1. 1.
  cool kelimesini tekrar tanimlayan aktor. ama oyle cok gozukmez, gozukunce de pir gozukur. pulp fiction'da kapi acilinca elinde purosuyla muzip bir sekilde gulumseyen wolf'u oynamisti. en begendigim rolu de odur. ayrica tarantino'nun da vazgecilmezlerinden.
  1 ... laz pacino
 2. 2.
  asıl çıkışını reservoir dogsfilmindeki mr. white rolüyle yapmıştır. Tarantino filmi çekerken harvey keitel'den çok şey öğrendiğini belirtmiştir bir röportajında.
  1 ... profesor bonbon
 3. 3.
  kült ve bağımsız filmlerin eskimiş yüzüne rağmen çok başarılı oyuncusu. tek bir kötü filmine rastlamak için on kaplan gücünde bir eleştirmen olmak gerekir.
  (bkz: bir sinema eleştirmeni olarak hıncal uluç)
  ... zargana
 4. 4.
  Thelma ve Louise, Reservoir Dogs, The Piano gibi filmlerde aktörlük dersi veren Yahudi Amerikalı.
  1 ... massattack
 5. 5.
  1939 dogumlu amerika'li aktordur. Quentin tarantino filmleriyle unlenmis muthis bir karakter oyuncusu olmasina ragmen adi sinema tarihinde pek fazla un yapmamistir.
  -1 ... radament
 6. 6.
  quentin tarantino'nun tüm dünya tarafından tanınmasını sağlayan reservoir dogs'da filmin en önemli karakterlerden biri olan mr white karakterini canlandırmış ve filmin yapımcısı olmuştur. sanılanın aksine tarantino filmleriyle ünlenmemiş, tarantino onun sayesinde ünlenmiştir.
  2 -1 ... blakkheim
 7. 7.
  reservoir dogs'taki mr. white karakterinin unutulmaz aktörü.depoda tim roth un sigarasını yakma şekli aklımda kalmıştır hep.u-571,From Dusk Till Dawn ,TAKING SIDES,pulp fiction damgasını vurduğu diğer filmler.fakat tarantino ve rodriguez filmlerinde gerçek oyunculuğunu gösteriyor kanımca.
  2 ... bachus80
 8. 8.
  isminin telaffuzu çok karizmatiktir.
  -1 ... misshippi
 9. 9.
  pulp fiction da oynadığı wolf karekteriyle yarmış, tarantino'nun en has adamlarından amerikalı aktör. ( ayrıca an itibariyle sözlüğü tarantinocuların bastığını göstermektedir. mıchael madsen den sonra harvey, du bakalım. sıradaki entry çok büyük ihtimal uma thurman )
  ... asdoper
 10. 10.
  reservoir dogs' da özellikle filmin sonunda ağlayışı unutulmazdır, her şeyiyle büyük bir usta oyuncudur.
  ... birdy