entry'ler (44)

lenfosit aşısı

Tekrarlayan düşükler yani gebelik kayıplarında uygulanır.
Türkiye'de uygulayan ilk ve tek merkez FertiJin'dir.
Bu konuda Seval Taşdemir'i takdir etmek gerekir.

kolajen

Yıllardır kolajen kullanıyorum piyasadaki hemen her markayı denedim ama bu son başladığım kolajen bambaşka. Vitaliva Collagen Plus'a geçtim. 1 aydır kullanıyorum.. 2 ay daha kullanıp 3 aya tamamlamam gerekiyor. ilk aydan izlenimlerim şöyle; ilk 1 hafta cildimde çok farkını hissetmedim. sonraki hafta 1 kez içmeyi unuttum. Sonrasında her gün çantamda taşımaya başladım bir daha içmeyi unutmadım. Bir ay sonunda cildimde farkını hissetmeye başladım. Çevremden de olumlu tepkiler almaya başladım. Bu da çok motive ediyor. Sonunda kendime göre harika bir kolajen bulmanın sevinciyle baya yazmış olabilirim.

imparator deyince akla gelen ilk isim

ay neron geldi kız aklıma. töbe.

vitaliva collagen

Bu akşam itibariyle kullanmaya başladığım kolajendir. içeriğinde öyle şeyler var ki Wonder Woman bile olabilirim oleeeey. içer içmez VII. Kleopatra triplerine giriyorum. Ama tadıı çook güzeeel.

yolcu 360

Araç kiralama şirketlerinden biri. Zaten artık adım başı araba kiralama şirketi var, mesela ben geçen gün miniyol diye bir uygulama keşfettim, kredi kartına önceden bloke falan koymuyor. Bence zaten bir sonraki adım araba satın almanın kalkması olacak, şu anda bile kiralamak daha ucuza geliyor. (bkz: ) miniyol

seni ilgilendirmez

sonunda alnıma yazdıracağım dövmeyi buldum dedirten başlık *

kız arkadaşıma baktın kavgası

başlığı okurken darlandım.

miniyol com

Youtubeda zaman öldürürken (premium üye degil) jinglelarına denk gelmiştim. Araca ihtiyacınız oluyorsa kullanılması pek mantıklı. Bir kez denedim, iki, üç derken bi baktım ee baya memnun kalmışım. ihityacınız olursa: (dayanışma linki): miniyol.com

hep aynı şarkıları dinlemek

bu ben ya. Bir şarkıya taktım mı takıyorum değil 50, 500 kere. Sonra mı? bir daha asla. (zehirlenme geçirdi)

azospermi

Azospermik olan erkeklerin doğal yollarla çocuk sahibi olabilmesi mümkün değildir. Azospermi obstrüktif ya da nonobstrüktif durumlarda ortaya çıkmaktadır. Obstrüktif durumlarda azoospermiye neden olan rahatsızlık ortadan kaldırıldığında azoospermi de ortadan kalkmaktadır. Bu şekilde birçok erkek doğal yolla çocuk sahibi olabilmektedir. Hormon eksikliği, kanal tıkanıklığı ya da varikosel obstrüktif azosperminin nedenleri arasında yer almaktadır. Bu hastalıkların giderilmesinden sonra ise sperm çıkışı elde edilebilir ve doğal yolla çocuk sahibi olmak mümkün olabilir. Ancak çoğu zaman azospermi obstrüktif değil nonobstrüktif olarak meydana gelmektedir. Bu da testislerde bir çalışma bozukluğunun olduğunun göstergesidir. (bkz: ) Fertijin

netherton sendromu

Netherton sendromu, kalıtsal bir hastalıktır. Bu sendrom genel olarak aşağıdaki durumları içerir:

ihtiyoziform eritrodermi; iltihaplı, kırmızı, pullu cilt,

Trichorrhexis invaginata (bambu kılı); kısa, kırılgan, parlak olmayan saçlar,

Atopik diyatezi; alerji problemlerine yatkınlık.

Netherton sendromlu bireyler, semptomlarının değişen derecelerde şiddeti ile bu özelliklerin bir kısmını veya tamamını gösterebilir.

Ülkemizin saygın doktorlarından Op. Dr. Seval Taşdemir, Dünyada ilk kez Netherton sendromu taşıyıcı olan kardeş iki aileye tüp bebek ve preimplantar genetik tanı yöntemi ile sağlıklı bebek sahibi olmalarını sağlayarak Literatürde saygın dergilerden J Assist Reprod Genet. 2011’de yayınlanmıştır.

infertilite

basit açıklamasıyla infertilite bir yıl süresince çiftin herhangi bir doğum kontrol yöntemi kullanmamasına rağmen gebeliğin elde edilemediği durumdur. Tedavisi mümkündür. Türkiye'de en iyi tüp bebek merkezi Fertijin'dir. infertilite tedavisi ile insanlar anne baba olabilmektedir. Tıp bir mucizedir.

bt kariyer günleri

20 nisan geldi ama geçti diyemeyiz kesinlikle. En yakın zaman da bu etkinliği bi tekrarı olmalı !!1

fertijin

ferti-jin kadın sağlığı ve tüp bebek merkezi, dünyanın en genç 10 başarılı bilim adamı arasında yer alan op. dr. murat taşdemir tarafından 1996 yılında kadın sağlığı ve infertilite (kısırlık) alanında uzman ve deneyimli kadrosu ile hizmete başlamıştır.

erkek hakları aktivisti olmak

ön saflara erkek annelerini dizin.
ve gerisini sadece izleyin.

tüp bebek

anne-baba olmak isteyen ama türlü nedenlerle ya da nedensizce evlat hasretine mahkum kalanlar için denizfeneridir. Türkiye'de tüp bebek alanında en iyi doktor seval taşdemir'dir. Neden mi, araştırın. ilk doğan tüp bebek şuan 32 yaşındadır. Tüp bebek gibi uygulamaları anlayabilmek için anne/baba olma isteğiniz olması gereklidir. Zira çocuklar dünyanın her gün bıkmadan dönmesinin tek sebidir, dünyanın en güzel, masum ve dünyayı daha ''yaşanabilir'' kılan tek şeyleridir.

omega 3

şu aralar hayatımda ilk kez almaya başladığım takviyedir.

2020 nin ilk iş günü

darlamalı bir gün.

tüp bebek

Bence tıpta en umut veren, en yüz güldüren uygulamalardan biri. Mucize gibi. Yakın zamanda kankimin ablası Fertijin'de tüp bebek tedavisi gördü ve doğumuna gittiğimizde odadaki atmosferi size tarif edemem. Tıbbın hayata kattığı en tatlı tedavi bence.

plastik poşet ücretlerine zam yapılması

tanıdığım çoğu akrabamdan daha pahalı, wuhuu.