bugün

ayakta kal

çılgın dersane tarzında am göt ile izleyici toplamayı amaçlayan dandik bir film. eski bir film olan yasak sokaklara benzese de bu filmde daha çok am-göt-meme üçlemesi var. ayrıca da arka sıradakiler dizisinden ve çılgın dersane filminden bayağı bir oyuncu araklanmış.
yalnız filmde müthiş bir diyalog geçmiştir ;
-- spoiler --
şimdi zengin kızımızın, fakir oğlana aşık olduğu gün annesi babası da bu olayı duyuyor. kız eve geç geliyor ve sonrası;

zengin kız: meraba.

zengin anne: nerdesin sen ha! nerdesin!

zengin kız: ...

zengin baba: saat kaç! nerdesin sen! senin yüzünden bütün toplantılarımı iptal ettim!

zengin anne: yine o çocuklaydın dimi!? bidaha görüşmeyeceksin demedim mi sana o çapulcuyla ha!?

zengin kız: yeterr! yeter artık! karışmayın bana! neden istemiyorsunuz o çocuğu! sen anne! babamla evlenirken neden ona fakir demedin!? ha?! neden şimdi bana karışıyorsun! sen baba! ne çabuk unuttun 6 kardeşinle tek tabaktan yemek yediğin günleri! ha!? konuşsana! ne çabuk unuttun!?

fakir baba: ...

zengin kızımız sonra, dubleks evinin merdivenlerinden yukarı çıkarak hızla uzaklaşır. anne baba bi kenara yığılır kalır, düşünceli bi şekilde.
--spoiler--
bu yaratıcı diyoloğu duyunca hüngür hüngür ağladım. tolet'e gidip sıçınca geçti ama!!