yakında hacca gitmek ister bu.

(bkz: süd içmek)
besinci siniftan beri karikatür dergisi okurum. hatta, test kitaplarinin arasina küfürlü oldugu icin sakladigim le-manyak'lari biliyorum. o zaman bir leman bir de le-manyak var zaten. yalniz annemin cizilmis "am-göt-meme" leri görmesini istemedigimde sakliyorum iste. oysa ki kadina "para versene anne ya. karikatür dergilerimi alicam" diyordum. insan hic mi merak etmez, burda ne ciziyorlar bakayim diye...cik cik cik. hani ya pedagoji sevgili sinif örtmeni? ehehe.

neyse, sonuc olarak nerden baksan 12-13 yildir karikatür dergisi okuyorum ve bugüne kadar aileme okudugum karikatürlerin cok azini gösterip, onun da ancak onda birini begendirebilmisimdir...

nasil bir kafada yasiyorsa sevgili ailem...bu aytek'ten bahsettigim günden beri evde adi gecince gülmeye basliyoruz. "epmeenizi yedim, südünüzü i$tim" diyorum. annem gülmekten kendini tutamiyor. babam bana "selam yavrum, görüsmeyeli nasilsin" diyor ve ben ona "dokunma bana o cünup ellerinle" diyorum...ortakil girla gidiyor.(su paragrafta aile iliskilerimizi sorguladim bi an. iyiyiz ya, yok yani sapik bi aile degiliz. I Ih)

atlet giyip halida dans etmesem de, aksamlari kendim calip kendim söyleyerek göbek attigim coktur...herifte beni mi görüyorlar ne?! bu kadar neyine gülüyoruz be bu cocugun?!
(bkz: düm tek)
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/19985/
(bkz: helal et)
aytek kan ter içinde uykusudan uyanmıştır babası elinde bi bardak su ile hemen başucundadır.

a - bütün gece dedemgillerle uğraştım. dedem beyazlar giymiş bana bi kap su veriyor..ama kapın altı delik. dede kap akıyo diyorum..susuyo... o sırada halam geliyor elinde anahtar var. istiyorum vermiyor.. ben halamla dövüşürken o sırada bembeyaz bi at...
b - korkma aytek geçti..o sadece bi kabustu..
a - yok! ne korkacam . orda korkmadım . at demek kısmet emektir..bi bakıyorum atın üzerinde anamla sen. ''baba yelesinden ben de tutam hayvanın'' diyorum. sesim çıkmıyor... baba ben sana bişey diyeyim mi? kesinkez nazar var , göz var bizde..hep nazar alametleri bu rüyalar...
b - kat kat giyiniyorsun uyurken. ondan böyle şeyler görüyorsun evladım. biraz daha rahat şeyler giysen uyurken.
a - zaten ailemizde nazar var. bi de üşütüp hasta mı olayım baba ? elalemin nazarına gözüne mi geleyim? biri çok üzün bakarsa götünüzü kaşıyarak '' gözün götüme '' diyin baba. nolur baba... yapın bunu ...
aytek popüler kültürle varoşun yozlaşmasının bir ürünü olarak, yozlaşmış topluma eleştiridir.
fırat'tan sonra heyecanla sayfalarda aranan, gülmekten koparan.
(bkz: ekmeğinizi yedim südünüzü içtim)
tiki ailenin gelenekçi çocuğu(pek delikanlı:)) .
anne-babası gossip girl izlerken şebnem kısaparmak izleyen umut sarıkaya çizgiseli.
kitap fuarlarında baskılı tişörtlerini, çeşit çeşit posterlerini ve bilumum ürünlerini görmek istediğim halkın bağrından kopup gelen umut sarıkaya şaheseri.
(bkz: aşkımızın meyvesi)
(bkz: hop bico hopla bico fistanını topla bico)
güncel Önemli Başlıklar