bugün

dede, anneanne veyahut babaanne ile mahsülleri ve bu mahsüllerin mahsüllerinden oluşan insanlar birlikteliği.
çekirdek aile anne,baba ve çocuklardan oluşuyorsa,geniş aile de anne,baba,çocuklar,
bilumum akrabalardan oluşur ve ismi bal kabağı ailedir(çekirdekten esinlenme).
tüm sülalenin beraber bir odada oksijensiz solunum yaparak yaşama çabası
5 kardeşsinizdir, bir yenge bir enişte de aileye dahil olmuştur. 1,5 yaşında ve doğması an meselesi yeğenlerde tadından yenmez. anne baba da eklenince nefes almak zorlaşsa da muhabbete doyum olmaz.*
günümüzde sayıları gittikçe azalan aile türüdür.
anılarda kalan hoş hatırlanan geniş aile toprağa dayalı yerleşim merkezlerinde bolca görünmüş, birlikten kuvvet doğar, sadaka yabancıya gitmesin prensiplerine bağlı kalaraktan yaşatılmış, akraba evlilikleri ile desteklenmiştir.
muasır medeniyet seviyesine erişmiş, modern aile. kızlar erkek arkadaşlarını eve getirir babalarıyla tanıştırır filan. genişliği oradan gelmektedir yoksa bildiğin küçümen çekirdek ailedir.
(bkz: the kardashians).
(bkz: Çok Yakında Kanal D de)
(bkz: geniş mezhepli olmak)
yakında kanal d'de başlayacak olan bir yaz dizisi.
(bkz: anneeemmmm)
(bkz: cevahir kim be salak)
(bkz: nerden çıktın lan hayırsız)
dede, babanne, teyze, amca, dayı vs. unsurları içinde barındıran aile çeşidi.
kanal d de, yaz donemi icin basliyacak yeni dizi. bu aralar tanitimi donmekte. muzigi gercekten hos. kadrosu da fena degil. * * *
ufuk özkan'ın başrolde olduğu rasim öztekin zuhal topal ve halit akçatepe gibi kaliteli bir kadroyu içinde barındıran komedi dizisi!
senaryosunu eski kemik dergisinden cüneyt inay ve kamuran süner yazıyor. işallah iyi olur, komik olur.
reklamlarında sürekli bir efsane gibi 'cevahir' adı dönen kanal d'de bu akşam başlayacak olan dizi.
reytinglerde gun 1. olmus dizidir.
müziklerini gripinin üstlendiği filmdir. ben beğendim. dizide hoş, ayrıca para yatırıldığı belli. tutacaktır.

faydasız hitabı da hoş olmuş.
babamın ilk defa bir diziyi kahkahalarla seyrettiğini gösteren dizidir. Adam kendisini görüyor vesselam...
kapı otomatiği ile küfür sansürü yaparak yaratıcılıkta tavan yapan dizi. senaryonun mizahçıların elinden çıktığı çok belli. ama benim favori sahnem cevahir'in kahveciye çay borcu yazdırıp parasını istediği sahnedir.
çekirdek ailenin bir boy büyüğüne verilen ad.
on numara dizidir. yarıla yarıla izliyoruz. espriler mükemmel.
diyalogları ile yarmış geçirmiştir.ilk bölümünün tesadüf olmadığını bu bölümde anladım.on numara olmuş.oyunculardan mürselin artık yakın takipçisiyim haberi olsun.
diyaloglarını bayılarak takip ettiğim, yaz günleri için ideal dizi.
cevahir'in hatun kişiden yediği tokatı yengen yüzüme dövme yaptı diyerek tanımladığı oldukça başarılı dizidir.