bugün

entry'ler (1198)

experience4u

(bkz: leyla ile mecnun/#15158708)

kendisinin şöyle bir entrysi var. yaptığı 4 genellemeye bakarsak kendimi 2. kısımda görüyorum. yani sanattan, edebiyattan, felsefeden, sinemadan zerre anlamayan, dizinin yaptığı göndermeleri anlamaya kapasitesi yetmeyen, tek eğlencesi pis7li izleyip gerizekalı foklar gibi el çırparak kahkalar atan bir adamım. ama kendisi leyla ile mecnun gibi kültür turnusolu olan bir dizi severek, felsefik açıdan doluluğunu, edebi bakımdan zenginliğini, sinema kültürünü herkese kanıtlamış aydın bir insanmış. sanırım kendisi nazım hikmet'e nazım, sezen aksu'ya sezen diye hitap eden, her hafta mutlaka bir tiyatro oyununa, bir sergiye, bir söyleşiye giden, okumadığı klasik bulunlamayan, evde ropdöşambır ile gezen, leyla ile mecnun izlemediği sıralarda belgeselden başka bir şey izlemeyen, klasik müzik dağarcığı çok geniş bir kültür abidesi. ulan ne absürd komediymiş arkadaş.

1 nisan 2012 elektrik zammı

zevk almaya çalışmaya bir süre daha devam edeceğimizi gösteren zamdır. şimdi bakıyorum elektrik faturama; kullanım bedeli 33.67 tl. şu bedeli, bu bedeli, trt payıydı, kraltv payıydı, cart tutarı, curt parası derken fatura 62.70 tl oluyor. nasıl bir küfür etsem, ne söylesem bulamıyorum ama ayıp olmasın diye bir amına koyim demek istiyorum.

allah diyen hayvanlar

'93 yılında sivas ilinde bolca gördüğümüz topluluk.

sözlük yazarlarının odalarındaki eşyalar

hayatımda görüp görülebileceğim muhtemelen en sikko anket başlığını okumamı sağlayan sevgili laptopum.

googhann

çok da kaliteli olmayan entryleriyle istatistiklere girmeyi başarmış yazar.

şimdi burda kalabalığın gazına gelmiş biri gibi bu adama sallamak istemiyorum. zaten uludağ sözlük haftanın en beğenilen entrylerinin kalitesi ortada. bağyan yazarlarımızın aşırı yaratıcı entryleri gibi (#11602449) şeyler, yaran facebook iletileri gibi afedersiniz sikik bir başlık, kürtlerle ilgili nefret içeren söylemler, ya da kitaplığa ağzını dayayıp cümle içenlerin, yarısını anlamadığı yazılarını artılayan adamlar gibi olaylar. bu adamın entrylerini ben de fark ettim. beğenmedim de yani sıradan bir arkadaş ortamında anlatıldığın he çok komikmiş denilebilecek şeyler. ama en beğenilen enrtyler bu kadar sikikken bu entryler o kadar da sırıtmıyor. oylama kısmında yapılmış herhangibir sahtekarlık yoksa abartılacak bir durum yok yani.

mass effect 3

boğazıma bir adet tuğla bırakmış oyundur. direk spoiler a geçmek istiyorum dikkat.

--spoiler--

yani ben ne diyim size lan? olum ben citadel sokaklarında heykellerimi göremeyecek miydim? kırmızı gözlerini benden gülüşünü ashley'den alan çocuklarımı sevemeyecek miydim ulan? artık kardeşim gibi olan garrus'la oturup iki bira içemeyecek miydim? oysa londra bölümü ne kadar güzeldi. başlamadan önce crewimle yaptığım duygusal konuşmalar, ashley'le yaşadığımız sıcak dakikalar. epic bir son için her şey hazırdı. yazıklar olsun lan size yazıklar olsun. hiç oynamayaydım da görmeyeydim bu günleri.

--spoiler--

ilkokulda statü farkı yaratan nesneler

monami marka pastel boyalar vardı ki 7-8 yaşında zenginle fakirin pratikteki farkını bilmeyen bizlere bu farkı acımazıszca öğretmişti.

sivas ta insanların yakıldığını zanneden güruh

aynı kişi hitler'in yahudi soykırımı yaptığını, uğur mumcu gibi aydınların devlet eliyle öldürüldüğünü falan da söyler. ne salak kişidir o.

kukla

bu hafta en beğenilenlerde göremeyince başına bir şey geldi sandığım yazar*.

sevgilinin salak biri olduğunu fark etmek

fark etmek yazamaması sonucu olabilir.

kendini yakan pkk lıyı görünce yapılacaklar

insanlığın geldiği noktayı özetleyen anket başlığı. buraya benzin dökerim, ateş isterim tarzında entry giren yazarlardan acaba hangileri karşısında yanan bir insan görmeye, onun et kokusunu solumaya, çığlıklarını duymaya bir sosyopat edasıyla dayanabilir çok merak ediyorum. doğru tabi hangi insanlık?

hakan şükür ün tbmm ye katkıları

mecliste oy çoğunluğu sağlamaktan başka vasfı olmayan iktidar milletvekillerinin büyük bölümü gibi maksimum seviyededir.

fem dersanesine gidenlerin cemaatçi sanılmaları

eve gelen adama 'geldin mi?' diye sormak kadar saçmadır. eve geldi diye illa gelmiş olması mı lazım canım?

miroslav stoch

Yaptığı bir hata yüzünden, Fenerbahçe'li olmayan insanların taşşak geçmeye doyamadığı futbolcu. Hayır bundan birkaç hafta önce bu insanlardan biri neden şöyle iyi oynuyor, böyle çalımlar atıyor demiyor arkadaş. Diyeceğim odur ki; canın sağolsun stoch.

cinsellik olmadan aşk

cinsellik aşkın devam etmesi için gereken en önemli etmen olmayabilir, ama çok önemli etmenlerden biridir.

hayata dair çük burkan detaylar

sözlük bağyanlarından özür diliyorum ama bizim halk arasında 'domalmak' dediğimiz eylemin yanlış icraları feci çük burkar.

kuantum düşünce gücü

kuantum fiziğinin ayağa düşmesi sonucu ortaya çıkan nane. otun bokun başına kuantum koyunca daha bir sofistike oluyor heralde. hayır bu bitii şimdi de nanoteknolojiye sardılar. stv den nano boyut isimli bir program bekliyorum hayırlısı.

uludağ sözlük

bünyesinde (bkz: şu an aşık olmayan ama aşık olmak isteyen yazarlar) gibi bir başlık ve bu başlığa entry girmiş 16 tane yazar! bulunduran klon. ne diyelim.

havada duran kişiye şahitlik yapmak

- lan havada duruyor laağn.
+ yürü olum gidleim şahit falan yazarlar.

nil nil nil

benim hiç bir entryim haftanın en beğenilenlerine girmedi. çok üzülüyorum bu duruma kendimi parçalıyor, sinirden duvarlara kafa atıyorum. ama çözdüm ben olayı aga. daha önceden çözmem lazımdı oysa ki.

--spoiler--

(#11602449)
--spoiler--

yani ben size ne diyim sevgili uuserler. uzun zamandır çok az entry giriyorum zaten ama bu haftanın en beğenilen entrylerini okumak benim için bir ritüel. 6 yaşından beri okuyorum birkaç sözlüğün istatistiklerine. hayır zaten yaran facebook iletileri denilen bi illet var parselliyor güzelim istatistiği, bir de böyle saçma sapan entryler. oof of.

başlığa bakıyoruz ; hazırladığı programa uyarak ders çalışan öğrenci

bu bağyan yazarımızın entrysi; (#14426935)

aga bu nedir? nedir yani bu entryi en beğenilenlere sokan olgu? hayır cidden bir ironi mi var, ben mi anlamıyorum? entrynin altındaki nil nil nil etkisinden başka ne var?

tekrar söylüyorum adı geçen yazarla kişisel hiçbir sorunum olmamakla birlikte, bu entryi en beğenilenlere sokan kafanızı sikeyim.