bugün

Gayet başarılı bir dizi olmuş. senaryosu düşünüldüğünde hakikaten bu topraklarda hiç sıkıntı çekilmeyecek mekanlar söz konusu. Oyunculuklar, görüntüler çok iyi.

Fakat Beren saat'in neden hala bu kadar ağır eleştirildiğini anlayamıyorum şahsen bu ülkede. Tamam sempatik, öyle duygusal, romantik aşk karakterlerinin kadını değil belki ama, yer aldığı pek çok dizi ve film ile oyunculuğu artık rüştünü ispatladı diye düşünüyorum. üstelik dizide mehmet günsur ile çok uyumlu bir çift oluşturmuşlar fikrimce.

ikinci sezonu merakla bekliyoruz.

tim seyfi kimin fikriyse ayrıca tebrik ediyorum, süper olmuş.
izlemedim ama iyi bir yapm olduğunu
Söylüyorlar.
hafta sonu 4 bölümünü izledim.
beğendim
dünya standartlarında ( 45 dk ) dizi yapabileceğimizi gösterdiler.
müzikleri stranger things i andırdı bana bazı yerlerde.
birde her bölümün 4-5 dk sında çıkan giriş efekti ve müziği lost u anımsattı.
(bkz: atiye)öldümü lan?
dizisini yapmışlar.
birkaç fragmanını gördüğüm dizidir. bizde netflix midir nedir ondan olmadığından izlemedim hiç. fragman dediğimde hep "beren saat in acayip sevişme sahneleri" başlıklı. ulan biz vatandaş için cinsel açlık had safhada diyoruz ama medyada aynı. dizi ilk dakikadan son dakikaya beren saat in sevişmeleri ile mi dolu yok mu tanıtılacak başka bir şey.
Bu tarz yerli diziler cogaldikca seviniyoruz. Hakan muhafız, atiye vs...

Turk dizileri gec de olsa dunya standartlarini yakalamaya basladilar.

En azindan artik tv de ozetiyle birlikte 4 saat dizi izlemiyoruz.
Değişik bir senaryoya sahip netflix dizisi. Netflix dizilerinin sevmediğim bir yanı işleyiş açısından güzel giden bölümler olmasına rağmen sezon finali kısmında genellikle yavan bir bölüm sunuyorlar. Giriş, gelişme güzel ilerlerken sonuca ulaşma kısmı ve sunumu baymaya başladı. 2. Sezonu 1 sene boyunca bu şekilde beklemek hoş değil.
Yeni sayılabilecek bir Netflix dizisi.

Biraz farklı evet. Aslında başlarda yavan bir korku filmi tadı veriyor ama izlettiriyor da kendini.
Şu an üçüncü bölümdeyiz.

Bakalım.
ismi cok itici, turk yapimi olmasi daha itici. neden bu on yargi bilmiyorum. izlersem editlerim.
tamamını izledikten sonra mistik şeyleri araştırma isteği doğuyor.
Gençlik dizisinde oynayan teyze kadar kusturucu çok az şey vardır sanırım.
bu derece gerilim - fantastik dizimiz yoktu bence olmuş dizi. beren saatin oyunculuğunu bazı anlarda beğendim sadece ki burada yönetmenin hatası diye düşünüyorum çünkü aşk-ı memnu’da bile daha gerçekçiydi ve o daha hızlı çekilen bir işti. pek çok aceleye gelmiş çekim planı gördüm ve bu bir iki sahne değil bayağı fazla. hem sahne hem oyunculuk adına fincher gibi gerekirse 50 tekrar almak en iyisi. 50’ye rağmen böyleyse zaten diyecek bir şey yok. göbeklitepe’ye daha çok yoğunlaşırız o mağaralarda daha fantastik şeyler olur diye beklemedim değil hani ama sonuna kadar acaba ne olacak diyerek izledik açıkcası tatmin etti, o yüzden senaryosuna tam puan vereceğim. müzikler biraz hans zimmer modunda olsaydı efsane olurdu ama bizden melodiler de en azından yabancılara farklı bi atmosfer deneyimi sunabilir bilmedikleri tınılar sonuçta. büyük bir emek olduğu aşikar puanım: 7/10
Bu ülkede dikkat çekmek istiyorsanız
Ya kadının cinsel gücünü kullanacaksin
Yada siddet vs yanlısı olacaksın..

Bu dizi birinci yolu seçti

Eminim sırf diziyi merak etti diye bir sürü kişi Netflix abonesi olmuştur...
izlemeyi düşünmüyorum.
Hakan Muhafız'a göre çok başarılı olmuş. Göbeklitepe gibi muazzam bir yere ilgiyi artıracağı muhakkak. Senaryo ve oyunculuk sorunları var ama bundan sonraki Netflix dizileri için iyi bir adım olmuş. Umarım ikinci sezonda bozmazlar.
ilk altı bölümünü su molası, çiş molası vermek dışında oturduğum yerden kalkmadan izledim. olmuş bence gayet. inanılmaz şaşkınım mehmet günsür ne çirkin adam olmuşsun, leş gibi koktuğuna en az adım kadar eminim.
başlasak da mı başlasak başlamasakda mı başlasak diye beni ikileme düşürten dizi.
Her bölümün heyecanlı sonunda yeni bölüm merakını yenememekten , ilk 10 dakikasını izleyim kapatacam derken sezonun tüm bölümlerini 2 günde bitirdiğim netflix dizisidir . Gayet güzel olmuş 2. sezonu merakla bekliyoruz.
yakışıklı dizidir, netflixe de yakışmış. biraz dark ama olsun. dark bihter.
sevdik izledik.
bayağı kıçı kırık bir dizi. herkes niye bu kadar şişiriyor anlamıyorum.
Ilk üç bölümden sonrası ne yazık ki tırt. Ayrıca fi'den kopya sezdim. "Kimsin sen"
ilk iki bölümden sonrası sahiden tırt...

Stranger things ve dark karışımı bir şey çıkarmaya çalışmışlar, oysa var olan özgünlüğüyle Anadolu mistisizmini işleselerdi nefis bir dizi çıkabilirdi ortaya. Batıya özgü, uçuşan fantastik varlıkları yemiyoruz biz, benimseyemiyoruz ! Yönetmenlerin, senaristlerin bunu anlaması neden bu kadar zor çok merak ediyorum.

kolektif bilinçdışından yürümeleri bile çok daha hoş olabilirdi. Başrole iki ünlü koymakla güzel bir film çekmiş olmuyorsunuz sevgili yönetmenler, bilin istedim.
sidikli herifler kalkmış burada oyuncu puanlıyor, dizi eleştirmenliği yapıyor. komiksiniz ya siz ne anlarsınız. çok bilmişler hahdjahaha gülmek için açıyorum sırf şu başlığı. yorumlarınız hep tahmin ettiğim gibi oluyor.

Edit. Dediğim gibi sidikliler kendilerini gösteriyorlar.
beren saat gibi vasat bir oyuncu yüzünden vasat kalmış bir netflix dizisi.

oyunculuktan anlayan birini oynatsalar, ortalamanın üzerinde daha keyifle izlenebilir bir dizi olurdu.

vasatlık o kadar sırıtmış ki, bu kadının kendini izlerken utandığını düşünüyorum.
dün akşam itibariyla başladığım dizidir.

ilk izlemimim harika değil bir kere ve korkuyu açıkcası izleyiciye hissettiremiyorlar şahsen bende öyle bir duygu oluşmadı.