bugün

acilimi birlesik magazalar olan supermarketler zinciri.aciliminin birlesik islam marketleri oldugunu iddia edenler azimsanmayacak miktardadir.*
bir istanbul masalının kısaltılmış halidir aynı zamanda.
sattiklari urunleri kolilerden cikarmadan batan geminin mallari hesabi satan acayip super market. ama cok severim bimi ben. samimi, duzensiz, neyi varsa onu paylasiyor, gosteris icin kasmiyor. bana benziyor.
1995 yılında açılmış ve 11 yılda türkiye çapında tamı tamına 1246 şube açarak, kendi alanında bir rekor kırmış, halkın içinden marketler zinciri.
(bir de benim geliştirdiğim bir tanım var. şimdi bu marketlerde çok fazla kampanya oluyor, kampanyaları bazı insanlar günü gününe takip ediyor. market açılmadan, marketin kapısında kuyruk oluşturanlar bile var. işte ben onlara "bimkolik" ya da "bimolog" diyorum)
sahibi, rte nin danışmanı cüneyt zapsu olan marketler zinciri.
siirtili zapsu kardeslerin sahibi oldugu marketler zinciridir,zapsu ailesinin kökü osmanlıdaki meshur isyanın sahibi seyh saite gittigi bilinmekttedir,terör örgütleriyle baglantıları apacık ortadadır yazılı basında belgelerle ispatlanmıstır.
"Aklın yolu BIM! BIM!" şeklinde bir de radyo reklamı vardır..
aslında amerika'daki wall-mart sisteminin türkiye'ye uyarlanmış halidir.
raf, buzdolabı gibi pahallı malzemeler kullanılmadan sabit maliyetler düşürülerek bu düşen maliyetlerin fiyatlara yansıtılması sonucu fiyatların diğer lüks mağazalardan daha ucuz olması sağlanan marketçilik sistemi.
ancak tabi türkiye'de bir de sabit maliyetlerin düşmesi yanında TSE'siz ucuz mallar satılarak fiyatı daha da aşşağı çekmek gibi bir durumları vardır ki, bu tamamen türk aklının bir ürünüdür.
ayrıca türkiyedeki market kullanımının %9'luk kısmını elinde tutarak 3. sıraya yerleşmiş marketler zinciridir.
iş hayatında bilgi işlem merkezinin kısaltılmış hali.
çalışma saatleri: 09.00-22.00
pazar : 09.00-22.00 *
çeşitli şehirleri parsellemiş ve pazarı kapmış marketler zinciri. yanlız dağınık yapısı nedeniyle aradığınız bulmak zor olabiliyor zaman zaman.
ucuz, sade, kendi halinde marketler topluluğu.
Kendi adına pek çok ürün üreten, bu ürünlerin şirketlerinin de sahiplerinin ülker veya şölen gibi büyük firmalar olan markettir.
Arada bir hakikaten komik fiyatlara ürün getirirler. bu hafta samsungun üst model bir dijital fotoğraf makinesini 250 ytl ye getirmişlerdi. saat 11 de gittim ve bulamadım, 2 saatte bitmiş!
iddia edildiği gibi açılımı birleşik islami marketler falan değildir. *
bim bir discount market tir. ürünlerinin üzerine zarar etmeyecek kadar kar koyup çok uygun fiyatlara satar.

yıllar sonra edit : (bkz: birleşik marketler)
(bkz: birleşik islami marketler)
asıl açılımı bereket ihtiyaç malzemeleridir.
sahibi recep tayyip erdoganın danısmanı cuneyt zapsunun sahibi olduğu marketler zinciri.cuneyt zapsu kimdir derseniz ufak bi internet arastırması yapın donup kalacaksınız.** yada suna bakın yeterli (#368378 )
farsça anlamı korkudur.
son derece ucuz ürünlere sahip bir markettir. ancak, sahibinin cüneyt zapsu olması da ayrı muammadır,zira buradan kazanılan paraların büyük bölümü ankara başkent üniversitesi yolunda bulunan hıristiyan okulu mahiyetindeki özel eğitim kurumu ile pkk'ya gittiği söylenmektedir. ayrıca içki satmayarak da bazı muhafazakar kesime: "bakın işte ne kadar duyarlı müslümanlarız" mesajı verilmek istenmektedir.
öğrenci marketi
(bkz: birleşik islam marketleri) izmir de bolca bulunan bu marketler bakkal işlevi de görmektedir. özellikle gelir düzeyi normale göre biraz daha düşük olan yerleşim yerlerindeki sokaklarda bolca bulunurlar.
açılımı "birleşik mağazalar" dır. şirketin ismi ise; "Birleşik Mağazalar A.Ş." olarak geçmektedir.** fakat; halk arasında, kimin neresinden uydurduğu belli olmayan, "birleşik islam marketleri" gibi, asparagas bir açılımı da mevcuttur.
bir şubeside görükleye açılmış ve öğrencileri mutlu etmiş olan marketler zinciri.
Ucuz olmayı; duyulmamış ve kalitesiz ürünler satarak sağlayan marketler zinciri. Markette alkol satmayarak, islamik bir bakış açısı olduğunu ispatlamaya çalışarak, muhafazakar kesimi sömürmeyi hedef almış süper marketler zinciri.
7 dakikada hazırlanabilecek ve ucuz öğrenci işi hazır gıdalar satan, markasız ürünleri sattığı için marka maliyetini içinde bulundurmayan fiyatlarla satış yapabilen mağaza.
cüneyt zapsunun eski ortağı olduğu marketler zinciri. 19-06-2005 verilerine göre şu andaki ortakları içinde mustafa latif topbaş, zuhair fayaz, albaraka türk gibi isimlerin ve şirketlerin yer aldığı halka açılmış birleşik marketler zinciri.

detaylı bilgi:

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=6157