bugün

bir umut sarıkaya karikatürü. severek sevişerek evlenen cenk ve sinem tutkulu gecelerden sonra bir çocuk sahibi olmuşlardır. lakin bu çocuk pekte bekledikleri gibi olmamıştır! cenk ve sinem'in hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır.

(bkz: umut sarıkaya)
çiftlerin çocuklarına 'kiraz, çilek, apple' gibi isimler koymalarının çıkış noktasıdır. bence kavun ya da karpuz da koymalılar artık. hatta şeftali kulağa çok hoş geliyor.

(bkz: bir meyve olarak çocuk)
Anne baba istiklalde takılırken, kahramanımız hacıhüsrevde yaşamaktadır.
Ya da öyledir herhalde en azından...
burnu sümüklü, götü boklu bir çocuktur. *
-işte aşkımızın meyvesi Muhittin.
+Senden çıkan meyvede böyle olur!
-Sevmiyecen mi çocuğunu Muhittin?
+Böyle meyve olmaz olsun.
-Tamam lanet olsun babası sen değilsin!
+Anlamıştım zaten. swh
--spoiler--
Anne ve baba arasında olası bir aldatma ve başka biri tartışması...

-Baba naabdık biz sana baba? naabdık baba? orosbu karılarla düşüp kalkıyon sonra gelip evde annemle dövüşüyon. *
--spoiler--
Yumurta ve sperm'in büyük buluşması sonucu meydan'a gelen zigotun dünyaya gözlerini açmasıdır.
'' (bkz: Bir adet velet)''
Umut Sarıkaya'nın son ve inanılmaz karakteri. Kanaatkar, vefalı...Entelektüel bir aileden çıkan bir halk adamı, ismi Oğulcan olmasına rağmen kendine Aytek denmesini isteyen acıların çocuğu.
(bkz: doğarken günahkar olur mu insan)
annesiyle babasının arasında geçen "başka kadın mı var" tartışmasına şu sözlerle karışmıştır:
"baba naaptık biz sana? naaptık baba?.. orosbu karılarla düşüp kalkıyon sonra eve gelip dövüşüyon annemle... naabdık baba sana.. naabdık.. babaağğğ!.. "
Akraba evliliği durumunda , meyve genelde çürük oluyor
meyveden kasıt çocuktur ancak limonda bir meyvedir aşkın içine limon sıkabilir.
--spoiler--
baba-neyin var evlat? canın sıkkın gibi. içine ekmek doğradığın çaya dokunmadın bile... çizgi film açayım mı ister misin?.

aytek -çizgi filmle deli mi oyalıyorsunuz lan siz... dün gece her şeyi duydum. ben yattıktan sonra neler çeviriyorsunuz lan siz öyle? yatak odasının kilidinin sesini duyunca hırsız mı zorluyor diye kontrol etmeye gelmiştim. yazıklar olsun lan size... çok ağırıma gitti lan!

anne- aytek oğlum...

aytek-dokunma bana dokunma o cünup ellerinle!... dokunma dedim.
--spoiler--
yasina gore bir hayli olgun, dusunceli, namuslu, yuce gonullu bir umut sarikaya karakteri.5 yasindaki bir cocuga gore cok daha fazla saygi gorur, sokaga ciktiginda butun esnafla selamlasir.yurumeyi ve konusmayi ogrenir ogrenmez, mahalle manavinin onunde bir domates kasasina oturup etrafi kesmeye baslamistir, rus edebiyatina asina olan bir arkadasim kendisi icin "iste dogustan bir paskal, canini seven kacsin" seklinde yorumda bulunmustu, aninda gorusune katildigimi belirtmistim.ailesinin yerinde olsam bu cocugu ilk sinavla yatili okula verirdim.

(bkz: helal et)
bir tavuğa baktımı etlik mi; yoksa yumurta tavuğumu anlar. rızkının peşinde koşmak, eve ekmek getirmek ister. yalnız rutin bir kraathane elamanında görülebilecek bir üslubu ve tarzı vardır. biz onu hep evinde gördüğümüz için; rahat takıldığından yalnız atlet giyer, daha da birşey giymez. hem bu yüzden, hem de yiğidin malı meydanda mantelitesinde olduğundan tombikini her an görebiliceğimiz velet.

(bkz: yakasız çocuklar)
Okulla, okumakla uğraşmak yerine, bir ustanın yanına girip zanaat öğrenmek isteyen, kolunda bir altın bileziği olsun isteyen çocuktur.
yüreğinizin yarası da aşkın meyvesidir. ama acı meyve. hani bir badem ağacı dikmişsiniz ama bademler olduğunda bir tadıyorsunuz ki acı bademmiş. hayat böyle bir şey işte.
(bkz: bir sen bir ben bir de bebek)
civcini ıslak eppek ile besleyip ete getiren, ikea'dan alma koltukların üzerine fanilesi ile tüneyen, el radyosunu yanından ayırmayan sarkık t.şşağını yemek istediğim karakter. umut sarıkaya'nın bizden biri olduğunu her zaman gösterme çabasının yeni bir ürünü. ayrıca (bkz: uzaylılık)
http://alkislarlayasiyoru...yvesi-aytek---ya-el-yelil
(bkz: bir gecelik zevk)
karpuz *
nazara gelmekten ölesiye korkan ve babasına, "biri çok uzun bakarsa götünüzü kaşıyarak üç defa 'gözün götüme' diyin baba,nolur baba, yapın bunu" şeklinde yalvaran sabi.
fırat'tan sonra ikinci manevi yavrumuz, kardeşimiz.
aytek' im canım benim... umut baba teşekkürler...

(bkz: onlar bulut değil tava ekmeği)
hediye veren babasına helal et diyecek kadar olgunlaşmış 4 yaşındaki çocuk.

edit: aşkımızın meyvesi aytek, aşkımızın meyvesi başlığına yönlendiriliyor. saçma ama evet.
(bkz: bir sen bir ben bir de bebek)