bugün

kişiliğine değil, düşüncelerine göre yapılan eleştirilerle karşı karşıya kalması gereken insan. şahsen biz öyle eleştiriyoruz da kimileri anlamıyor.

insanın gözü kör olmaya görsün.
avrupa birliğinden sadece kendisi para alıyormuş gibi gösterilen kişidir. oysa zaman gazetesi 2005 yılında ab'ye karşı oldukları halde ab fonlarından nemalanan kurumları tek tek sıralamıştı -ki içinde çağdaş yaşamı destekleme derneği bile vardı. hocanın ve topluluğun* maddi ve manevi olarak veremeyeceği hesap yoktur. asıl ahlaksızlık demokrasi, insan hakları, özgürlük ve çoğulculuk karşıtı olduğu halde bu değerlerin yaygınlaştırılması için ab tarafından dağıtılan paralarla iş yapan derneklerdir. emin çölaşan mal bulmuş mağribi gibi bu habere atlayabilir, ama zaten bu saklı olan bir şey değil ki. avrupadaki birçok dernek gerek kendi hükümetlerinin gerekse ab fonları ile faaliyetlerde bulunmaktadır. bu sadece türkiyeye özgü bir durum değildir. topluluk aldığı tüm paraları akademik faaliyetlerde (kitap basımı,seminer, öğrencilere burs gibi) kullanmıştır. nitekim zamanında hoca tarafından da çölaşan'a gerekli cevap verilmişti. fakat ne hikmetse bu cevabı çölaşan yayınlamamıştı.
kemalizmin çözücü bir süreç olduğuna dair tezini, neyi nasıl çözdüğünü belirtmeden sunmuş profesör. 23-45 arasında yaşanan, eğer çözücü bir süreç ise, hangi medeniyeti çözdü; 45-00 süreci yapıcıysa, hangi medeniyeti meydana getirdi?

ayrıca karşı tez bekliyormuş. yani biri ilkokuldaki çocuklara dahi öğretildiği şekliyle kadınlara seçme ve seçilme haklarının verilmesi, halk meclisinin açılması, vatandaşların yasaların karşısında eşit görülmesi gibi temel farkları yayla'ya sunacak da karşı tez olacak. ne güzel.

mesnetsiz iddialara tez demek de yeni çıktı galiba. benim de bir tezim var, "mesnetsiz iddialara tez diyenler vardır"
çok yanlış anlaşılan mazlum profesör. orhan pamuk'tan sonra kendini geçici olarak kurban edecek, halkın reaksiyon gösterdiği konularda sessiz kalmasını sağlayacaktır. türk halkı biz görmeyeli bayağı iyi çözülmüş.
eleştiri konusu atatürk olduğunda tabu yıkıcılığına soyunan ve özgür düşünce çığlıkları atanların aynı tavrı tabu olan din konusunda göstermemeleri, söylediklerini anlamsızlaştırmaktadır. atatürk elbette eleştirilebilir ama amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olunca elbetteki tepki görecektir.
arabasının arkasına "anti-kemalistsin dediler ders vermediler" yazması gereken kişi
ancak güzelce tanımladığı bir teze antitez beklenebileceğinin farkında olması muhtemel profesör.

muazzez ilmiye çiğ ile karşılaştırılması henüz komiktir, zira çiğ durumun tarihsel gelişimini akademik çalışma ürünü olarak anlattıktan sonra, günümüzdeki durum hakkında yorum yapmıştı.

sayın yayla'da bunu göremiyoruz. fark ettirmeden özgürlüğün ihtiyaç duyduğu kurumları tanımlamış (olmazsa olmaz herhalde), ve günün koşullarına (islamiyetten batıcılığa geçiş aşaması) uygun yorum yapmak yerine oldukça kurgusal ve keyfi bir tutumla topyekün kötüleme yoluna gitmiş*. kötü olmuş diyoruz, puan veremiyoruz.

tekrar verilmesi gerek bir bkz varmış.
(bkz: ad hominem)
Türkiye'nin demokrasi acizliğine malzeme olmuş üniversite hocasıdır. Böylece ülkemizde karşıt görüşlere gösterilen saygı ve anlayışın (!) * ne derece olduğunu da içinde bulunduğu durum itibarıyle gösteren öğretim görevlisidir. Elif Şafak,Orhan Pamuk,Atilla Yayla... sırada linç edilecek kim var merak ediyorum açıkçası.Umarım Gazi üniversitesi aleyhine açacağı davayı kazanır da herkes öğrenir bu ülkede kimsenin Kemalist olmak zorunda olmadığını. ***
linç furyasına katılarak refleks güdükleştirmesine sebep olan profesör. congrats çekip çekip oturuyoruz.
liberal $ahis, kendince thinking man. birakin insanlar hakaret icerikli kelimeler kullanmadikca istedikleri her $ey hakkinda olumsuz fikirlerini beyan etme ozgurlugune sahip olsunlar yani ele$tirebilsinler. evet, yine birakin hatta ve hatta siktir edin, hic umursamayin.

kemalizmi gericilik olarak tanimlami$, tanimlasin. mustafa kemal ataturk bahsederken "bu adam" tamlamasini kullanmi$, kullansin. sen kemalistsen ve mustafa kemal i saygiyla anip mustafa kemal den bu adam diye bahsetmiyorsan...

sorun nedir? kimin umrunda yamuk agizli bir adamin kemalizm hakkindaki du$unceleri?

not: ayrica bu adamin cok uyuz bir sesi var, konu$urken de kelimeleri yutuyor ve dinlenilemez bir hal aliyor konu$masi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.