bugün

entry'ler (621)

feat diye şarkıcı buldum süpermiş diyen arkadaş

youtube da binlerce şarkısı olan genç bir yetenek buldum, sende albümü var mı diye geldi bu arkadaş. yok son zamanlarda hemen herkesle şarkıları varmış da .. vay şimdiye kadar niye fark etmemiş de ? (bkz: bir arkadaş)

ünlü meslektaştan bahsetmese ölecek hastalığı

galiba en çok amatör sanatçılarda var bu hastalık. lise partilerinde gitar çalan çocuk illaki teoman'a laf sokacak, murat boz'dan bahsederken de soyadı kullanmayacak mümkünse. "murat da böyle başlamış abi, bir gün barda çalarken , özdemir abi dinlemiş bunu, almış yürümüş sonra. yoksa ses falan yok yani. " ya da " teoman yakında döner abi , albüm çıkarmasa ne iş yapacak" sanki teoman'ın arkasında vokal yapmış, sanki murat boz'un her konserinde orkestradaymış gibi. bazen kendini iyice kaptıranları görüyorum. türkiye'nin en iyi saz çalan sanatçıları için sesini tutturamıyor diyeni mi ararsın, milyonlarca hayranı olan sanatçılar için arkasında şov ekibi olmasa sıfır diyeni mi..sadece sanatçılar için geçerli değil tabii. ülkenin en iyi vergi uzmanından bahsederken bir şey bilmez aslında diyeni de gördüm, fakültede ders veren hocanın kendisine danıştığını söyleyeni de.

27 mart 2014 youtube ye erişimin engellenmesi

nostaljik şarkılar dinlerken başıma gelen. şarkı bir gelip bir giderken, herhalde kayıt çok eski diye düşünmüştüm. o kadar eski ki , youtube bile çalamıyor düşün artık . şarkılar eskimemiş meğer, eskiyen ve bizi artık yormaya başlayan, yaşadığımız zamanmış.

27 mart 2013 piyasa ekranının kırmızı olması

daha önce oldu mu bilmiyorum. bugün piyasalar kapanırken bist 100, euro , dolar, gbp, altın ..vs her değer düşerek kırmızı bir ekran
oluşturdu. ekonomi bilimcileri bunu da açıklayın. hani borsa düşerken , döviz yükselirdi. altın hep güvenli limandı. hani o gün üzerinde gül kurusu renginde.. pardon bunu başka yerde söylemiştim..

ve sinem

bu konuda derin tespitler için (bkz: http://s2elo.blogspot.com...-adet-engin-ve-sinem.html)

x radio

yıllar sonra hakan gündüz için dinlemeye başladığım radyo.

bump

yavaş yavaş yükselen bir şarkı bu.. belki çıkalı 6 aydan fazla oldu ama 2013 sonlarında daha çok çalınmaya başladı. hit olmasını bekliyoruz hayırlısıyla.

hükümet kadın

eğitimini almadığım bir konu hakkında ahkam kesmeyeceğim. ama birkaç film dergisi karıştıranlar, haftasonu gazetelerin film yorumlarını okuyanlar dahi; filmden çıkınca senaryo örgüsü, kurgu, hikayenin kahramanlar üzerinden anlatımı, final vs üzerine hayli söz söyleyebilirler . film çekmekle müsamere düzenlemek veya televizyona parodi hazırlamak arasında ne kadar fark olduğu veya olması gerektiği de böylece anlaşılabilir. elimizde şimdiye kadar işlenmemiş - gerçek olduğu söylenen - iyi bir konu var. güneydoğuda ilk kadın belediye başkanının hikayesi.. 1950 li yıllar.. devlet algısı, yerel ilişkiler vs. böyle güzel bir zemin ve coğrafyada yönetmenin harikalar yaratmasını bekliyoruz haklı olarak. vizontele öykünmelerinden de rahatsız değiliz ama bari senaryo biraz daha özenli olsaydı. espriler ortaokul düzeyini geçse ve bu kadar çok mesaj verilmeye çalışılmasaydı da biz de alkışlasaydık yönetmenimizi.. neticeten izlemeyenler için söyleyelim, beklentileri ne kadar düşük tutarsanız o kadar iyi olur. bir de yapabilirseniz mesaj gelen kutusunu şimdiden temizleyin.

monaco prensesi stephanie

çocukluğumda kafa karışıklığına yol açan bir kadın olarak hatırlıyorum kendisini. radyoda hem prenses olduğu söyleniyordu hem de çok güzel şarkıları vardı. en ünlü şarkıları "flash" "irresisteble" "young ones everywhere"

sandra

biri bana 80 leri sorarsa bu müzik, bu klip yeterli olur. http://www.youtube.com/watch?v=QnVkI1QV7hg

mayıs sıkıntısı

kasaba , zaten özü itibariyle sıkıntılıdır. bakmayın siz rakı masasında ege kasabasına yerleşme geyiği yapanlara. kasaba; dışarıdan gelen için organik domatestir, kırda mangal yapmaktır, sizi tanımadan selam veren kasketli amcadır, hilelik yapmayan ali'dir. ama bu bakış açısı şehirlidir, ukaladır; bir gün pikniğe gidip çok beğendiğiniz yere yerleşirseniz bir süre sonra tekrar konuşalım bu konuyu. işte muzaffer, böyle bir kasabaya geliyor, doğduğu topraklara film çekmek için.. ama anne babası için " para getirecek bir iş değil bu " çünkü burada geçer akçe başka bir şeydir. nbc gerçek hayatında kim bilir kaç kez duymuştur " film çekmek de iş mi canım " diyen hemşerilerini .. onlar yani geride kalanlar için , mesela subay olup dönmektir başarı , askeri okuldan düzgün ütülü üniforma ile gelip babasının elini öpmektir önemli olan. bence nbc nın hayatında çocukluğuna dair kaygılarıyla yüzleştiği bir film mayıs sıkıntısı. muzaffer'in diyalogları , nbc nın kendi hayatında kim bilir kaç kere yaşadığı anılarından artakalanlardır. belki ben de , o coğrafyada doğup büyümenin getirdiği hislerle, en çok bu filmi ile özdeşleştiriyorum hem nuri hem bilge hem de ceylan olan bu büyük adamı , ve kendi adıyla anılan nbc sinemasını. filme gelince , bir entry den fazlasını hak ediyor..

dünyanın en kısa korku hikayesi

ikinci buluşma: " babam seni sordu , biliyor musun ? "

türk ergen liseli kız kavgası hd 1080p

yarısında çıktım.. kızlara mı acısam, hipodroma gelmiş gibi bağıran ergenlere mi küfretsem.

henrying

Fransız futbolcu Thierry Henry'nin New York Red Bulls formasıyla Toronto'ya attığı golden sonra twitter'da başlayan akım.
ilginç monteler için
(bkz:

46raporlu

(bkz: 46 RAPORU)

hannah tointon

niyetimiz hafta sonu sadece bir korku filmi izlemekti. The Children iyi bir seçim diye düşünürken ablayı izlemekten filme konsantre olamadık. bu çocuk kimindi ? e bu adam ölmemiş miydi diye filmi anlayamadan bitti.

dünyanın en kısa korku hikayesi

uyandım..hala odadaydı !

birlikte rahatlıyoruz

aynısı için
http://www.milliyet.com.t...kinci-sezonu-hizli-acti/5

la cara oculta

amerikan gerilim filmlerinden sıkılanlar için tavsiye etmekle başlayalım. Gereksiz diyaloglar, ses efektleri, senaryoda açık kalmış belirsizlikler olmadan da film yapılabilirmiş demek ki. tabii ki filmin ikinci yarısında her şey açığa çıkıyor ama , yönetmenin de son ana kadar seyirciyi saçma sapan bir finale bağlama derdi yok zaten. az ama iyi oyuncular, esaslı bir hikaye örgüsü, işini bilen bir yönetmenle bu türün izlenmesi gereken bir filmi olmuş. spoiler gereksiz ama 97 dakikanın çok çabuk geçtiğini söyleyebiliriz.

oktoberfest

Bu seneki kutlamalar 22 Eylüldeki açılış kutlaması ile başlayacak ve ( geleneksel olarak ) Ekim ayının ilk pazar gününü de içine alacak şekilde 7 Ekim'de sona erecek.