bugün

oncelikle, oldukca subjektif bir onermedir. aylardir kafamin icinde dolanan rengi solmus soru isaretlerinden yalnizca bir tanesidir.

gelelim meselemize...

atlantigin yavan kiyisi olarak nitelendirilebilecek, ulusal besini hamburger and pattis kizartmasi olan, states diye de bilinen bu guzel ulkede envai cesit muzik grubu bulunuyor. cins cins tipler gitarlari aliyorlar ellerine ver yansin, ver yansin... sarkilar bazen guzel bile olabiliyor, dinlerken eglenilebiliyor. ama bu eglence, serdar'i, hande'yi dinlerkenki eglenceden farkli degil. biraz daha derine inebilen, 'vay be adam neler yasamis, kafa nasil calisiyo boyle bi parcayi cikarmis' dedirtebilen eserler yok.

guzel gruplar yok demiyorum, var, cok gaz gruplar var. ama bir duygu yogunlugu yasatamiyor bunlar, gozleri dolduramiyorlar. ayrica zamanin o kazik imtihanindan gecemeyecekleri de gun gibi ortada.

kafayi yiyecem, neden ama neden amerikamizdan insanin gonul tellerini titreten bir grup (tercihan bi rock band) cikmiyor, cikamiyor?

son bir soru ile bitiriyorum:

asagidaki gruplardan hangisi amerikalidir?

a-pink floyd
b-queen
c-the beatles
d-u2
e-led zeppelin
f-the cure
g-coldplay
h-the arcade fire
i-the cardigans
j-the cranberries
k-radiohead
l-placebo
m-starsailor
n- hatta belki acdc, a ha, savage garden, the alan parsons project
o-hepsi
m-birkaci
n-koskoca bir hicbiri
savatage
skid row
guns n roses
dave matthews band
jefferson airplane
nevermore
queensryche
pearl jam
chevelle
alice in chains

şeklinde cevap verilebilir.
yanlış grupların dinlenmesinden ileri gelen hadise.

grup saymayacağım ama, artık uzaya bile çıkmıştır nothing else matters, onla da gönül tellerin titremediyse odunsun arkadaşım, itlaf edilmen lazım.
tek bir örnekle çürütülebilen tanım.
(bkz: nirvana)
koca bir ohaaa diyerekten, bir bakınız ile bitirmek istediğim iddaa.

lütfen dikkatlice bakınız, zira seçeneklerdeki muhteşem * arkadaşlar yokken bu vardı.

(bkz: elvis presley)

ha sen dersen ki, ben çoğunluk olarak bu krallar adadan çıkmıştır demek istedim, buna anca helal denir ve sırt sıvazlanır.

zorunlu edüt : grup olarak da örnek verilebilir

koca bir maynard james keenan
(bkz: manowar)

titremeyen beri gelsin de azer bülbül'e havale edeyim.