1. 1.
    Marmara Denizi'nin güney batısında yer alan bu adanın uzunluğu 9, eni de 4 km kadardır. Toplam yüzölçümü 36 km²'dir.
    kadıköy-yeniköy (ido), sarayburnu (mavi marmara), silivri (öz kaptan gemisi), tekirdağ (tugrul kaptan motoru) ve erdek'ten (yıldız posta motoru) ulaşım sağlanmaktadır.
    adanın çevresi neredeyse hemen hemen tümüyle plajdır.
    ucuz pansiyonları ve geceleri gidilebilecek 2 discosu vardır. bunlardan en ilgi çekeni gece saat 24:00 e kadar girişin ücretsiz olduğu disco tanz'dır. diğeri ise liatris dir.
    midyeleri,yazın dolup taşan abazanları, şarabı, kocaman göğüslü hatunları ile meşhur bir adamızdır.
    10 -1 ... vincent vega
  2. 2.
    sevgili ile gidilebilecek en güzel tatil mekanlarından biridir***. ayrıca en güzel tatilimi geçirdiğim adadır***.
    4 ... sally
  3. 3.
    geçen çarşamba sabahı gidip cuma döndüğüm denizi hoş ada.ancak ilk gidişim sebebiyle erdek-avşa feribotunda bir abiye sorduğum nasıl bir yerdir sorusuna 'kerhane gibidir' cevabını alınca çok şaşırmıştım, akabinde,16-17 yaşlarında bir kızın,yanıma oturup kendini tanıtıp,bar ve plaj isimleri sayıp akşam onu bulmamı söylemesiyle abiye hak vermeye başladığım,akşam dışarıda dolaşırken de,birkaç hatunun sözlü tacizine uğramamla onayladığım, abiye tamamıyla katılmamı sağlamış yerdir.
    ancak mevsimden midir bilinmez,konaklama fiyatları baya uygun.ama yemek fiyatları ise oldukça yüksek.bir de musluklardan tuzlu su akmakta ama gördüğüm kadarıyla yakın zamanda o sorun kalmayacak,adamlar dağı delip su getiriyorlar...
    3 -3 ... gazoz_kapagi
  4. 4.
    her yaz tatilimi geçirdiğim yerdir . su , avşanın şuan için en önemli problemidir ve her sene çözücez abi olucak halledicez mevzuyu söylemleri artık miadını doldurmuştur.
    plajı , gece alemlerinin hareketliliği , şarabbın ucuz olmasından ötürü tercih edilesi bir yerdir . * * *
    3 ... mavici
  5. 5.
    ulaşımı her ada gibi biraz sorunlu dünya cenneti. gerçi ido her gün deniz otobüsü seferi düzenliyor ama "geceyi geçireyim sabah erkenden kaçarım insan"larına uymuyor.
    2 ... tankut kabza
  6. 6.
    marmaranın bodrumu lakaplı kücük cennet.
    2 ... karpuzkabugu
  7. 7.
    son 2 günki entrylerimi girdiğim adacık.hayatimda ilk defa geldim buralara herşey iyi güzel,pırıl pırıl deniz,altın gibi kum,içini kavuran güneş,güzel kızlar,türkçe pop çalan disco barlar *. eyvallah ama genede sevemedim buralari,benim istedigim seyler degil bunlar.bundan dolayi 2 gündür adanin en canli saatleri olan gündüz 12'den gece 12'ye dek bir internet cafede bol bol entry girerek zamanımı öldürüyorum.
    3 ... vandalkepceoperatoru
  8. 8.
    Yerli turistlerin uğrak yeri,özellikle istanbulun havasından suyundan bıkıpta "hafta sonu ne yapak? diyen insanların toplandığı dört tarafı marmara denizine bakan hoş bir belde.Gündüz güneşte kızaran bedenlerin akşam olunca adanın en popüler mekanı olan tanz disco da yek vucüt olduğu,gidilesi görülesi ve sevişilesi ada parçacığı...
    2 ... masteroff
  9. 9.
    iki hafta öncesinden dolu olan feribot, vapur seferlerini ve adanın yüzölçümünü kıstas alarak bu kadar ziyaretçiyi taşıyamayıp batacağını öngördüğüm adadır.*
    1 ... riggo
  10. 10.
    daha geçen gün tatilden döndüğüm, hem farklı bir tatil yapmak hemde ucuzundan kafa dinlemek isteyenlere hitap eden, türkiyenin en iyi denizi, kumsalı ve kızlarının(tartışılır) barındığı yer
    2 ... denizen