bugün

doctor who yeni serinin 5. mevsiminde doctor'a eşlik eden karen gillan'ın canlandırdığı karakter.

9 yaşındayken doktor'la tanışmıştır. 5 dakika beklemesi gerekirken tam 12 yıl ve 4 psikiyatristin ardından doktor'un gerçek olmadığına kendisini ikna etmiş ancak doktor'u karşısında görünce sonunda hayâl görmediğini öğrenmiştir.

çocukluğundan kalan, elleriyle yaptığı onlarca bebeği vardır. güncel erkek arkadaşını çocukluğunda onun gibi giydirmiştir.

evleneceği günün hemen öncesinde doktor'un yancısı olmuştur.

umarım doctor who tarihinin gördüğü en uzun ömürlü yancı olacaktır.

söylemeden geçmeyelim: doctor who yeni seride görünen en güzel, çekici, kısaca taş hatundur.

kendisi amy pond olarak geçer ancak doktor da ben de pek sevmeyiz adının bu şekilde kısaltılmasını.
doctor who dizisindeki doctor un son yol arkadaşıdır. kendisi doctor ile çocuk iken tanışmıştır. doktor 5 dakika beklemesini söylemiştir fakat doktor 12 yıl sonra oraya varmıştır. iskoçtur ve her zaman bundan gurur duyar bu yüzden şivesini bile değiştirmemiştir. eğlenceli ve kuraltanımaz bir yapısı vardır. birisi onu yapma dese tehlikeli olduğunu bile bile o şeyi yapar.
doctor* tarafından girl who waited olarak tanımlanan kızıl saçlı melek.
5. ve 6. sezonda doctor whonun yardımcısı arkadaşı olmuştur.rorry adlı bir sevgilisi vardır bu elemanlar daha sonra evlenmiştir.6. sezonda bunların bir çocukları olur ama taramalarda çocuk zaman lordu diye geçer.çocuk rorry den midir değil midir şimdi orasını bilemiyoruz ama dizide doctor river song adlı bir kadın vardır bunun kızı çıkar. dizi bu sezonda resmen pembe dizi tadı vermiştir olsundur severek izliyoruz.
--spoiler--
öpücükogramlık adlı enteresan bir meslek icra etmektedir. *
--spoiler--
--spoiler--
doktorun kaynanasıdır.
--spoiler--

(bkz: mother-in-law)

ayrıca güçlü bir kadın karakteri çizmişlerdir kendisine. silah bir insana bu kadar mı yakışır. eee the girl who waited olmak kolay değil.
ölmesine en çok üzüldüğüm doctor who karakteridir.
Yeni seride S05E01 - S07E05 arasında Doktor'a yol arkadaşlığı yapan karakter. Rory Williams'ın eşi, bacımız.
ukaladır.
çok tatlı bir kızdır. makyaj yaptığında kafasında her türlü rengi görebilirsiniz , saçları kızıl,turuncu tonları , gözleri yeşil, yanakları pembiş,dudakları kırmızıya çalar.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.