bugün

Hakan Şükür, Rıdvan Dilmen, Sergen Yalçın, Rüştü, gibi futbolcuların yer alacağı sinema filmi. temmuz'da bitmesi planlanıyormuş.

http://h2.haberturk.com/0...;Kat=13&dt=2008/06/24
yönetmenliğini adnan güler`in yaptığı sinem kobal ve mehmet aslan gibi kişilerin rol aldığı vasat bir film.
okul servisine son anda binip yer bulamayan, beni geçen dönem bir dersten bırakmış olan gıcık hocaya içimden söylediğim söz öbeğidir.
- ben sayende dersten kaldım sen de şimdi "ayakta kal" 1 saat de gör bakalım. *
afişiyle tamamen gereksiz olduğu izlenimi veren film. iki lisenin reisi olduğunu düşündüğüm iki kişi ellerinde bıçaklarla karşılıklı düello yapıyorlar, bunların arkadaşları da kenarlardan bunları izliyor ama bir tanesi de durun ayıralım bunları doğramasınlar birbirlerini demiyor. aksine adeta tezahürat yapıyorlar kendi tarafları için.

böyle filmler çekilsin, karizma yapmak uğruna kendinden zayıfları ezmeyi misyon belleyen gençler görsün bu filmdeki ağır abilerin nasıl karizmatik olduğunu, aynı şeyleri uygulamaya kalksınlar sonra da bağıralım liselerde şiddet var, üç öğrenci bıçaklandı, beş öğretmenin arabası kurşunlandı diye. yok bizim gençlerimiz akıllıdır filmden görüp böyle şey yapmazlar diyeceksiniz belki ama emin olun çok liseli var filmlerde gördüklerini uygulamaya çalışan. gerçi tahminen filmin bir bölümünden sonra devreye girecek bir öğretmen ya da bir büyük bu gençleri sakinleştirecek, yatıştıracak ama o saate kadar gördükleri yetecektir yurdum gencine.
--spoiler--
"Ayakta Kal" diye film geliyor Cuma günü. Yine liseli gençlerden bahseden bir film. Bu tarz liseli filmlerinin vazgeçilmezi Sinem Kobal başrolde. Etekler yine kaba etin baldırla birleştiği ince çizgide sallanıyor. "Ayakta Al" demeye getirmiş filmin isim babası.
--spoiler--

http://www.delininkuyusu....cak-halim-yok-1/#more-550
lise içinde kendiliğinden oluşmuş çeteden bozma toplulukları birbirine vuruşturup vuruşturup, sonuna doğru aslında bu yaptığınız çok saçmaya getirecek ve finalinde de iki lideri (!!) barıştırıp ekipleri kaynaştıracak bir film değilse... yazarlğımı iptal et sözlük!
fragmanlarından gördüğümüz kadarıyla tatsız tuzsuz, kötü örneği bol bir film. milli eğitim bakanlığından ise büyük tepki almıştır; ''okul önü çeteleri 2 senede % 80 azaltıldı , biz yapıyoruz bunlar yıkıyor'' gibi bir cümle ile .
"bikinili kızlar bol seyirci çeker" düşüncesinin bir örneği olan film. çılgın dershane serisinin devamı gibi. izleyici kitlesi lise son ergen takımı, üniversite abazan takımı, hepsi dinleyen sivilceli kız takımıdır.
(bkz: dayakta kal)*
never back down çakması olduğunu tahmin ettiğim filmdir. acaba uyarlama olduğuna dair biri iki şey söylenir mi?
daha afişinden ne salak bir film olacağı anlaşılan çakma türk filmi. bi tarafta şahin marka arabasıyla gecekondu evleriyle fakir kesim diğer tarafta ferrarisi kocaman apartmanlar zengin kesim. elde bıçaklar sokak kavgası. artık hangi okul önünde çeteler kavga edebiliyor. polis her yerde.
dandik bir türk filmi.
arkadaşım başrolde oynadığı halde izlenecek bi konusu olmadığını düşündüğüm gereksiz film...
vasatın altında bir film. böyle olduğunu bile bile izledim.

her şey bir kenara, amatör bir kısa film de dahi şu görüntüye şahit olmazsınız.
görsel

ki bu filmi para verip seyredenler, film çektim diye geçinen yönetmenler var. adamlar da filmin ortasında kamerayı kessinler.

alkış sana türk sineması.
izleyerek hayatımın geri döndürülemez *iki saatini kaybettiğim film.
Gazinocular kralının mirasçısının garson bir fakir genç olmasının haricinde , başarılı bir film. En azından Amerikan gençlik filmlerinden daha etkili, seks dışında herşey vardı değil mi? Bir tek o durum sırıtmış, yani o role o adam daha baştan hata.
Türk sinemasının yerinde saydığının bir göstergesi olan film. sadece sinem kobal için izledim.
küçük emrah büyüdü, acıları çocuğu versiyon değiştirdi ve fakir ama harbi çocuk oldu. bu çocuk zengin kızına aşık oldu (seren serengilgiller familyasından herhangi biri). maşukasının belalısı zengin ama urusbu cocuğu elemanla emrak sopalı bıçaklı kavga etti falan.

hatırlayan hatırlamıştır. aynı bokun mavisi bu film. düşünün zihniyeti 20 yıl geriden geliyor. zengin eleman havuzbaşı partisinde "zikicem o mahalle kabadayısını" diye yemin ediyor, yalaka arkadaşları tamam aslansın kaplansın diye cila çekiyor.

şimdi avrupa dan, daha kötüsü amerika dan bir arkadaşım gelse dese ki: "ben türk filmlerini izlemeye başladım. bu denk geldi bunu izledim ilk" ben o filmin yapımcılarının ecdadının kulaklarını çınlatmaz mıyım? sen ne hakla türk sineması adına o kadar para harcayıp bu kadar sikko bir film çekiyorsun diye sormaz mıyım? yaparım bunları. kim duyar kim sikler bizi? bizim öyle sikko filmde oynayan arkadaşımız da yok ki.
9 şubat 2010 salı günü show tv'de saat 20:00'de yayınlanacak film.
film berbat ama bende tek iz bırakan hüseyin bitmez olmuştur.
kızların tümüne gömleklerinden 4-5 düğme açtırtmışlar bu film çekilirken. güzel öğrenmişler liselerde kızların gömlek içine body giydiklerini iyi hoş ama her kız mı böyle geliyor okula arkadaş herkeste görünce abartmış olduklarını farketmek çok da güç değil.
Oyuncularından biri yakın arkadaşım doğa olan güzide kişilik

(bkz: Geniş aile)
(bkz: Zekai)

Kendisi aynı zamanda Doğa Bora adlı rap sanatçısıdır.
yapılması saçma olmuş arda turan'ın yeni hatunu sinem kobal'ın ve okan karacan,mehmet aslan gibi oyuncuların oynadığı neden ve ne amaçla yapıldığı pek kimsenin iplemdiği kazık kazık insanların liseli bebe tribi atarak oynadığı liseli değil de hormonlu gençler topluluğu fikri uyandıran bir film.
bu filmin kızları kaşarlığın kitabını yazdıklarını iddia etmektedirler. filmdeki okul tam anlamıyla mekteptir.

görsel
çılgın dersane tarzında am göt ile izleyici toplamayı amaçlayan dandik bir film. eski bir film olan yasak sokaklara benzese de bu filmde daha çok am-göt-meme üçlemesi var. ayrıca da arka sıradakiler dizisinden ve çılgın dersane filminden bayağı bir oyuncu araklanmış.
yalnız filmde müthiş bir diyalog geçmiştir ;
-- spoiler --
şimdi zengin kızımızın, fakir oğlana aşık olduğu gün annesi babası da bu olayı duyuyor. kız eve geç geliyor ve sonrası;

zengin kız: meraba.

zengin anne: nerdesin sen ha! nerdesin!

zengin kız: ...

zengin baba: saat kaç! nerdesin sen! senin yüzünden bütün toplantılarımı iptal ettim!

zengin anne: yine o çocuklaydın dimi!? bidaha görüşmeyeceksin demedim mi sana o çapulcuyla ha!?

zengin kız: yeterr! yeter artık! karışmayın bana! neden istemiyorsunuz o çocuğu! sen anne! babamla evlenirken neden ona fakir demedin!? ha?! neden şimdi bana karışıyorsun! sen baba! ne çabuk unuttun 6 kardeşinle tek tabaktan yemek yediğin günleri! ha!? konuşsana! ne çabuk unuttun!?

fakir baba: ...

zengin kızımız sonra, dubleks evinin merdivenlerinden yukarı çıkarak hızla uzaklaşır. anne baba bi kenara yığılır kalır, düşünceli bi şekilde.
--spoiler--
bu yaratıcı diyoloğu duyunca hüngür hüngür ağladım. tolet'e gidip sıçınca geçti ama!!