bugün

acilimi birlesik magazalar olan supermarketler zinciri.aciliminin birlesik islam marketleri oldugunu iddia edenler azimsanmayacak miktardadir.*
bir istanbul masalının kısaltılmış halidir aynı zamanda.
sattiklari urunleri kolilerden cikarmadan batan geminin mallari hesabi satan acayip super market. ama cok severim bimi ben. samimi, duzensiz, neyi varsa onu paylasiyor, gosteris icin kasmiyor. bana benziyor.
1995 yılında açılmış ve 11 yılda türkiye çapında tamı tamına 1246 şube açarak, kendi alanında bir rekor kırmış, halkın içinden marketler zinciri.
(bir de benim geliştirdiğim bir tanım var. şimdi bu marketlerde çok fazla kampanya oluyor, kampanyaları bazı insanlar günü gününe takip ediyor. market açılmadan, marketin kapısında kuyruk oluşturanlar bile var. işte ben onlara "bimkolik" ya da "bimolog" diyorum)
sahibi, rte nin danışmanı cüneyt zapsu olan marketler zinciri.
siirtili zapsu kardeslerin sahibi oldugu marketler zinciridir,zapsu ailesinin kökü osmanlıdaki meshur isyanın sahibi seyh saite gittigi bilinmekttedir,terör örgütleriyle baglantıları apacık ortadadır yazılı basında belgelerle ispatlanmıstır.
"Aklın yolu BIM! BIM!" şeklinde bir de radyo reklamı vardır..
aslında amerika'daki wall-mart sisteminin türkiye'ye uyarlanmış halidir.
raf, buzdolabı gibi pahallı malzemeler kullanılmadan sabit maliyetler düşürülerek bu düşen maliyetlerin fiyatlara yansıtılması sonucu fiyatların diğer lüks mağazalardan daha ucuz olması sağlanan marketçilik sistemi.
ancak tabi türkiye'de bir de sabit maliyetlerin düşmesi yanında TSE'siz ucuz mallar satılarak fiyatı daha da aşşağı çekmek gibi bir durumları vardır ki, bu tamamen türk aklının bir ürünüdür.
ayrıca türkiyedeki market kullanımının %9'luk kısmını elinde tutarak 3. sıraya yerleşmiş marketler zinciridir.
iş hayatında bilgi işlem merkezinin kısaltılmış hali.
çalışma saatleri: 09.00-22.00
pazar : 09.00-22.00 *

bim Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.