bugün

fatih altaylının hazırlayıp sunduğu, bir konuğu karşısına alıp soruları ile ambale ettiği tartışma programı.

(bkz: ambale etmek)
(bkz: ambale olmak)
(bkz: kelimelerin turkcesi varken ingilizcesini kullanan zihniyet) *
Direkt olarak sorun çıkarmak, tartışma yaratmak veya kavga çıkarmak için kullanılan bir argümandır. Saygısızlığa sevgisizliğe ve hatta vesveseye sebep olur. Nihai bir biçimde "Yalnız ikimiz" şeklinde söylenmesi hayırlara vesile olacaktır.
konuğu kimse onun gibi düşünen fatih altaylı'nın yaptığı, bir zamanlar kanal d'de şimdi ise atv'de yayınlanan program
erkekseniz teker teker gelin sözünün temelinde yatan amaç.
10 yılı devirip de hala adam gibi bir formata oturamamış nadir yapımlardandır kendileri ama olmayınca olmuyor herhalde nedeni de çok açık ya neyse (bkz: fatih altaylı)
fatih altaylı'yı tanımayan birisi olsa ve programı da daha önceden izlemeyip sadece ismini duysa ;

fatih altaylı'yı gürkan özkan'ın dayısı'nın oğlu ,
programı da gece 00:00'dan sonra flash tv'de çıkan amerikan güreşivari bir hede sanacak yemin ederim.

(bkz: fatik ne oluyor lan)
bu akşam doğu perinçek'in ve izmir'de AKP tarafından düzenlenen panelde ATATÜRK'e hakaret eden ve Gazi Üniversitesinde ders vermesi yasaklanan Prof. Atilla Yaylanın konuk olacağı program.

(bkz: evlere şenlik)
an itibari ile başlamış ve işçi partisi genel başkanı doğu perinçek ve ATATÜRK'e hakaret eden ve Gazi Üniversitesi'nde ders vermesi yasaklanan Prof. atilla yayla'nın konuk olduğu program.
mahalle kavgalarında geçen bir söz.

+ adamsanız teke tek yapalım ulann!!!!
fatih altaylinin su siralar mensubu oldugu ciner medya grubunun yayin organi atv de yayinlanan tartisma programi. Bundan once kanal d de idi.

Tanimi gecelim. Ben oyle fatih altaylinin gazeteciligini, konuklarini nasil ters kose edip terler dokturdugunu falan anlatmayacagim zaten bir kere bile izlemedim. Zannetmiyorum da fatih altaylinin oyle hulki cevizogluvari bir program yapabilecegini. Ben reklamlardan sonra program gunune 2-3 gun kala ortaya cikan fragmanindan bahsedecegim. Cok komik. *
Onemli turk ve dunya devlet adamlarinin vesikalik gibi goruntuleri teker teker ekrana geliyor teke tek yazisinin yaninda. Tamam, program formati ile alakali, diyecek bir sey yok ama beni gulmekten olduren kismi devlet bahceli, abdullah gul, kemal unakitan, kemal dervisin ardindan okan bayulgeni gormek. Boyle oldugum yerde kaldim bir sure, anlayamadim ne oldugunu, "tasak mi geciyor la bunlar bizle" dedim kendi kendime. Hani olur ya insana anlik boyle durumlar, ne diyor gevur, snapshot mi ne. Zaten anlikti olay, okan bayulgenin arkasindan tayyip erdoganin resmi beliriyor, iste o zaman yarim yarim yariliyorsunuz. * * *
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.