bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  yönetmenliğini coppola'nın yaptığı film, en iyi savaş filmlerinden biridir.
  3 ... panapa
 2. 2.
  kendini beğenmiş, ukala, uzak durulası bi film.süresi oldukça uzun gelmiş.20 dk lık bi hikayeyi 200 dk da anlatmış.copolla'nın filmogrofisine hiç yakışmıyor.en iyi vietnam filmi falan da değil.
  5 -23 ... illegal
 3. 3.
  Marlon Brando ile Robert duvall'ın başrollerini oynadığı film.Robert duvall'ın en iyi oyunlarından biridir...
  1 ... indiana_jones
 4. 4.
  (bkz: the doors)
  (bkz: the end)
  5 ... regret
 5. 5.
  tamı tamına üçbuçuk saat süren etkileyici bir film. Marlon Brando için izlemeye değer. Robert Duvall de döktürmüştür, başroldeki Martin Sheen de iyidir hani. Çok uzun gelebilir ama genel olarak Vietnam savaşını en mükemmel olarak yansıtan filmdir. insanların savaşta artık iyice hayvanlaştığını gözlemlemenizi sağlar, hatta buna zorlar.
  izlenilmesi gereken diğer bir Vietnam filmi için (bkz: Full Metal Jacket)
  Francis Ford Coppola, Robert Duvall ve Marlon amcamızın * beraber oldukları diğer bir film için (bkz: Godfather)
  5 ... paradigma
 6. 6.
  Çekimlerinin haddinden uzun sürdüğü, film için belirlenen bütçenin defalarca aşıldığı, oyuncuların ve teknik ekibin çekimler sırasında türlü bulaşıcı hastalıklar geçirdiği, kelimenin tam anlamıyla ticari başarısızlık örneği, eleştirmenlerden ise tam not aldığı, coppolayı batırma noktasına getirdiği bilinmektedir.
  3 ... shark
 7. 7.
  1979 yapımı unutulmaz film...daha ilk sahnesinde, jim morrison'un çığlıklarına karışan helikopter sesiyle, tavandaki pervaneden vietnama geçişle vuran, 3 saat boyuncada vurmaya devam edip, albay kurtz'un milislerinin kurban ettiği hayvanlarla seyredenleri de öldüren bi film bu.
  marlon brando'dan martin sheen'e (bu arada martin sheen'in rolü yönetmenle kavga edip, seti terkedene kadar harvey keitel'ınmış), robert duvall'dan dennis hopper'a, en genç halleriyle laurence fishburne'den harrison ford'a inanılmaz oyunculuklar; çok iyi bir soundtrack kullanımı ve tam 70'lere özgü, biraz aşırı gerçekçilik biraz uçuk (uçuk, burada "dünya dumanlı, kafamız güzel" manasında) bi anlatımla gelmiş geçmiş en etkileyici 2-3 savaş filminden birini ortaya çıkarmıştır.
  6 ... how i learned to stop worrying
 8. 8.
  --spoiler--
  filmin ortalarına doğru bizim elemanlar nehirde giderken bir çinli hatun vurup sonra da tedavi etmeye kalkarlar ve o sırada martin sheen abimiz de kızı vurup "yeter ulan hep aynı boku yapıyosunuz, ya vurmayın ya da vurupta sızlanmayın" tarzında bir laf eder. bu sahne benim için abd politikasının en iyi eleştirisidir.
  --spoiler--
  10 ... disco inferno
 9. 9.
  --spoiler--
  clean ölürken radyodan gelen sesler muhteşemdir.ağlatır.
  --spoiler--
  2 -1 ... skydancer
 10. 10.
  uludağsözlük tarafından büyük hakarete uğramış filmdir. 13. entry sadece bu. maçlara skor verme gerizekalılığı yaparak o başlıkları entrylerle dolduran bomboş yazarlara selam ederim.
  3 ... skydancer