bugün

istanbul deniz otobüsleri'nin kısaltılmışı. ibo'yla bir alakası var mı bilemiyorum.
idrahim...yok heralde.
ibo* nun oğlunun nickidir.ciddiyim..
kadrolaşma kokan yerdir.gişelerdeki türbanlı kadınların birde cahil ve bi halttan anlamıyor olması çok can sıkıcı.sırf öğrenci kimliğinde ingilizce yazıyor diye öğrenci olduğunuza inanmazlar;iki saat dert anlatırsınız.
internet destekli öğretim.
türkiye denizcilik işletmelerini alarak bir çok kişiyi işsiz bırakan aç gözlü allahlarından bulsunlar inşallah o gemiler bi yerlerine girer dediğim şirket.
sevgili ve saygılı başbakanımız rte döneminde hızla büyüyen ve vapur şehir hatlarını da alan, artık çapacı olarak ince bıyıklı insanların çalıştığı bir yer haline gelen jeton gişelerindeki memurlar dahil çoğu yerindeki insanlarından işinden edildiği istanbul deniz otobüslerinin kısa adı. iyi işleri arasında sayılabilecek şeylerde vardır, bunların başında beşiktaştaki insanlara yetmeyen iskeleyi yıkıp yerine daha küçük ama modernini yapmaları ve vapurlarda çayı 50 ykr yapmaları.
http://www.ido.com.tr
4444436
iç hatlar ve dış hatlar seferleri bulunan hızlı ulaşım aracı.
bandırma ile istanbul arasını 2 saat gibi kısa süreye indiren ulaşım aracı.
şehir hatları vapurlarına el koyması sonucu kaptanlar yerine otobüs şoförlerini işe aldığını düşündüğüm kurum.
istanbul-bandirma deniz otobusu seferleriyle erdeke asklari getiren firma..
ibrahimle Deryanın Oğlu nun kısaltması
Fransız dilcisi L. A.Beaufront'un arkadaşlarıyla oluşturduğu yapma dil.
(bkz: ido yu ibo nun sanmak)
türkiye' deki kadrolasmanin son bombalarindan.marmara bömlgesinin tamamini ihale yöntemiyle( sanki baska denizcilik isletmesi yokmus gibi) alan rte' nin akrabalrinin sirketi.
bir benzeri için (bkz: çevtem)
(bkz: ibo jr)
ks. istanbul dişhekimleri odası
(bkz: udo)*
gerizekalı güvenlik görevlilerinin çalıştığı kurumdur(normalde böyle kavramları entry yazarken pek kullanmam ama) kapıdan geçerken üzerimdeki metal eşyaları çıkarmama rağmen anahtar, bozuk para ve telefonda dahil gene kapıda öttü alet... öten demir kemer tokasıydı biraz büyüktü ayıptır söylemesi toka, gösterdim görevliye bak bu öttü diye... arkadaş kemerini çıkar birdaha geç dedi, ne yani üzerimde bombamı var dedim ve bir daha metal kapıdan geçtim ve giderkende söylendim kendi kendime gerizekalı herif diye... diğer güvenlik görevlisine o arkadaşın adını sorarken söylememekte ısrar etti, niye soruyosun diye sordu şikayet edicem dedim,sen önce arkadaşa hakaret ettiğin için kendini şikayet et dedi... tamam hadi hepsi bir yana deniz otobüsüne binerken hangi insan evladının kemerine kadar çıkartılmış, bu bana mı yoksa bütün deniz otobüsne binenlere yapılan bir işlemdir...
istanbul bandırma arasında mekik dokurken kullandığım deniz taşıtının işletmesini yapan firmanın kısaltılmış adı.
antalya çıkışında, istanbul'a 700 km. kala, "istanbul artık 2 saat daha yakın" sloganlı reklam billboardu bulunan ulaşım firması.

bilet satış yeri de, 250 km. ötedeki, afyon ikbal dinlenme tesislerindeymiş.

uçak biletleri 45 ytl civarında gezerken, işim gücüm yok da deniz otobüsü kullanacam... hem de bursa'dan kalkan bir deniz otobüsüne... peh...

ahanda güzergah; http://www.ido.com.tr/uim...is_bursa_hatti_harita.jpg
tcdd ile anlaşmış ve aktarmalı seferler ile istanbul-izmir arasını tren-deniz yolu ile 7.5 saate düşürmüşlerdir.

öğrenci için 30 lira...
topçular-eskihisar hattında büfecilerinin el altından sigara sattığı *,kadrolasmanın alıp basını yürüdüğü, acaba işe girmek için ne lazım diye düşündüren kurum...
istanbul bursa arasini cok kisaltan deniz ulasim muesseselerinin kisa yazilisi. istanbul bandirma arasini da tabi. uluslararasi standartlarda hizmet vermektedir ufak tefek sorunlar disinda.
dunyanin en cok yolcu tasiyan deniz ulasim sirketi.hizmet konusunda iyi niyetli olsalar da bazen problemler yasanmiyor degil.yenikapi-bursa guzergahinin acilmasi her ne kadar diger guzergahlardaki seferlerin azalmasina sebep olsa da bu sorun siparisi verilen yeni gemilerin gelmesiyle cozulecek gibi.
güncel Önemli Başlıklar