1. 1.
  niran ünsal ın en güzel şarkısı...

  buyrun sözleri:

  kar ayaza kesiyor içim üşür
  vur yüreği zalimce aşka düşür
  meşk nerede sevdiğim gözüm söyle
  az gelir az yaşamak bana böyle

  yar yüreğinin deli bekçisiyim
  sevdanın kapında nöbetteyim

  kar beyazı düşüyor siyah saça
  yar adını koyuver ölüm kaça
  bir iptir bedeli çek deme sakın
  az gelir ödenir

  her saat sesinde, gitmelerin korkusu
  her günün sonunda birikir, yokluğunun tortusu

  dilinden düşmüyor, kolaysa gelde al
  içimden söküp aşkını

  çektiysen kahrımı, helal et hakkını
  zorlu sevdam hoşçakal
  3 ... the godfather
 2. 2.
  güzel ve insanın içini rahatlatan bir laftır.
  ... sally
 3. 3.
  okunup üflenmiş,islami şartlara uygun olarak kesilmiş hayvanın etidir.
  3 ... intensivecare
 4. 4.
  türk pop tarihinin* en iyi şarkılarından birisidir. belki de en iyisi. yok o kadar değil ama ilk 3'e girer sanırım. evet.
  1 ... redwinemania
 5. 5.
  klibinde savaş ay ın oynadığı şarkı.
  ... doksanüç
 6. 6.
  "dilimden düsmüyor, kolaysa gel de al
  icimden söküp askini
  cektiysen kahrimi, helal et hakkini
  zorlu sevdam, hoscakal"

  ne güzel sarkidir o öyle.. sözleri muhtesem, asiri anlamli olan sarki. dinlenesi, dinlenesi...

  "her günün sonunda birikir yoklugunun tortusu" *
  1 ... kopush
 7. 7.
  yarar adamı niran ünsal'ın yaptığı nameler.
  ... tavukbalikkellebunlaryenirelle
 8. 8.
  dilden, akıldan, gönülden düşmeyen sevdalara hitap eden niran ünsal şarkısı.
  1 ... zipirwoman
 9. 9.
  -amca geçen arkadaşlarla iki üç elmanı yedik helal et amcacım
  +mına koduğumun çocukları siz miydiniz onlar! haram olsun.
  -hönk !!
  1 ... kratostol
 10. 10.
  islami kosullara uygun kesilmis ve hazirlanmis, etinin yenmesi helal olan hayvanlardan yapilan et cesididir. ne yazik ki dunya uzerindeki muslumanlarin cok buyuk bir orani helal etin ne oldugunu bilmiyor. saniyorlar ki domuz eti olmayan her et helaldir, yanlis efendim! bir kere hayvanin kani sah damarlarindan ya da tibdaki adiyla carotid arterlerinden durana kadar akacak. hayvan i kesen adamin musluman olmasi tercih edilir ama musluman olmasi da sart degildir, ama allahin adini anarak hayvani kesmesi mecburidir. ornek olarak muslumanlar yahudilerin kestigi hayvanlari yiyebiliriz, ama yine de cok kurcalamamak lazim, has muslumanlarin kestigi eti yemek daha iyi ve guvencelidir.
  bu durumda size soyleyecegim, mc donaldscilar, burger kingciler alayiniz haram et yiyorsunuz, cunku bu sirketler etlerini turkiyeye amerikadan getirtiyor, ikincisi allahin adini anmadan kesiyorlar. burger kinglere dikkat edin insanlarin aklini kurcalamak icin %100 dana etidir yaziyorlar, ama helal ettir diye yazmiyorlar. sakata gelmeyin, gidin turk lokantalarinda doner, kebap, iskender falan yiyin hem daha saglikli, ve de helal, lezzetden bahsetmicem cunku herkese gore degisen bir kavramdir lezzet.
  ondan sonra diyelim ki size helal et diye et satan kasabinizdan supheleniyorsunuz, acaba bu aldigimiz helal etmidir diye, dinimiz bu konuya da aciklik getirmis, eger ki bu kasabin namazlarini isteyerek terkettigini biliyorsaniz, bu adamin helal et satisi konusundaki guvenilinirligi sarsilir, ama eger ki kasabin namazlarini kildigini ya da kilamasa bile sonradan kaza ettigini vs. biliyorsaniz o adama guvenebilirsiniz, size haram et satsa bile gunahi onun boynunadir.
  son diyecegim bu marketlerde satilan banvit falan filan tavuk ve et urunleri helal degildir. ozellikle turkiyedeki tavuklar helal kesimle kesilmiyor. helal tavugun kasap dunyasindaki adi kuru yolma tavukdur, yani tavugu elektrikli suya sokmadan el ile temizlenen tavukdur. banvit olsun, aytac olsun bunlar tavugun kanini akitmadan elektrik sokuyla oldurdugunden helal et sayilmaz ve dinen yenmesi sakincalidir. ama ne yazik ki su gunlerde altinciftlikden baska hicbir tavukcu kuru yolma yapmadigi icin helal tavuk eti bulmakda oldukca zordur. ama yine de ozel siparis ile kasaplar kuru yolma tavuklarini size temin edebilirler. ayrica balik etinin helali, harami olmaz. bunun sebebiyse balikda fazla kan olmamasidir. baligi helal yontemlerle kessende baligin kardiovaskular sisteminden dolayi fazla kan akmayabilir, o yuzden etcil olmayan normal baliklar helaldir. ahtopot, midye, deniz anasi vs. tarzi deniz hayvanlari hakkinda pek bilgim yok, bu tarz hayvanlar bazi mezheblere gore helal iken bazi mezheblerin belli kriterlerine uymadigi icin haram ya da mehruh sayilir.
  2 ... aynadaki adam